دانلود پایان نامه اصول کار با لیزر
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم پزشکی » پزشکی  »  دانلود مقاله اصول کار با لیزر

دانلود مقاله اصول کار با لیزر

Theses principles Laser

دانلود مقاله اصول کار با لیزر مقاله

مقدمه
فعال سازی در قشراولیه ی مرکز حسی بدن با تحریک سطح بدن می تواند با روشهای اساسی عصبی مانند EEG  ،MEG ، fMRI و PET اندازه گیری شود. طرحهای سه بعدی و موقتی حاصله اغلب مربوط به ضمیمه ی تجربه ی ادراکی فردی در یک ایزو یا حداقل حالت یکسان می باشد. این نگرش ساده از میزان تفاوتهای موثر بین ابعاد فعال سازی غشایی و درک درونی فروگذاری می کند، مخصوصاً این سوال که چطور ویژگیهای سه بعدی و موقتی الگوهای فعال سازی مغز ، درک درونی از بدن ما را شرح میدهد . این مقاله یک روش فیزیکی – روانی برای تشخیص  نقشه های کالبدی الگوهای تحرک ارائه شده در سطح بدن را نشان می دهد که به طور ذهنی قابل مشاهده است . چنین نقشه های ادراکی ، یک رابط ناپیدا برای مثلثهای پارامتریک بین سه بعد زیر را فراهم می کند :
الف) سطح بدن  ب) بازنمایی عصبی  پ ) دریافت ادراکی درونی  .
ما محرک لیزری نامرئی دی اکسید کربن را انتخاب می کنیم که برای تحریک رشته های آسیب دیده مناسب است تا کاربرد این شیوه ی ما را بیان کند. بازنمایی سطح بدن با شیوه ی پیچیده ی اوران ورودی با انواع گوناگون در سیستم حسی بدن تشکیل شده است . تمام گیرنده ها در پوست قرار داده شده اند که ممکن است فرض شود که  بخشی از روش است که ما در سطح بدنمان مشاهده می کنیم که گیرنده های درد را شامل می شود. در حقیقت رشته های آسیب دیده نسبت به دمای پایین ۴۰ درجه سانتیگراد واکنش نشان می دهند و در این مرحله لزوماً دردآور می شود اما کمی سریعتر حس قبل از درد در رشته های آسیب دیده در ادراک بدنی حتی بدون تاثیرات درد را نشان میدهد.
مطالعات ابتدایی درباره ی تمرکز درد در بخشی اغلب روشهای حسی را مورد استفاده قرار می دهد که باعث تحرک لمسی می شود ، بنابراین این نتایج به علت دقت خاصی در حیطه ی آسیب دیدگیها بسیار مشکل است تا ترسیم شوند. ( رجوع به Moore و Schody در سال ۱۹۹۵ .)
کاربرد تحریک لیزری دی اکسیدکربن در بررسی درد آزمایی ، یک ابزار با ارزش را معرفی می کند تا درک فعال سازی رشته های آسیب دیده را بدون نیروی مکانیکی همزمان مورد آزمایش قرار دهد. دو مطالعه ی ویژه ی دیگر نشان داده است که مشاهدات فراخوانده ی لیزری تقریباً می تواند به دقت تحریک لمسی متمرکز شود.
Moore و Schody مستقیماً اهمیت تمرکز آسیب دیدگی و حس لامسه را مورد مقایسه قرار دادند که فقط وجود تعداد کمی خطاهای موضعی محرکهای لیزری در پشت دستها ، بازو و پشت پا را کشف کردند. فردی به نام Schlereth در سال ۲۰۰۱ ، آستانه ی جدایی سه بعدی برای درد و بساوش در یک نمونه ی گزینه – بایست را تشخیص داد و این موضوع را کشف کرد که هر دوی آنها به طور یکسان در پشت متمرکز شده اند. دقت تمرکز برای رشته ی حسی میانی ” اولین درد ” بسیار بهتر بود که در زمانهای ابتدایی نیز فرض شده است ، اما این کشفیات رشته های C را به خوبی به کار می گیرد .
Moore و Schody نشان داده اند که تمرکز درد اولیه و درد ثانویه فقط در حاشیه با هم تفاوت دارند و کولتزنبرگ اتال در سال ۱۹۹۳ به طور شگفت آوری به خطاهای تمرکزی کوچکی برای چندین محرک درد با یک مانع عصبی جداکننده رشته  دست یافت که پیشنهاد می کند که تمرکز رشته ی میانی کربن به تنهایی کاملاً صحیح است.ما  بخشی از امواج لیزری دی اکسید کربن واحد را در آرایه ای از محلهای تحرک چندگانه در بازو و جاهای قابل ملاحظه ارائه می کنیم تا به اهداف خود در تشخیص نمایشهای  کالبدی  محرکهای دردناک و حاد در بعد ادراکی درونی دست یابیم. به منظور پارامتری کردن رابطه ی بین موقعیتهای فیزیکی و ادراکی ، سه نوع از مدلهای رگرسیون ( خطی ، نیرویی ، منطقی ) را به کار بردیم و مورد آزمایش قراردادیم که کدامیک از آنها داده های بهتری دارد.معیارهای برآورد شده ی حاصله از نمایشهای کالبدی در بعد ادراکی درونی ، یک ابزار تشخیصی را فراهم می کند که اجازه میدهد تفاوتهای مربوط به موقعیت بدن به اندازه ی کشف تغییرات در شکل بدن تشخیص داده شود.

 

لیزر … از اعجاز‌آمیز‌ترین موهبت‌های طبیعت است که برای مصارف گوناگون سودمند است. پلینی، تاریخ طبیعی، جلد ۲۲٫ ص ۴۹ (قرن اول میلادی)

برداشت از نوشته‌های پلینی بزرگ:

لیزر در دوران تمدن یونان ـ روم

در دوران تمدن یونان ـ روم (تقریباً از قرن ششم پیش‌ از میلاد تا قرن دوم میلاد) لیزر بخوبی شناخته شده و مشهور بود. گیاهی خودرو بود (احتمالاً از رده گیاهان چتری) که در ناحیه وسیعی در اطراف سیرن (لیبی امروز) می‌رویید. گاهی هم «لیزر پیتیوم» نامیده می‌شد و به علت خواص اعجاز‌گرش آن را هدیه‌ای از جانب خداوند می‌دانستند. این گیاه برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از ذات‌الریه گرفته تا بسیاری از بیماری‌های واگیر‌دار به کار می‌رفت. پادزهر مؤثری بود برای مارزدگی،‌ عقرب زدگی و نیش پیکان‌های زهر‌آلود دشمن از طعم لذیزش به عنوان چاشنی عالی در بهترین آشپزی‌ها استفاده می‌شد. این گیاه آنچنان پرارزش بود که منبع اصلی سعادت سیرنیها به حساب می‌آمد و به یونان و روم صادر می‌شد. در مدت استیلامی رومی‌ها تنها خراجی که سیرینها به روم می‌دادند این گیاه بودکه همراه با شمشهای طلا در خزانه‌ها نگهداری می‌شد. شاید بهترین گواه‌ ارزش لیزر در آن روزگار نقش بر جام مشهور آرکسیلائو (که اکنون در موزه سیرن است.) باشد که باربران را در حال بار کردن لیزر در کشتی تحت سرپرستی شاه آرکسیلائو نشان می‌دهد، هم یونانی‌‌ها و هم رومی‌ها بسیار کوشیدند که بتوانند لیزر را در نقاط مختلف «آپولیا» و «آیونا» (در قسمت جنوبی ایتالیا) به کشت بنشانند. نتیجه آن شد که لیزر بیشتر و بیشتر کمیاب شد و به نظر می‌رسد که در حوالی قرن دوم میلادی کاملاً از میان رفت. از آن زمان تا به حال علی‌رغم کوشش‌های بسیار کسی موفق نشد که لیزر را در صحرا‌های جنوبی سیرن پیدا کند و بدین ترتیب لیزر به صورت گنجینه گمشده تمدن یونان-روم درآمد.

از زمان ابداع نخستین لیزر توسط maiman در ۱۹۶۰ ، کاربرد های متنوع لیزر در شاخه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. جراحی لیزری قطعا ار مهمترین این کارها و یکی از برجسته ترین تحولات در پزشکی قرن حاضر به شمار می آید. در واقع می توان گفت که انواع گوناگون لیزر ها به عنوان ابزار بی رقیبی در پزشکی نوین مطرح گردیده اند . دو دهه پیش کاربرد های بالینی لیزر فقط به شاخه چشم پزشکی محدود می شد و از جمله جالب ترین جراحی های لیزری که امروزه نیز به طور گسترده ای متداول است به کار گیری لیزر یونی ارگون در درمان جدا شدگی شبکیه چشم می باشد. اما در حال حاضر به جرت می توان گفت که لیزر به تمامی شاخه های پزشکی رسوخ کرده و گسترش چشم گیری داشته است. این امر به دلیل گوناگونی سیستم های لیزری موجود ، تنوع پارامتر های فیزیکی و نیز اشتیاق شدید برخی گروه ها پژوهشی بوده است که بدین ترتیب تقریبا تمامی شاخه های جراحی در به کار گیری لیزر ها حمت گمارده اند . البته در برخی موارد به ویژه در شاخه ی موسوم بر انگیزش بیولوژیک ، پژوهشگران سمت گیری مناسبی را اتخاذ نکرده بودند و با سعی فراوان به چاپ مقالات بیشتر اهتمام می ورزیدند و تولید کنندگان برخی از سیستم های لیزری نیز به منظور سود بیشتر به تبلیغ محصولات خود می پرداختند اما سر انجام در یافتند که برخی از این سیستم ها دارای کارایی مناسب نیستند

 

فهرست مطالب
مقدمه
فصل اول
اصول کار لیزر
گسیل خودبه خود،گسیل القایی و جذب
۱-۱-گسیل خود به خود
۱-۲-گسیل القایی
۱-۳-جذب
۱-۴-مبانی نظری لیزر
۱-۵-طرحهای دمش
فصل دوم
آناتومی پوست
۲-۱-لایه اپیدرمس
۲-۲-لایه کرنیوم
۲-۳-لایه لوسیدم
۲-۴-لایه دانه ای
۲-۵-لایه اسپینوزدم
۲-۶-لایه رشد
۲-۷-ذرات ملانین
۲-۸-چه قسمتهایی از پوست را می تواند لیزردرمانی شود؟
فصل سوم
برهمکنش لیزر(نور) با بافت
۳-۱-بازتابش و شکست
۳-۲-جذب
۳-۳-پراکندگی
۳-۴-محیط مرکب
۳-۵-انتقال فوتون
۳-۶-شبیه سازی مونت کارلو
۳-۷-آسیب حرارتی لیزر برروی بافت
۳-۸-تئوری توصیف فرآیند آهنگین آسیب
فصل چهارم
کاربردهای لیزر دربیماری های پوست
۴-۱-لیزردر درمان لکه ها
۴-۲-لیزر در درماتولوژی
۴-۳-جوان سازی پوست توسط لیزرco2
۴-۴-جوان سازی پوست توسط سیستم غیرتخریبیIPL
۴-۵-تاریخچه استفاده لیزردر درمان موهای زائد
۴-۶- مکانیسم های درمان موهای زائد بوسیله لیزر
۴-۷- فهرست کاربرد های لیزر در بیماریهای پوست و جراحی پلاستیک.
فصل پنجم
مقاله های ترجمه شده در زمینه کاربرد لیزر در پوست
۵-۱-طرح های فیزیکی-روانی نقشه های اذراکی از احساس درد و حرارت بوسیله موضعی کردن لیزرco2 بر روی پوست
۵-۱-۱-مقدمه
۵-۱-۲-نتایج
۵-۱-۳-بحث وگفتگو
۵-۱-۴-روشهای تجربی
۵-۲- شبیه سازی FE تولید شده توسط انتشار امواج صوتی سطحی در پوست
۵-۲-۱-مقدمه
۵-۲-۲- تحلیل المان محدود
۵-۲-۳- شبیه سازی درونی
۵-۲-۴- نتایج
۵-۲-۵- بحث
۵-۳- اتوفلورسانسی که توسط لیزر تحریک شده (LIAF) به عنوان متدی برای براورد استحکام پوست که باعث جلوگیری از ایجاد زخم های دیابتی می شود
۵-۳-۱- مقدمه
۵-۳-۲- روش ها
۵-۳-۳-نتایج
فصل ششم
فهرستی از کاربردهای انواع لیزر در پزشکی
فصل هفتم
ایمنی لیزر
۷-۱-مقدمه
۷-۲-خطرات لیزر
۷-۳-خطرات چشمی
۷-۴-خطرات پوستی
۷-۵-خطرات مربوط به لیزرهای پرتوان
۷-۶-استانداردهای ایمنی لیزر وطبقه بندی خطرات آن
۷-۷-محاسبات لیزرواندازه گیری
منابع

 


قیمت فایل : 10000 تومان | تعداد صفحات : 155 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]