گزارش تخصصی ( شیمی)
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » گزارش تخصصی  »  گزارش تخصصی ( شیمی)

گزارش تخصصی ( شیمی)

دانلود گزارش تخصصی شیمی

دانلود گزارش تخصصی شیمی

گزارش تخصصی ارائه شده در مورد شیمی و شامل ۱۱ صفحه بوده که فهرست آن به شرح ذیل است:
مقدمه
شیمی همچون دیگر علوم بنیادین، به شناخت طبیعت می‌پردازد تا بدانیم که گیتی پیرامونمان از چه ساز و کاری بهره می‌گیرد. شیمی علم ماده است، اجزای سازنده‌اش و برهم کنش‌های مربوط به آنها: اتم‌ها و مولکول‌ها. از جنبه نظری، شیمی در کنار فیزیک و با بهره‌گیری از ریاضیات، به دورن ماده سر می‌کشد تا بدانیم از چه ساخته شده‌ایم و با آن چه می‌توانیم انجام دهیم. شیمی، در سطح حیات، به زیست شناسی تبدیل می‌شود و فرآیندهای حیاتی را به فرمان خود پیش می‌برد. به یاری این دانش نظری، جنبه‌های کاربردی شیمی بی‌شمار می‌شوند و بر زندگی فردی ما تاثیر می‌گذارند. در دنیای امروزین به راستی هیچ جایی نیست که شیمی دستی در آن نداشته باشد. از پوشاکی که بر تن دارید تا غذایی که می‌خورید؛ از دارویی که برای درمان استفاده می‌کنید تا خودرویی که بر آن سوارید.
پیشرفت‌ هر جامعه‌ به‌چگونگی‌ کیفیت‌ آموزش‌ و پرورش‌ آن‌ جامعه‌ بستگی‌ دارد.کلاس‌، مرکزی‌ برای‌ نظام‌ پویای‌ تعامل‌ انسان‌ است‌. هر روز هزاران‌ رفتار کلامی‌ وغیرکلامی‌به‌طورفردی‌وجمعی‌در کلاس‌اتفاق‌می‌افتدکه‌در جای‌ خود قابل‌ تأمل‌ است‌.
فنون‌ مدیریت‌ کلاس‌ به‌وسیله‌ی‌ عوامل‌ مشخص‌کننده‌ی‌ موقعیت‌ معلم‌ ودانش‌آموز اندازه‌گیری‌ می‌شوند. ونگرش‌های‌ دانش‌آموزان‌ در کلاس‌ رسمی‌ و رشدآنان‌ با مهارت‌های‌ مدیریتی‌ معلم‌ در کلاس‌ توسعه‌ می‌یابد.
مدیریت‌ کلاس‌ اولین‌ سطح‌ مدیریت‌ آموزشی‌ است‌ و پایه‌ی‌ سطوح‌ بالاتر مدیریت‌یعنی‌ مدیریت‌ مدرسه‌، مدیریت‌ ناحیه‌ و مدیریت‌ کل‌ نظام‌ آموزش‌ و پرروش‌ محسوب‌می‌شود و در شکل‌ دادن‌ به‌ساختار آموزش‌ و فرایند تدریس‌ و ساخت‌ شخصیت‌ وروند ذهنی‌، عاطفی‌، آموزشی‌ و تربیتی‌ دانش‌آموزان‌ نقش‌ اساسی‌ دارد (صباغیان‌،۱۳۸۰(
گرچه‌ کارایی‌ معلم‌ براساس‌ نگرش‌، نیات‌ و شخصیت‌ از یک‌ سو و همه‌ جانبه‌ بودن‌او بر اساس‌ مهارت‌ در توانمندسازی‌ دانش‌آموزان‌ از سوی‌ دیگر سنگ‌ بنای‌ مدیریت‌کلاس‌ درس‌ است‌، اما معلم‌ به‌مهارت‌ها و فنونی‌ سازمان‌ دهنده‌ نیاز دارد تا شرایطبهینه‌ای‌ را برای‌ تحقق‌ یادگیری‌ خلق‌ کند (تاج‌الدین‌، ۱۳۸).
پس‌ بسیار شایسته‌ است‌ که‌ مدیریت‌ کلاس‌ و اهم‌ مطالب‌ مربوط به‌آن‌ بررسی‌ شده‌و موانع‌ و مشکلات‌ مدیریت‌ مؤثر بررسی‌ شده‌ و راهبردهایی‌ جهت‌ مقابله‌ و رفع‌ موانع‌مدیریت‌ کلاس‌ تحلیل‌ و ارائه‌ گردد تا بتوانیم‌ با به‌کارگیری‌ راهبردها بر مشکلات‌ فائق‌آمده‌ و محیط کلاس‌ را به‌محیطی‌ جذاب‌، شاد و مثبت‌ جهت‌ حداکثر تعامل‌ ویادگیری‌ تبدیل‌ کنیم‌.

فهرست مطالب
مقدمه. ۴
روش مطالعه درس شیمی.. ۵
وضعیت تدریس شیمی اینجانب.. ۹
مشکلات تدریس شیمی.. ۹
پیشنهادات.. ۱۰
منابع.


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 11 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]