گزارش کار آزمایشگاه مدار منطقی
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » جدید  »  گزارش کار آزمایشگاه مدار منطقی

گزارش کار آزمایشگاه مدار منطقی

دانلود گزارش کار آزمایشگاه مدار منطقی گزارش کار ر کامل آزمایشگاه مدار منطقی دانشگاه پیام نور pdf گزارش کار آز مدار منطقی دانشگاه آزاد گزارش کار آزمایشگاه مدار منطقی رشته کامپیوتر گزارش کار آزمایشگاه مدار منطقی word


گزارش کار آزمایشگاه مدار منطقی

دانلود گزارش کار آزمایشگاه مدار منطقی

آزمایشگاه مدار منطقی:
قبل از شروع کار آزمایشگاه لازم است آشنایی اولیه ای در مورد انواع تکنولوژی ساخت  IC های منطقی و همچنین نحوه کار با آنها داشته باشیم . مدارهای دیجیتال با استفاده از مدارهای مجتمع ساخته می شوند برای تشکیل یک مدار گیت های متعددی در داخل تراشه بهم مرتبط می شوند . تراشه درون یک بسته سرامیک و یا پلاستیکی سوار شده و ارتباطات به پایه¬های خارجی برای تشکیل مدار مجتمع لحیم می شود . تعداد پایه ها ممکن است از ۱۴ پایه برای بسته¬های کوچک (تراشه کوچک) IC و تا ۶۴ پایه برای بسته های بزرگتر می باشد. اندازه بسته IC خیلی کوچک است مثلاً ۴ گیت AND در داخل یک بسته ۱۴ پایه با ابعاد ۳ × ۸ × ۲۰ متر مربع جای داده می شود.
IC های دیجیتال اغلب براساس پیچیدگی مدار درونشان که با تعداد گیت های منطقی یک بسته مرتبط می باشد مشخص می شود. متداول ترین خانواده مدار های منطقی که حاوی مدارهای پایه هستند عبارتند از: خانواده CMOS، خانواده TTL که دارای زیر گروه های مختلفی می باشند که در جدول زیر به چند نمونه اشاره می کنیم. ….

لیست آزمایشات:
آزمایش اول: گیتهای منطقی
آزمایش دوم: مدارات ترکیبی از گیت منطقی
آزمایش سوم: طراحی مدار
آزمایش چهارم: half adder و full adder
آزمایش پنجم: مدار چک توازن
آزمایش ششم: دیکدر

مناسب جهت استفاده دانشجویان رشته برق الکترونیک


قیمت فایل : 6000 تومان | تعداد صفحات : 9 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]