مقاله کفپوش
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  مقاله کفپوش

مقاله کفپوش

ددانلود مقاله کفپوش تحقیق مقاله در مورد کفپوش مقاله در مورد کفپوش ساختمان تحقیق در مورد کفپوش تحقیق درباره کفپوش طرح کفپوش پیاده رو انواع طرح کفپوش طرح های کفپوش کفپوش پلاستیکی طرح پارکت انواع کفپوش انواع پارکت و کفپوش کفپوش pvc کفپوش پلاستیکی کفپوش پلاستیکی کفپوش پی وی سی کفپوش اپوکسی

paper flooring

کفپوش

پوشش سطح فضاها در طبقه همکف پس از اجرای بلوکاژ و در طبقات بعدی پس از مراحل آماده سازی کف از مصالحی مثل موزائیک،انواع سنگ، کاشی سنگ، کاشی سرامیک، پارکت چوبی، مکالئوم، موکت و …. انجام می شود که موزائیک فرش حالتی عمومی برای بیشتر موارد ذکر شده است.

زیرسازی بیشتر مربوط به سازۀ بنا می شود و هدف از آن ایجاد استحکام لازم برای روسازی یا ایجاد یک بستر محکم برای فرش کف و حفظ روسازی از نفوذ رطوبت می باشد. اما بخش روسازی که در زیر تفکیک شده و توضیح داده شده است، باید خصوصیاتی داشته باشد که عبارت است از:

استحکام و پایداری، مقاومت در برابر نفوذ رطوبت، دوام، مقاومت در برابر عبور صوت و حرارت، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و آتش سوزی، زیبایی، نظافت آسان و حرکت بی صدا روی آن.

فرش موزاییک

کف پوش موزاییک، نوعی بتون است که سطح آن ساییده شده و دارای ظاهری خال دار و درهم است که گاهی به صورت ساده ساخته می شود. موزاییک ارزان، با دوام و متداول ترین نوع کف پوش در ایران است. گاهی موزاییک را به شکل درجا و یکپارچه می سازند.در این صورت در سطوح بزرگ با نوارهای شیشه ای، سنگی، پلاستیکی و فلزی درزبندی می شود. از موارد استفاده موزاییک می توان به محوطه سازی و کف سازی پوشش هایی چون لمینیت، موکت های وینیلی اشاره کرد.

این نوع کف پوش به دلیل ظاهر نچندان شکیل کاربرد زیادی در فضای داخلی ندارند مگر در مواقعی که زیبایی کف اهمیت خاصی ندارد مثل کف انبار ها و…

کف سالن ها، اتاق ها، حیاط، پیاده روها و …. با موزائیک فرش می شود. موزائیک در اندازه های مختلف در فرش کردن کف مصرف می شود. در مواردی برای این کار اصطلاحاً (باریکه) ۲/۱ نیمه، نیمه موزائیک، سه قدی ۴/۳ موزائیک، کمتر از بعد کامل موزائیک همچنین قسمتی از موزائیک با داشتن سر و ته نیاز است تا کناره دیواره ها را بتوان با ابعاد ذکر شده کاملاً پوشاند.

موزائیک از ترکیب سیمان و ماسه ساخته می شود. روی موزائیک —- داده می شود. بهتر است از استعمال انواع خاص آن که ایجاد گرد و خاک زیاد کف ساختمان می کند پرهیز شود. موزائیک برای زیرسازی کف پوشش های دیگر مانند موکت استفاده می شود.

الف) فرش موزائیک

امروزه در پوشش های کف فضاهای داخلی از انواع سرامیک استفاده می شود. سرامیک نوعی کاشی چهارگوش و مستطیل است که تقریباً مانند کاشی بوده و دارای ابعاد متغیر است و بیشتر در اندازه های ۴۰]۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۱۰ میلی متر در کف پوش ها مورد استفاده می باشد.

ب) ویژگی این مصالح

این مصالح نمای شفاف و سطحی حدوداً صیقلی، نه مانند کاشی همراه با زبری نامحسوسی می باشد که خطر سرخوردن را در  کف سالن، خصوصاً در سرویس های بهداشتی از بین می برد. روش تهیه این مصالح مانند کاشی بوده و در کارخانجات تولیدی کاشی تهیه می شود. پشت این مصالح اصطلاحاً ضربی است و شیارهایی در آن بوجود می آید که سبب پیوند کامل با ملات خواهد شد.

پ) مشکلات استعمال سرامیک

درزهای سرامیک —– داده نمی شود و بعد از مدتی قابل تمیزکردن نیست. سرامیک سرد است. ضربه سنگین، ترک و لکه باعث ایجاد نمای بسیار زشتی در مجوعه چیدمان سرامیک می شود.

ت) نحوه اجرای فرش سرامیک

۱٫ فرش آن در کف ها مانند اصول موزائیک فرش از دلیل گذاری در چهار طرف بوده سپس فرش متن دلیل ها به شکل قناس همچون اصول موزائیک فرش می باشد.

۲٫ در قسمت هایی که از قناس استفاده می گردد، سرامیک در اندازه لازم توسط دستگاه ‘کاشی بر’ بریده می شود. در صورت نیاز، بره، بره های کاشی، سنگ سمباده کشیده می شود.

۳٫ نواحی مثلث ها و قناس های بوجود آمده با فرش از قطعات قناس، پر و فرش کامل می شود. پس از این مرحله، نوبت به دوغاب ریزی می رسد که عموماً با خاک سنگ به نسبت ۲ پیمانده و پودر سنگ نیز ۲ پیمانه و سیمان سفید یک پیمانه انجام می گیرد. پس از دوغاب ریزی سطح کف تمیز می شود.

فهرست مطالب

کفپوش… ۱

فرش موزاییک… ۱

کف سازی با سرامیک خرد. ۴

کف پوش سنگ… ۵

کف پوشهای وینیلی.. ۹

کف پوشهای فانتزی.. ۱۰

کفپوش تایل وینیل گرانیت وینیفلکس… ۱۱

کفپوش رول- هموژن اپتیما ۱۱

اتصال کف پوشها ۱۵

انواع کف کاذب.. ۱۷

راه پله ها، هویت یک ساختمان. ۱۹

پوشش دیوارها ۲۰

کف پوش با پارکت چوبی.. ۲۱

رشد چشمگیر صنایع تولید کفپوش‌های چوبی در اروپا ۲۲

● پوشش های ارتجاعی کف… ۲۳

کفپوش پلاستیکی یا لینولیوم. ۲۳

کفپوش  پی . وی . سی.. ۲۴

کف پوش های صنعتی.. ۲۵

کفپوش سخت صنعتی بر پایه کانیها ۲۵

موکت… ۲۶

ارموتاپ.. ۲۶

BCF ، پلی استر ، پلی آمید و پلی پروپیلن چیست؟. ۳۶

 


قیمت فایل : 4000 تومان | تعداد صفحات : 40 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]