دانلود پاورپوینت بازی های رایانه ای powerpoint ppt
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  دانلود پاورپوینت بازی های رایانه ای

دانلود پاورپوینت بازی های رایانه ای

دانلود پاورپوینت بازی های رایانه ای powerpoint ppt
مقدمه
حتما همه شما تا به حال با رایانه بازی کرده اید و هر کدام از شما رکورد دار یک بازی خاص هستید اما آیا بین شما کسی هست که بداند اولین بازی رایانه ای چه بوده و توسط چه کسی ساخته شده ؟

 

 • تاریخچه بازی‌ های رایانه‌ای

در اوایل دهه ۶۰ میلادی رایانه‌ وسیله‌ای خاص و تا حدودی تجملی به شمار می‌آمد که در دسترس همگان نبود، راسل از دانشجویان دانشگاه ام آی تی نخستین بازی رایانه‌ای را با نام اسپیس‌وار نوشت که روی رایانه‌ای به نام ۱PDP که اندازه‌ای در حدود یک اتومبیل داشت اجرا می‌شد و داستان بازی همان جنگ سفینه‌ها بود که شما باید سفینه طرف مقابل را نابود می‌کردید. بعد از آن شرکت آتاری در سال ۱۹۷۳ بازی پونگ را ساخت که یک بازی ساده متشکل از تعدادی مستطیل سیاه و سفید بود که چندان خلاقیتی در آن وجود نداشت. در همان سال شرکت مگناوکس (Magnavox) به عرضه مجموعه بازی و یدئو یی به نام اکتیو یژن (Activision) پرداخت که با اتصال دستگاه به تلویزیون های خانگی، امکان بازی فراهم می شد.

 

 • سبک های اصلی بازی های کامپیوتری

۱٫ اکشن
۲ . ماجرایی
۳ . استرا تژی
۴ . شبیه سازی
۵ . نقش آفرینی
۶ . ورزشی
۷ . تحت شکل

 

 • اکشن (Action) :

بازی های اکشن احتمالا اولین سبک بازی های کامپیوتری و مطمئنا وسیع ترین آنهاست. این سبک بازی معمولا به مجموعه ای از بازی ها گفته می شود که شبیه فیلم های اکشن هستند. این سبک از بازی ها با تاکید بر اینکه بازیکن باید در جریان بازی عکس ا لعمل به موقعی از خود نشان دهدد مشخص می شود.

 

 • ماجرایی(Adventure) :

بازی های ماجرایی هم از قدیمی ترین بازی های ساخته شده هستند. این سبک در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی با ظهور بازی های ماجرایی “نشانه و کلیک” با استقبال روبرو شد.
در بازی های ماجرایی “داستا ن” نقش برجسته ای دارد .

 

 • استرا تژی (Strategy):

بازی های اسراتژی بر زمینه سازی و مدیریت ماهرانه منابع برای به دست آوردن پیروزی متمرکز است و به همین جهت است که آن را در زمره بازی های فکری قرار می دهد.

 

 • شبیه سازی (Simulaion):

در این سبک از بازی ها تجربه ای مثل پرواز با هواپیما شبیه سازی می شود که برای واقعی کردن آن قوانین فیزیک و تمام محدودیت های دنیای واقعی در نظر گرفته می شود. معمولا برای انجام این بازی ها به مطا لعه و آموزش اولیه بیشتری نسبت به سایر سبک های بازی ها نیاز هست .

 

 • نقش آفرینی (Role Playing) :

این سبک بازی اغلب بازیکن را در محیطی فانتزی یا علمی تخیلی قرار می دهد و نیز روند بازی را به وسیله یک داستان برجسته جلو می برد که بازیکنان با به عهده گرفتن نقش شخصیت ها و با همکاری دیگر بازیکنان، داستان بازی را خلق می کنند.

 

 • ورزشی (Sport):

در روند بازی، یک ورزش واقعی یا خیا لی شبیه سازی می شود مانند فوتبال، تنیس و… که طبق ماهیتی که دارند به صورت یک یا چند نفره با زی می شوند.

 • تحت شکل (Platform):

اغلب بازی های این سبک وابسته به شخصیت های کارتونی هستند.

 

 • اسامی چند بازی رایانه ای که از فیلم های سینمایی تاثیر گرفته اند :

از نخستین نمونه های بازی های رایانه ای که بر اساس فیلم های موفق سینمایی تولید شده اند می توان به آثاری چون ( جیمز باند ها ) و بازی مهاجم مقبره اشاره کرد . از دیگر نمونه ها می توان به بازی ها ی فرشته تا ریکی , افسانه , راکی ها ی چند قسمتی , تا رزان , جنون سرعت , Spider man و ترمیناتو ر اشاره کرد ( با شخصیت آرنولد و با صدای ا و ) بازی هایی ساخته شده اند .

 

 • فهرست

مقدمه
۲ . تاریخچه مختصری از بازی های رایانه ای
۳ . سبک های بازی های را یا نه ای
۴ . اسامی چند بازی رایانه ای که از فیلم های سینمایی تاثیر گرفته اند .
۵ . نگاهی به وضعیت بازی سازی در ایران
۶ . آسیب های روانی و جسمی ناشی از با زی های رایانه ای
۷ . معجزه بازی های رایانه ای


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 33 | فرمت فایل : پاورپوینت

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]