مقیاس فقدان لذتجویی Snaith–Hamilton
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » پرسشنامه  »  مقیاس فقدان لذتجویی Snaith–Hamilton

مقیاس فقدان لذتجویی Snaith–Hamilton

دانلود پرسشنامه questionnaire استاندارد با عنوان دانلود مقیاس فقدان لذتجویی Snaith Hamilton این پرسشنامه به صورت word و پرسشنامه دارای ۲ صفحه می باشد.  در زیر به مختصری از  آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

مقیاس فقدان لذتجویی Snaith–Hamilton

هدف: ارزیابی فقدان لذتجویی از ابعاد مختلف (تعاملات اجتماعی، تجربیات حسی، تفریح/ سرگرمی، آشامیدن و خوراک)
تعداد سوال: ۱۴
تعداد خرده مقیاس: ‌۴
شیوه نمره گذاری و تفسیر: دارد
روایی و پایایی:‌ دارد
منابع: دارد
نوع فایل: ورد آفیس word


تعریف لذت جویی
مسأله سعادت جدای از لذّت نیست حقیقت سعادت، بازگشتش به این است که انسان لذّت دائمی و فراگیر داشته باشد، خوشبختی و سعادت چیزی جز این نیست که انسان بتواند لذّت دائمی و پایدار و همه جانبه ببرد، و این که لذّت و سعادت را با هم ذکر می‏کنیم به خاطر همین است.
یکی از گرایشهای فطری انسان گرایش به لذّت و خوشی و راحتی است که با فرار از درد و رنج و ناراحتی، همراه است. معنای فطری بودن این گرایش آن است که ساختمان روح انسان طوری است که نمی‏تواند از لذّت صرف نظر کند و یا این که طالب رنج و مشقت و سختی باشد و از این روی خود به خود جزو قلمرو اخلاق نیست؛ یعنی نمی‏توان کسی را مذمت کرد که چرا طالب لذّت و خوشی است یا کسی را مدح کرد برای این که طالب لذّت است یا از درد و رنج می‏گریزد. مسأله سعادت جدای از لذّت نیست حقیقت سعادت، بازگشتش به این است که انسان لذّت دائمی و فراگیر داشته باشد، خوشبختی و سعادت چیزی جز این نیست که انسان بتواند لذّت دائمی و پایدار و همه جانبه ببرد، و این که لذّت و سعادت را با هم ذکر می‏کنیم به خاطر همین است.


قیمت فایل : 2000 تومان | تعداد صفحات : 2 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]