پاورپوینت آمالگام
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  پاورپوینت آمالگام

پاورپوینت آمالگام

دانلود پاورپوینت آمالگام ppt

دانلود پاورپوینت آمالگام ppt

مقدمه
آمالگام آلیاژی از نقره ، قلع، جیوه که در حدود یکصد هفتاد سال پیش در فرانسه برای ترمیم بافت مواد دندان استفاده گردید و طی یکصد سال پیش پر مصرفترین و مهمترین مواد دندانی ترمیمی است .
آمالگام ترکیبی مرکب از چند فلز خالص است که به صورت ذرات تراشه ای یا ذرات ریز کروی یا مخلوط از این دو وجود دارد . این ذرات با جیوه مایع در دمای اتاق مخلوط شده و مدت زمان کوتاهی حالت خمیری داشته که قابلیت شکل پذیری خوبی دارد .

در سال ۱۹۷۰ آمالگام دندانی سنتی و آمالگام دندانی با مس کم ( کمتر از ۵ درصد) متداول بوده که یکی از اجزا سازنده ساختار آن فاز قلع – جیوه موسوم که گاما دو می باشد . این فازدارای استحکام و مقاومت کمی است که برای رفع این عیب ، آمالگام با مس بالا(۱۳تا ۳۰درصد) تولید شده که باعث شد فاز نامطلوب گامادو ازاین نوع آمالگام حذف گردد.

مس موجود در ترکیب نقره – مس پودر آلیاژ اولیه ، بعد از مخلوط شدن پودر و جیوه و بلافاصله پس از تشکیل فاز گاما دو با آن وارد واکنش می شود و طی کمتر از چند ساعت با تشکیل فاز اتا سبب حذف فاز گاما دو می شود . ( حذف گاز گاما دو بلافاصله بعد از تهیه آمالگام شروع و تا چند روز ادامه دارد )

فهرست مطالب
– مقدمه
– موادوروشها
– آزمایش
– خواص فیزیکی و مکانیکی (استحکام،خزش،تغییرات ابعادی،سختی)
– نتایج آزمایش
– نتیجه گیری

 


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 16 | فرمت فایل : پاورپوینت

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]