پرسشنامه استاندارد مهارت ارتباطی
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پرسشنامه  »  پرسشنامه استاندارد مهارت ارتباطی

پرسشنامه استاندارد مهارت ارتباطی

پرسشنامه استاندارد مهارت ارتباطی
پرسشنامه مهارت ارتباطی در دانشجویان پرستاری، پرسشنامه ای محقق ساخته است. این مقیاس دارای ۲۸ گویه  و پنج مولفه می باشد و با یک مقیاس لیکرت پنج درجه ­ای (هرگز تا همیشه)  و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۵ است. با سؤالاتی مانند: (در شروع ارتباط خود را به مددجو معرفی می کنم) مهارت ارتباطی را می­ سنجد.

مهارت ارتباطی:
مهارت های ارتباطی به عنوان یک بخش مهم و ضروری در ارائه خدمات پرستاری شناخته شده است و مباحث مختلفی درمورد این که ارتباط مؤثر، پایه و اساس کیفیت خدمات و مراقبت ها را تشکیل می دهد، همواره مطرح بوده است. امروزه آموزش علوم پزشکی از آموزش های تئوری محض به سوی کسب مهارت های انسانی و ارتباطی معطوف شده و این موضوع از متغیرهای مورد قضاوت در تعیین صلاحیت و توانایی شاغلین بخش بهداشت و درمان قلمداد می شود؛ بنابراین مهارت های ارتباطی به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی لازم برای این گونه مشاغل وصف شده است.

روایی و پایایی پرسشنامه مهارت ارتباطی
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  روایی پرسشنامه مهارت ارتباطی توسط  اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی  اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  پایایی پرسشنامه مهارت ارتباطی از روش آلفای کرونباخ بالای۷۰ صدم  به دست آمده است.(توضیحات کامل در داخل فایل).

 

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


قیمت فایل : 2900 تومان | تعداد صفحات : 4 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]