پرسشنامه استاندارد ارزیابی حمایت اجتماعی واکس ۱۹۸۶
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پرسشنامه  »  پرسشنامه استاندارد ارزیابی حمایت اجتماعی واکس ۱۹۸۶

پرسشنامه استاندارد ارزیابی حمایت اجتماعی واکس ۱۹۸۶

پرسشنامه استاندارد ارزیابی حمایت اجتماعی واکس ۱۹۸۶
پرسشنامه ارزیابی حمایت اجتماعی، واکس (۱۹۸۶) به منظور حمایت های اجتماعی ادراک شده ساخته شده است. این مقیاس دارای ۲۳ گویه است به صورت بلی یا خیر با نمرات ۱ و صفر نمره گذاری می شود. ، با سؤالاتی مانند: (دوستانم به من احترام می گذارند من نمی توانم به حمایت و مساعدت افراد خانواده ام متکی باشم. دیگران به من اعتنا می کنند.)، حمایت های اجتماعی ادراک شده را می­سنجد.

حمایت های اجتماعی:
حمایت اجتماعی به عنوان توسل جویی به منابع هیجانی و تکلیفی فراهم شده به وسیله دیگران به عنوان وسیله ای برای کنار آمدن با استرس تعریف شده است.

روایی و پایایی پرسشنامه ارزیابی حمایت اجتماعی
روایی ابزار جمع آوری داده ها
اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  روایی  پرسشنامه ارزیابی حمایت اجتماعی توسط  اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی ابزار جمع آوری داده ها
قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد یعنی  اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  پایایی پرسشنامه ارزیابی حمایت اجتماعی از روش آلفای کرونباخ بالای۷۰ صدم  به دست آمده است.(توضیحات کامل در داخل فایل).

 

پایایی و روایی: دارد
نوع فایل: زیپ
مولفه: دارد
مقاله بیس: دارد
نحوه نمره گذاری: دارد
تعداد صفحات: ۵
منبع: دارد
گارانتی: دارد

پرسشنامه کاملا استاندارد است


قیمت فایل : 2900 تومان | تعداد صفحات : 4 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]