صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » جدید  »  مقاله مهدویت در ادیان مختلف

مقاله مهدویت در ادیان مختلف

دانلود مقاله مهدویت در ادیان مختلف مهدویت در ادیان مختلف اعتقاد به مهدویت در ادیان مختلف مقاله مهدویت در ادیان مختلف مهدویت و انتظار در ادیان مختلف مقاله مهدویت در قرآن مقاله مهدویت در اسلام مقاله در مورد مهدویت دانلود مقاله درباره مهدویت مقالات مهدویت مقاله مهدویت و انتظار  مقاله مهدویت امام زمان


مقاله مهدویت در ادیان مختلف

دانلود مقاله مهدویت در ادیان مختلف

چکیده:
مساله حکومت واحد جهانی و مصلح آخر الزمان مورد توافق اسلام و مسیحیت و حتی زرتشتیها است مگر چیزی که مربوط به آینده است و این یکی از آرزوها و اعتقادات بیش از ۳ میلیارد جمعیت کره زمین است.
پیروان همه ادیان عقیده دارند که در یک عصر تاریک و بحرانی فساد و بیدادگری و بیدینی همه جا را فرا میگیرد یک نجات دهنده بزرگ جهانی طلوع میکند و به واسطه نیروی فوق العاده غیبی اوضاع آشفته جهان را اصلاح میکند و خدا پرستی را بر بی دینی و مادیگری غلبه میدهد. این نوید خوش را در تمام کتابهاییکه بعنوان کتاب آسمانی باقی مانده مانند کتاب زند و پازند و کتاب جامسبنامه که از کتابهای مقدس زرتشتیان میباشد، و کتاب تورات و ملحقات آن که کتاب مقدس یهود شمرده میشود و کتاب انجیل عیسویان میتوان پیدا کرد. بلکه در کتابهای مقدس براهمه و بوداییان نیز کم و بیش دیده میشود.
هر ملتی او را با لقب مخصوصی میشناسد . زرتشتیان او را با نام” سوشیانس” نجات دهنده جهان یهودیان به نام” شیلو” می شناسند عیسویان به نام “پسر انسان یا روح راستی یا تسلی دهنده “و مسلمانان به نام “مهدی یا قائم “می نامند.لیکن هر ملتی آن نجات دهنده غیبی را از خودشان محسوب میدارند. 
زردشتیان او را ایرانی و از پیروان زردشت میدانند. یهودیان، از بنی اسرائیل و پیروان موسی می شمارند. عیسویان او را همکیش خود شان میدانند.مسلمانان از دودمان بنی هاشم و فرزند پیغمبرش می شمارند. 

فهرست مطالب:
چکیده
واژگان کلیدی
مقدمه
اعتقاد شیعیان به مهدویت
اعتقاد اهل سنت به مهدویت
سخنان عالمان اهل سنّت در مورد امام زمان
اعتقاد مسیحیان به مهدویت
اعتقاد یهودیان به مهدویت
اعتقاد زرتشتیان به مهدویت
اعتقاد هندوها به مهدویت
نظر متفکران غربی درباره مهدویت
صاحب الزمان از نگاه هانری کربن
جمع بندی و نتیجه گیری
منابع و مآخذ

مناسب  جهت استفاده دانشجویان در رشته معارف اسلامی
در قالب word و قابل ویرایش


تعداد صفحات : 21 | فرمت فایل : docx

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]