دانلود پاورپوینت پادکست چیست powerpoint ppt
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  پاورپوینت پادکست چیست؟

پاورپوینت پادکست چیست؟

دانلود پاورپوینت پادکست چیست powerpoint ppt

بخشی از مقاله :
پادکست جدیدترین تکنولوژی تولید و نشر محتوای صوتی در اینترنت است . به وسیله پادکست می توان صدای خود را در اینترنت منتشر کرد و می‌توان یک رادیو آماتوری شخصی ساخت.پادکست در حقیقت راه فرار از رادیوهای پر حرف و از قبل برنامه ریزی شده قدیمی است.

این فناوری از مغز دیوید واینر و آدام کوری تراوش کرده است. آدام می خواست که مردم بتوانند به سادگی محتوای صوتی تولید کنند و شنوندگان هم به راحتی آن ها را دریافت کنند ؛ و دیوید کسی بود که این فناوری را خلق کرد.

برای انتقال پادکست به آی پاد نیاز به نرم افزاری بود که توانایی انتقال فایل rss را به آی پاد داشته باشد.در اکتبر سال ۲۰۰۳ برای اولین بار از نرم افزار i Tunes برای انتقال محتوای rss به آی پاد استفاده شد و بعد از آن آدام کوری نرم افزار کم حجم i podder را برای این کار ارائه نمود.

در سال ۲۰۰۴ بن همرسلی در مقاله ای که برای روزنامه گاردین نوشت به فناوری پادکست پرداخت. او اولین کسی بود که از لغت پادکست برای این فناوری استفاده نمود.واژه ای که در لغتنامه ی آمریکایی آکسفورد به عنوان واژه ی سال انتخاب شد.

این لغت نامه پادکست را اینطور معرفی کرده است:
« برنامه رادیویی که دیجیتالی ضبط شده و برای دانلود و قراردادن در دستگاه های شخصی پخش صدا در اینترنت گذاشته می‌شود. »

در کل پادکست از ترکیب دو واژه Broadcast وI Pod تشکیل شده است . آی‌پاد نام پخش‌کننده موسیقی شرکت اپل است و برودکستینگ به زبان انگلیسی به معنای انتشار است.پادکست ؛نام عمومی نوعی برنامه آوایی است که کاربران به وسیله ی یک پخش کننده موسیقی دیجیتال مثل یک آی‌پاد آن را تولید کرده و ‌با استفاده از اینترنت بر روی رایانه های خانگی و یا پخش کننده‌های دیجیتال پیاده می کنند.

پادکستینگ نیز مانند روش‌های دیگر ارائهٔ محتویات رسانه‌ای بر روی اینترنت به‌ عنوان مثال پخش رادیویی و ویدیویی (Online Audio/Video streaming) از ارسال پرونده استفاده می‌کند.

اما پادکستینگ دارای چند تفاوت عمده با این روش‌هاست که عبارتند از:
پادکستینگ بر خلاف سایر روش‌های ارائه محتوای صوتی که به روش Push Technology کار می‌کنند ، بر اساس روش Pull Technology است. یعنی، در این روش، مصرف کننده بر اساس تقاضای مشخص خود، به محتوای وب دسترسی دارد . و مانند رادیو، مطالب به او تحویل داده نمی‌شود بلکه او آنها را بر اساس نیاز خود تحویل می‌گیرد.

در این روش، مصرف کننده محتوای مورد نظر را توسط دستگاه‌های پخش غیر از کامپیوتر نیز استفاده می‌کند و در زمان استفاده، لزوماً نیازی به دسترسی به کامپیوتر نیست.معمولاً دستگاه‌هایی که می‌توان پادپخش‌ها را روی آن‌ها شنید، همان دستگاه‌های پخش موسیقی دیجیتال هستند که عموماً بسیار کوچک و قابل حمل‌اند.
محتوا پس از دریافت از اینترنت، بدون نیاز به ارتباط با آن، قابل استفاده خواهد بود در حالی که در سایر روشها نیاز به حفظ ارتباط اینترنتی برای استفاده از محتوا وجود دارد.

فهرست مطالب
مقدمه
تاریخچه
پادکست چیست ؟
ویژگی های پادکست
روند گسترش پادکست
ساخت پادکست
نتیجه پایانی
منابع


این مقاله برای درس شیوه ارائه علمی و فنی مطالب رشته نرم افزار در قالب پاور پوینت آماده شده است


قیمت فایل : 3500 تومان | تعداد صفحات : 23 | فرمت فایل : پاورپوینت

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]