صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پرسشنامه  »  پرسشنامه استاندارد استرس محیط دندانپزشکی

پرسشنامه استاندارد استرس محیط دندانپزشکی

پرسشنامه استاندارد استرس محیط دندانپزشکی
پرسشنامه استرس محیط دندانپزشکی، دارای ۳۲ گویه می باشد که با یک مقیاس لیکرت پنج درجه ­ای (هرگز تا شدید) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۴ است. با سؤالاتی مانند: (نداشتن اعتماد به نفس در مورد اینکه در آینده یک دندانپزشک موفق خواهم شد.) استرس محیط دندانپزشکی را می ­سنجد.

استرس محیط دندانپزشکی:
تحصیل در رشته دندانپزشکی با سطوح بالایی از استرس همراه است. در طی این دوره، دانشجویان ضمن یادگیری مطالب تئوری، مهارت های بالینی و روابط بین فردی، در معرض عوامل استرس زای متعددی قرار می گیرند. دانشجویان دندانپزشکی نشانه های مرتبط با استرس قابل ملاحظه ای را نشان داده، نسبت به جمعیت معمولی اضطراب بیش تری داشته و سطوح بالاتری از افسردگی و حساسیت های بین فردی را در مقایسه با گروه های هم سن نشان می دهند

روایی و پایایی پرسشنامه استرس محیط دندانپزشکی
روایی ابزار جمع آوری داده
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  روایی پرسشنامه استرس محیط دندانپزشکی توسط  اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی ابزار جمع آوری داده
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی  اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  پایایی پرسشنامه استرس محیط دندانپزشکی از روش آلفای کرونباخ بالای ۷۰ صدم  به دست آمده است.(توضیحات کامل در داخل فایل).

 

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۴
منبع: دارد
مقاله بیس: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


تعداد صفحات : 4 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]