دانلود پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس 50 اسلاید
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پاورپوینت  »  پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس

پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس

دانلود پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس 50 اسلاید
پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

شرح حال الیس
آلبرت الیس در سال ۱۹۱۳ میلادی متولد شد. در سال ۱۹۳۴ میلادی، درجه لیسانس خود را از سیتی کالج نیویورک دریافت کرد. در سال ۱۹۴۳ درجه فوق‌لیسانس و در سال ۱۹۴۷، درجه دکترای خود را از دانشگاه کلمبیا دریافت داشت. در سال ۱۹۴۳ میلادی، به طور خصوصی به مشاوره و روان درمانی در زمینه ی خانوادگی، ازدواج و امور جنسی اشتغال ورزید. به علت علاقه به روانکاوی، به مدت سه ‌سال آموزش‌های لازم را فرا گرفت. سپس در مقام روان‌شناس بالینی در یک مؤسسه بهداشت روانی وابسته به بیمارستانی در نیوجرسی مشغول کار شد و بعدها استاد دانشگاه راتگرز و دانشگاه نیویورک شد. ولی قسمت اعظم اوقات زندگی خود را به روان درمانی خصوصی می‌گذراند.

الیس در اوایل کارش، در مشاوره ازدواج و خانوادگی، اصولاً بیشتر اوقات، به شیوه‌ای آمرانه به ارائه اطلاعات به مراجعانش می‌پرداخت. ولی به زودی آگاهی یافت که مراجعان او، با توجه به مشکلاتی که داشتند، دچار کمبود اطلاعات نبودند، بلکه به عوامل روانی و عاطفی نیاز داشتند. لذا به سوی فراگیری روانکاوی شتافت و پس از پایان دوره کارآموزی و گذراندن آموزش‌های لازم، به اعمال روانکاوی سنتی روی آورد. گرچه تقریباً در مورد پنجاه درصد از بیماران نتیجه کارش موفقیت‌آمیز بود ولی، به طور کلی، از نتایج کارش رضایت نداشت و مهمتر آنکه الیس با روش‌ها و نظریه روانکاوی توافقی نداشت. زیرا شیوه‌های روانکاوی در مقایسه با نظریات خودش چندان فعال و هدایت‌کننده نبودند. در نتیجه، الیس به شیوه فرویدی‌های جدید روی آورد و فعالتر شد و روش مستقیم‌تری را در درمان به کار بست.

بالاخره در سال 1955 او درمان عقلانی خود را پایه گذاری کرد که بر اساس آن مشکلات درمانجویان و مراجعین به خاطر فلسفه شخصی آن هاست که با دردهای هیجانی آن ها همراه می شود. این رویکرد بر درمان فعال و تغییر عقاید خودتخریب گر و رفتارهایی که این عقاید غیرمنطقی و خشک را نشان می دهدتاکید میکند. در سال 1957 به طور رسمی این درمان را شروع کرد و دو سال بعد اولین کتاب خود را منتشر کرد. انجمن روانشناسی آمریکا کمی به این درمان علاقه نشان داد اما آن را مخالف روح زمان دانست. در دهه 1960 الیس بر روی موضوع مسائل جنسی و جنسیتی تحقیق و درمان انجام می داد. او به خاطر نظریات انسانگرا و آزادمنشانه اش مشهور شد. در آن سال ها با آلفرد کینزی کار می کرد. در سال 1958 کتاب کلاسیک خود را با عنوان روابط جنسی بدون احساس گناه منتشر کرد.

تاریخچه تحول فکری:
افکار فلاسفه رواقی یونان و روم تاثیر عمده ای بر افکار الیس گذاشته اند . فلاسفه رواقی معتقد بودند مردم به واسطه امور پریشان نمی شوند بلکه دید آنها در امور موجب پریشانی آنها می شود . گفته های این فلاسفه، الیس را متقاعد کرد که تمام انسانها فرضیه هایی را در مورد ماهیت دنیا می سازند و بررسی اعتبار این فرضیه ها به جای پذیرفتن صحت آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . دیدگاه الیس یک دیدگاه انسان گرایی است ( اصالت وجودی ) چون معتقد است انسانها در مرکز دنیای خودشان ( اما نه در مرکز دنیا ) قرار دارند . انسان قدرت انتخاب دارد البته نه انتخاب نامحدود . این اعتقاد الیس از فلسفه اگزیستانسیالیستی هایدگر ریشه می گیرد و تاکید او بر فنون رفتاری وی را یک شناختی رفتار گرا معرفی می کند .

الیس از روانشناسان بسیاری نیز تاثیر پذیرفت ، آدلر و هورنای از این جمله اند و خانم کارل هورنای برای اولین بار به مفهوم استبداد بایدها اشاره کرد و آدلر معتقد بود انسان ها توسط نظام ارزشی خود احساس می کنند و به راههای مختلف سوق داده می شوند آدلر به صورتی فعال نقش رها کننده ی مراجعان از تلقینهای بی معنی را ایفا می کرد الیس در مورد او می گوید : « آدلر اولین درمانگر بزرگی بود که بر احساسات حقارت تاکید کرد ما در زمینه استفاده از آموزش فعال ـ مستقیم و تاکید بر علاقه اجتماعی از نظر آدلر تبعیت می کنیم.

و …

فهرست مطالب
شرح حال الیس
تاریخچه تحول فکری
ماهیت انسان
نظریه ی A-B-C
نظریه ی شخصیت
۱۲باور غیرمنطقی که موجب اضطراب می‌گردد
فنون شناختی در رفتار درمانی عقلانی هیجانی
فنون هیجانی/تجربه ای در رفتار درمانی عقلانی هیجانی
فنون رفتاری دررفتاردرمانی عقلانی هیجانی
تدوین فلسفه ی زندگی عاقلانه
پایان


قیمت فایل : 8000 تومان | تعداد صفحات : 50 | فرمت فایل : پاورپوینت

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]