مقاله پلکان و انواع آن
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  مقاله پلکان و انواع آن

مقاله پلکان و انواع آن

دانلود مقاله پلکان و انواع آن تحقیق مقاله پله برقی مقاله پله ساختمان مقاله پله فرار مقاله پله های پیش ساخته مقاله پله های برقی مقاله پله در معماری مقاله پله و انواع آن مقاله پله ساختمانی مقاله موتور پله ای تحقیق در مورد پله ساختمان تحقیق در مورد پله های ساختمانی تحقیق اصول طراحی پله در ساختمان تحقیق پلهای معلق تحقیق موتور پله ای تحقیق درباره پله برقی تحقیق در مورد پله

Paper staircase and its variants

پلکانها

پلکان وسیله معمول دسترسی در بین طبقات ساختمان است، پلکان را باید طوری ساخت که امکان دسترسی آسان، راحت، ساده و ایمنی را توسط پله ها به بالا و پایین فراهم سازد. بالا رفتن از پله ها که برای اشغال سطح کمتری از کف در فضایی محدود متراکم می شوند نباید پر زحمت و دشوار شود.

رشته پلکان: کلمه رشته پلکان بیانگر یک مجموعه پله پشت سر هم در میان دو طبقه یا یک طبقه و پاگرد یا میان دو پاگرد است. در هر رشته پلکان باید حداقل سه و حداکثر شانزده پیشانی وجود داشته باشد، در غیر این صورت پلکان به ویژه برای کودکان و سالخوردگان خطرناک خواهد بود. ارتفاع و عرض تمامی پله های یک رشته پلکان و رشته پلکانها و پاگردهای میان طبقات باید یکسان باشد. تغییر در ارتفاع پله ها با بر هم زدن آهنگ حرکت به بالا و پایین سبب لغزش افراد و ایجاد خطر می شود. پهنای بدون مانع رشته پلکان از mm800 برای خانه ها تا mm1200 برای بیمارستانها متفاوت است.

پله ها: پله های یک رشته پلکان را می توان به صورت یک مجموعه کف پلۀ افقی بدون پیشانی یا به صورت پله های مسدود ساخت. در حالت اول سطح عمودی میان دو کف پلۀ متوالی فضایی خاک و در حالت دوم مسدود است.

کف پله و پیشانی پله:  به سطح افقی پله، کف پله و به سطح عمودی آن پیشانی پله گفته می شود. در پله های مسدود کف پا و به سطح عمودی ان پیشانی پله گفته
می شود. در پله های مسدود کف پله معمولاً نسبت به پیشانی آن حالت پیش آمده دارد تا کف پله از سطح پهنتری برخوردار باشد.


قیمت فایل : 2000 تومان | تعداد صفحات : 20 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]