صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » کامپیوتر و IT  »  پورت سریال Serial Port (استاندارد RS232)

پورت سریال Serial Port (استاندارد RS232)

دانلود تحقیق و مقالات رشته کامپیوتر با عنوان پورت سریال  Serial Port (استاندارد RS232) در قالب pdf و قابل ویرایش و در ۱۳ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

پورت سریال  Serial Port (استاندارد RS232)

مقدمه اول
و اما انسان اشرف مخلوقات ! هیچ خلقی از موجودات جهان از گزند او در امان نیست ، گرچه عنکبوتی باشد در پس ابرها در بلندترین قله دنیا، چه حلزونی باشد در سیاهی اعماق دریا و چه تک س لولی در کره ای دور به دوری فردا.
انسان ها در دورانی بسیار دور، زمانی که نیازهایشان از تعداد انگشتان پا بیشتر نبود، تمام نیروی خویش را در بازوان خویش ذخیره می کرد. با تمدن یافتن بشر، به تدریج این نیرو کاهش یافته و نیروی عقل جایگزین آن شد . انسان که بالقوه موجودی تن پرور و تنبل بود با کمک عقل خود سعی در جایگزین کردن نیروی از دست رفته بازوی خود بر آمد. گاه این نقص با مدد حیوانات جبران می شد و گاه بوسیله ابزار آلات دست ساخت خود او.
انسان شهر نشین امروزی در پی آسودگی بیشتر خود، هر روزه دستگاهی اختراع می کند که کامپیوتر یکی از آنهاست . او که کامپیوتر را برای برداشتن بارِ محاسبات سنگین و زمان گیر از دوش خود ساخته بود، به جایی رسانید کار که جمعی (چونان نگارنده این مطالب ) همواره در حا ل تلاش برای یافتن طرز کار با این مخلوق، از فکر کردن عادی نیز معذورند.

تاریخچه
از اولین ر وزهای مخابرات که انسان به وسیله چاپار، نور، دود و پرچ م های رنگی پیام های خود را ارسال می کرد، همواره به دنبال روشهایی بوده که بتواند این پیام ها را سریع تر و راح تتر به مقصد ارسال کند . این افزایش تقاضا برای ارسال پیام ، موجب اختراع روشهای بسیاری گردید که می توان اختراع الفبای مورس و تلگراف در سال ۱۸۴۴ را پایه ای برای مخابرات نوین امروزی دانست. پورت سریال استاندارد، یکی از عمومی ترین ارتباطات خارجی کامپیوترها تا چند سال اخیر بودند و توانایی اتصال دستگاه های مختلفی از جمله مودم، اسکنر، پرینتر و غیره را دارا م یباشند. ولی به علت نیاز به سرعت های بالاتر در کاربرد کنونی، امروزه پورت های دیگری در حا ل جایگزین شدن با این پورت می باشند. به عنوان مثال پورت پارالل که می تواند ۸ خط ارتب اطی را به طور همزمان ارسال کند و یا پورت های سریال جدید (USB و ۲ USB) که توانایی ارسال فوق العاده سریع اطلاعات را دارند، جایگزی ن های مناسبی (USB و ۲ USB) سریال جدید برای این پورت می باشند. با این حال استفاده از این پورت ن ه تنها هنوز منسوخ نشده، بلکه در پاره ای از مواقع به دلایل اقتصادی و فنی کاربرد این پورت بر پورت های دیگر از ارجحیت بیشتری برخوردار است. از نظر عملی ارتباط برقرار کردن با پورت سریال مشک ل تر از پورت پارالل می باشد . در بیشتر موارد برای کاربردی شدن پورت، لازم است دستگاهی که به پورت سریال متصل م ی گردد، انتقال سریال را به پارالل تبدیل کند که این عمل به وسیله UART انجام م یپذیرد.

فهرست مطالب
مقدمه اول
مقدمه دوم (آخرین مقدمه)
بخش اول
مشخصات پورت سریال
تاریخچه
چیست؟ UART
شناسایی پورت سریال
بخش دوم
سخت افزار
مشخصات
بیت خطایاب چیست؟
جدول مشخصات پین های کانکتور ۹ پین و ۲۵ پین
کارگاه سخت افزار – مودم مشقی
مواد لازم:
طرز تهیه


تعداد صفحات : 13 | فرمت فایل : pdf

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]