صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پاورپوینت  »  پاورپوینت آشنایی با نکول

پاورپوینت آشنایی با نکول

پاورپوینت آشنایی با نکول
پاورپوینت نکول چیست شامل 33 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد،حسابداری و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه
نُکول (default) نقض وعده‌ی بازپرداخت وام به‌مقدار مورد توافق در زمان مورد توافق است. در این مبحث با نکول و همین‌طور ریسک نکول (احتمالا یکی از اساسی‌ترین انواع ریسک) آشنا می‌شویم.

نکول چطور کار می‌کند؟
بیایید فرض کنیم شرکت «پلیکان» خط اعتباری به‌مبلغ یک میلیارد تومان از فلان بانک دارد و ۵۰۰ میلیون از این خط اعتباری واریز نشده است. شرکت پلیکان باید ماهانه ۲٫۵ میلیون تومان برای بدهی واریز نشده پرداخت کند. اما شرکت در راه‌اندازی محصول جدیدش به مشکل برخورده و مشغول سروکله‌زدن با چهار محصول دیگر است. میزان فروش ۷۵ درصد افت داشته، جریان نقدینگی هم خشک شده و درنتیجه پرداخت بدهی دشوار می‌شود. شرکت چند ماهی پرداخت‌ها را دیرتر انجام می‌دهد و بعد از شش ماه هم پرداخت قسط را به‌طور کامل متوقف می‌کند. بانک به شرکت اعلان نکول می‌کند و پرداخت فوری ۵۰۰ میلیون سرمایه‌ی واریز نشده را تقاضا می‌کند.

مسلما انجام چنین کاری برای شرکت بسیار دشوار است؛ بنابراین بانک فرایند توقیف وثیقه‌ای را آغاز می‌کند که وام را تضمین کرده است. شرکت پلیکان هم بدون این دارایی‌ها (مثلا ماشین‌آلات) نمی‌تواند به‌ تولید ادامه دهد و در نتیجه تعطیل می‌شود.

و …

فهرست مطالب
مقدمه
نکول چطور کار می‌کند؟
رویدادهای مرتبط با نکول
ریسک نکول
پایان


تعداد صفحات : 33 | فرمت فایل : پاورپوینت

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]