مقاله خدمات و الگوریتم های زمانبندی در رایانش ابری
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » جدید  »  مقاله خدمات و الگوریتم های زمانبندی در رایانش ابری

مقاله خدمات و الگوریتم های زمانبندی در رایانش ابری

مقاله خدمات و الگوریتم های زمانبندی در رایانش ابری

دانلود مقاله خدمات و الگوریتم های زمانبندی در رایانش ابری

بخشی از متن: رایانش ابری به انگلیسی«Cloud Computing» مدل رایانشی بر پایه¬ی شبکه‌های رایانه‌ای مانند اینترنت است که الگویی تازه برای عرضه، مصرف و تحویل خدمات رایانشی (شامل زیرساخت، نرم‌افزار، بستر و سایر منابع رایانشی) با به کارگیری شبکه ارائه می‌کند «رایانش ابری»

مقدمه:
طی سال‌های اخیر فناوری اطلاعات و اینترنت بخش مهمی از زندگی بشر شده و روز به روز در حال گسترش است. نیازهای اعضای جوامع نیز مانند امنیت اطلاعات، پردازش سریع، دسترسی پویا و آنی، قدرت تمرکز روی مقاله های سازمانی به جای اتلاف وقت برای مراقبت از سرورها و از همه مهم‌تر، صرفه‌جویی در هزینه‌ها اهمیت زیادی یافته است. دنیای فناوری اطلاعات به سمتی می رود که بتواند امکانی را فراهم کند که استفاده از سخت افزارها، نرم افزارها و اطلاعات ناهمگون با کمترین مشکل انجام شود. با یک مثال بحث را باز می-کنیم. یک گوشی موبایل ساده که فقط امکانات ضروری را دارد (مثل نوکیا۱۱۰۰) در نظر بگیرید. فرض می کنیم که قصد داریم برای مدتی در دسترس نباشیم و می خواهیم منشی تلفنی تماس های دریافتی ما را ذخیره کند اما گفتیم که گوشی ما خیلی ساده است و حافظه کافی، قدرت پردازش کافی و امکانات کافی را ندارد. راه حل چیست؟ امروزه اپراتورهای تلفن همراه امکانی به نام صندوق پستی را فراهم کرده اند که فارغ از اینکه گوشی موبایل شما از چه نوعی است شما این امکان را خواهید داشت که منشی تلفنی هم داشته باشید یعنی عملیات ذخیره و پردازش را سخت¬افزارهای اپراتور تلفن همراه انجام می دهد و شما به خاطر سرویسی که دریافت کرده اید باید مبلغی را بپردازید. شاید این ساده ترین مثال برای درک مفهوم رایانش ابری باشد.
در محاسبات ابری ذخیره و بازیابی اطلاعات و پردازش در تجهیزات ارائه دهنده کلود انجام می شود و شما از تجهیزاتتان فقط برای ورود درخواست ها و نمایش نتایج استفاده خواهید کرد. بنابراین اگر روزی قصد داشته باشید محاسبات خیلی سنگین انجام دهید اما سخت افزارهای شما قدرت آن را نداشته باشند و یا نیاز به ذخیره سازی حجم زیادی از اطلاعات را داشته باشد اما حافظه شما محدود باشد شما قادر خواهید بود به میزان لازم از ارائه دهندگان خدمات کلود سرویس اجاره کنید و نیازی نیست که این تجهیزات گران قیمت را خریداری کنید.
در این سند در خصوص خدمات رایانش ابری و برخی الگوریتم های زمانبندی مطالبی بیان خواهد شد.

فهرست مطالب اصلی:
۱٫ مقدمه
۲٫ معرفی رایانش ابری
۳٫ مدل های ابری
۴٫ میزان تحقیقات در رایانش ابری و حوزه های مرتبط با آن
۵٫ مزایای رایانش ابری
۶٫ مروری مختصر درباره خدمات سرویس های مختلف ابری
۷٫ نقاط ضعف رایانش ابری
۸٫ QOS
۹٫ الگوریتم های زمان‌بندی رایانش ابر
۱۰٫ سیستم طراحی SwinDeW-C
۱۱٫ الگوریتم زمان‌بندی جریان کار ابر Transaction-Intensive Cost-Constrained
۱۲٫ الگوریتم هیوریستیک مبتنی بر بهینه‌سازی گروهی ذرات در محیط ابر
۱۳٫ زمان‌بندی بر مبنای بهینه سازی گروه ذرات
۱۴٫ الگوریتم زمان‌بندی RASA
۱۵٫ الگوریتم زمان‌بندی وراثتی وابسته به بازار
فهرست منابع فارسی
فهرست منابع انگلیسی


قیمت فایل : 6000 تومان | تعداد صفحات : 66 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]