دانلود پاورپوینت اینترنت ۷۰ اسلاید
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  دانلود پاورپوینت اینترنت ۷۰ اسلاید

دانلود پاورپوینت اینترنت ۷۰ اسلاید

PowerPoint Internet

دانلود پاورپوینت اینترنت ۷۰ اسلاید

مقدمه
باتوجه به تحولاتی که بر اثر بکارگیری همه جانبه کامپیوتر و ارتباطات به خصوص در دو دهه اخیر در کشورهای پیشرفته بوقوع پیوسته، جهان وارد عرصه جدیدی گردیده که آنرا ً عصر اطلاعات ً می نامند و برای حضور در این عرصه و بهره گیری از امکانات آن باید کلیه جوامع خود را به فناوری اطلاعات (Information Technology) تجهیز نمایند.

درحالیکه تمام مردم جهان امکان دسترسی به اینترنت را دارا می باشند، استفاده کنندگان از اینترنت حدود۱۰% جمعیت جهان را تشکیل می دهند.

۸۵% از استفاده کنندگان از اینترنت در کشورهای توسعه یافته یعنی جایی که ۹۰% از کامپیوترهای که مستقیماً به اینترنت وصل هستند، قرار دارند.

کل کامپیوترهای که در نیویورک مستقیماً به اینترنت وصل هستند، بیشتر از کل کامپیوترهای متصل به اینترنت در آفریقا است.

صد میلیون نفر از Hotmail (پست الکترونیک مایکروسافت) استفاده می کنند.

در طی یک ماه، ۹/۳۱ میلیون نفر استفاده کننده جدید به شمار مشترکین MSN (شبکه مایکروسافت) افزوده شده اند.

در طی یک ماه، ۲ میلیون نفر استفاده کننده جدید به Hotmail افزوده شده اند.

درحال حاضر در سراسر دنیا بیش از ۳۵ میلیون نام اینترنتی یا به عبارتی Domain Name به ثبت رسیده است.

درحالیکه در مورد تلفن تقریباً ۷۵ سال طول کشید تا ۵۰ میلیون نفر از آن استفاده کنند، شبکه جهانی اینترنت طی ۴ سال توانست این تعداد استفاده کننده را به خود اختصاص دهد.

شایان ذکر است که ۷۳۲۷ زبان رسمی شناخته شده یا زبان محلی در ۱۹۱ کشور دنیا وجود دارد، که نزدیک به ۲۰۰۰ مورد آن سیستم نگارشی دارند. به همین منظور سایتهای مخصوصی تحت عنوان ً فرهنگ لغات ً ایجاد و اطلاع رسانی می نمایند، که از بین تمامی سایتها، سهم کشور ایران اندکی بیشتر از صفر و تقریباً قابل صرفنظر کردن است.

اینترنت چیست؟
بزرگترین و عمومیترین شبکه أی است که از ارتباط و اتصال میلیونها کامپیوتربا یکدیگر از طریق خطوط مخابراتی نظیر تلفن, آنتنهای ماهواره أی, کابلهای فیبر نوری و۰۰۰۰ به وجود آمده است و شبکه أی جهانی است که بدون هیچ مدیریت مرکزی خدمات گوناگون خود را ارایه می دهد. به طور خلاصه و در یک کلام, اینترنت مادر همه شبکه هاست ومحیط یکپارچه و جدیدی را برای در دسترس گذاشتن اطلاعات در سطح جهان به وجود آورده است. مهمترین فناوری در اینترنت ارتباط بین کامپیوترها و شبکه ها از طریق یک قرارداد(protocol) می باشد. مجموعه اصلی پروتوکلهایی که این تعامل را در میان کامپیوترها ممکن می سازد, به پروتوکل نظارت بر انتقال/ پروتوکل اینترنت TCP/IP=Transmission control protocol/Internet Protocol مشهور است.


قیمت فایل : 4000 تومان | تعداد صفحات : 70 | فرمت فایل : پاورپوینت

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

هشتگ : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,