گزارش تخصصی عوامل ظهور امام زمان
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » گزارش تخصصی  »  گزارش تخصصی عوامل ظهور امام زمان

گزارش تخصصی عوامل ظهور امام زمان

دانلود گزارش تخصصی عوامل ظهور امام زمان

دانلود گزارش تخصصی عوامل ظهور امام زمان
چکیده:
وظیفه ما در زمان غیبت مانند وظیفه در زمان حضور امام معصوم (ع( است. گرچه آن حضرت از نظر ما غایب است، اما به ما اشراف و آگاهی دارد و بر اعمال و رفتار ما ناظر است. بنابراین، تمام وظایفی که قرآن مجید و پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) برای یک فرد مسلمان تعیین و بیان فرموده اند در زمان غیبت نیز متوجه ما است که همه این وظایف را می توان در یک جمله خلاصه کرد و گفت بزرگ ترین وظیفه شیعیان در عصر غیبت انتظار فرج و ظهور دولت جهانی حضرت مهدی (عج) است. اما با عنایت به این که انتظار فرج یک شعار نیست، بلکه یک فرهنگ است و مجموعه ای از وظایف و تکالیف است که باید عملی شود تا یک فرد، منتظر حقیقی مولا و امام خود باشد. ما در این جا به طور خلاصه به بخشی از آنها اشاره می کنیم:

۱٫ معرفت و شناخت کامل دین یعنی در بخش عقاید، اخلاق، احکام و وظایف، منتظر باید تفکر اسلامى خویش را سامان داده و وضعیت روحى و ایمان درونى خود را تقویت کند.
۲٫ مطالعه در جهت معرفت و شناخت هر چه بیشتر امام‏ زمان (عج(
۳٫ پیروی کامل از قرآن و فرهنگ اهل بیت (ع) به عنوان نزدیک ترین افراد به پیامبر اکرم (ص) و آگاه ترین افراد از حقایق دین.

مقدمه:
برای این انقلاب عظیم و یاری امام زمان (عج) فرد باید اندیشه و آگاهی بالایی داشته باشد و علاوه بر این از آمادگی فکری و روحی بهره مند باشند.در واقع تا فرد به پاکی و آگاهی کافی نرسد هرگز نمی تواند در صف موافقان و یاوران اما م قرار گیرد و این محتاج اعمال و روحی پاک است که جز با خود سازی انجام نخواهد شد .
منتظران علاوه بر اصلاح خود باید به اصلاح دیگران نیز بکوشند زیرا ظهور یک برنامه فردی نیست و کاملا اجتماعی است .منتظرا ن واقعی باید با ایمان مستحکم خود را از حل شدن در مفاسد محیط برکنار داردو این مهم با امید به اصلاح نهایی صورت میگیرد.

فهرست
فهرست ۱
چکیده: ۲
مقدمه: ۳
عوامل ظهور امام زمان (ع): ۴
امام(علیه السلام) نگهبان اهل زمین ۷
توضیح سخن امام(علیه السلام) ۷
غیبت صغری: ۱۰
کتاب فوز اکبر: ۱۰
نتیجه گیری: ۲۰
منابع: ۲۱


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 21 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]