نقش خانواده در بزهکاری کودکان و نوجوانان
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » روانشناسی و علوم تربیتی  »  نقش خانواده در بزهکاری کودکان و نوجوانان

نقش خانواده در بزهکاری کودکان و نوجوانان

دانلود مقاله بررسی نقش خانواده در بزهکاری کودکان و نوجوانان رشته روانشناسی و علوم تربیتی تحقیق نقش خانواده در بزهکاری نقش خانواده در بزهکاری نوجوانان نقش خانواده در بزهکاری اطفال نقش خانواده در بزهکاری اطفال و نوجوانان نقش خانواده در بزهکاری جوانان بررسی نقش خانواده در بزهکاری نوجوانان مقاله در مورد بزهکاری مقاله درباره بزهکاری اطفال مقاله در مورد بزهکاری زنان

bezehkari-kodakan-nojavanan

 

تحقیقی درباره ی «نقش خانواده در بزهکاری کودکان و نوجوانان» (شامل: چکیده، فهرست مطالب، مقدمه، متن اصلی، نتیجه گیری، فهرست منابع)

 

چکیده:
بزهکاری پدیده اجتماعی جهانی است که معمولاً برای جرایم نوجوانان زیر ۱۸ سال به کار برده می شود. گرچه، جوامع گوناگون برحسب وضعیت اقتصادی و اجتماعی خود با انواع متفاوتی از آن روبه رو هستند. در همه جوامع انسانی اصطلاح بزهکار در مورد افرادی به کار برده می شود که اعمال خلاف قانون یا موازین مذهبی آن جامعه انجام می دهند. خانواده کوچکترین و اساسی ترین واحد اجتماعی است که ریشه تمام نابهنجاری ها و بزهکاری ها را باید در آن جستجو کرد و در واقع هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند ادعای سلامت کند مگر از خانواده‌های سالم برخوردار باشد. خانواده به واسطه عواملی چون: تبعیض قائل شدن بین فرزندان، خشنونت، فاصله سنی زیاد با فرزندان، طلاق و کشمکش، عقب ماندگی، انحراف والدین، غیبت والدین از خانواده، بی سوادی، فوت یکی از والدین، زیاده روی در محبت کردن، انحراف جنسی و فقر در بزهکار شدن کودکان و نوجوانان نقش دارند. والدین می توانند از طریق ایجاد محیطی آرام و سالم و رفتاری مناسب با آن ها، از بزهکار شدنشان جلوگیری کنند.


قیمت فایل : 8000 تومان | تعداد صفحات : 14 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]