صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما

تحقیق تب مالت

دانلود تحقیق تب مالت

چکیده
هدف از بررسی بروسلوز در اطفال نشان دادن شایع‌ترین علائم بالینی و یافتن بهترین روش آزمایشگاهی جهت تشخیص بیماری و بررسی راه‌های شایع انتقال و چگونگی پیشگیری از آن و نهایتاً مقایسه روش‌های مختلف در مالی و یافتن مؤثرترین راه درمان است.
روش تحقیق یک بررسی گذشته‌نگر می‌باشد که بر روی پرونده‌های بیماران بستری در بیمارستان بهرامی در طی سالهای ۸۴-۷۴ انجام شده است.
در بین سالهای ۸۴-۷۴ تعداد بیماران بستری در بیمارستان بهرامی با تشخیص بروسلوز حدود ۲۴ نفر بوده است.
با توجه به مطالب مندرج شده در پرونده‌ها جنبه‌های مختلف بیماری ازجمله شیوع سنی- جنسی- نشانه‌ها علائم بالینی وسابقه مصرف لبنیات محلی غیرپاستورزیزه تست‌های آزمایشگاهی انجام شده تحت بررسی قرار گرفت و مهمترین یافته‌ها به شرح زیر است:
– بیتشرین شیوع سنی در بین بیماران بستری در این بیمارستان بین ۸-۷ سال بوده است کوچکترین بیمار ۱ سال و بزگترین آنها ۱۴ سال داشت.
– از نظر جنسی شیوع بیماری در جنس مذکر بیشتر بوده است حدود ۱۵ نفر (۵/۶۲% مذکر) و ۹ نفر (۵/۳۷%) مؤنت بودند.
– سابقه مصرف لبنیات محلی آلوده در ۱۸ نفر از بیماران (۷۵%) مشاهده شده است و ۵ نفر از بیماران ۸/۲۰% سابقه هدف لبنیات را نمی‌دادند.
از میان تظاهرات بالینی: تب، آترالژی- تعریق شبانه شایع‌ترین علامت و نشانه‌های بیماری بودند.
از میان عوارض بیماری آرتریت- آنمی- لکوپنی از شایع‌ترین عوارض در بین این بیماران بودند. آرتریت مفاصل بزرگ شایع‌تر بوده است.
از نظر تست‌های آزمایشگاهی: کشت خون در همه بیماران انجام شده و همه موارد منفی گزارش شده است با توجه به اینکه در بیمارستان کشت را فقط تا سه روز نگهداری می‌کنند. تست SAT رایت در همه بیماران انجام شده و نتیجه مثبت بوده است و فقط در ۸ بیمار کمتر از ۱:۳۲۰ گزارش شده که با مثبت شدن آزمون ۲ME تشخیص در این گروه مسجل شده است.
تمام بیماران به استفاده از درمان آنتی‌بیوتیکی کوتریماکسازول- ریفامپین- آمینوگلیکوزید درمان شدند و موارد عود بیماری وجود نداشته است.


تعداد صفحات : 12 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]