پرسشنامه استاندارد کیفیت زندگی بیماران قلبی فرانس و پاورس ۱۹۹۹
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پرسشنامه  »  پرسشنامه استاندارد کیفیت زندگی بیماران قلبی فرانس و پاورس ۱۹۹۹

پرسشنامه استاندارد کیفیت زندگی بیماران قلبی فرانس و پاورس ۱۹۹۹

پرسشنامه استاندارد کیفیت زندگی بیماران قلبی فرانس و پاورس ۱۹۹۹
پرسشنامه کیفیت زندگی بیماران قلبی توسط فرانس و پاورس در سال ۱۹۹۹ ساخته شده است. این مقیاس دارای ۷۰ گویه و در دو بخش اهمیت و رضایت از ابعاد سلامت جسمانی، روانی – معنوی، اقتصادی- اجتماعی و خانوادگی که با یک مقیاس لیکرت شش درجه ­ای (خیلی کم تا خیلی زیاد) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۶ تنظیم شده است. با سؤالاتی مانند: (برای انجام فعالیت های روزانه خود چه اندازه انرژی می گذارید، چقدر از انرژی که صرف کار کردن می کنید رضایت دارید) کیفیت زندگی بیماران قلبی را می­ سنجد.

کیفیت زندگی بیماران قلبی:
نارسایی یکی از شایع ترین بیمارهای مزمن است که با کاهش کیفیت زندگی همراه است. با توجه به نقش مثبت آموزش در ارتقای کیفیت زندگی، یافتن یک روش آموزشی مناسب در بهبود کیفیت زندگی این بیماران حائز اهمیت است.

روایی و پایایی پرسشنامه کیفیت زندگی بیماران قلبی
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  روایی  پرسشنامه کیفیت زندگی بیماران قلبی توسط  اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی  اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  پایایی پرسشنامه کیفیت زندگی بیماران قلبی از روش آلفای کرونباخ بالای۷۰ صدم  به دست آمده است.(توضیحات کامل در داخل فایل).

 

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
مقاله بیس: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


قیمت فایل : 2900 تومان | تعداد صفحات : 4 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]