مقاله در مورد معماری خانه بروجردی ها
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » معماری  »  مقاله در مورد معماری خانه بروجردی ها

مقاله در مورد معماری خانه بروجردی ها

دانلود تحقیق و مقالات رشته معماری با عنوان دانلود مقاله در مورد معماری خانه بروجردی ها در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۲۲ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

مقاله در مورد معماری خانه بروجردی ها

زمانی که مرحوم حاج سیدحسن نطنزی (مشهور به بروجردی)تاجر معروف فرش کاشان دختر همکارش مرحوم حاج سید جعفر نطنزی را برای پسر خود سید مهدی خواستگاری کرد، خانواده دختر (که درخانه فعلی طباطبایی های کاشان زندگی می کردند) ساخت خانه ای درشان و موقعیت اجتماعی شان را برای محل زندگی دخترشان شرط این ازدواج قراردادند.
خانواده بروجردی از معروف ترین معمار شهر (استادعلی مریم کاشانی) در خواست کردند که خانه موردن ظر را بسازد. استاد بعد از به پایان رساندن سفت کاری خانه برای انجام نازک کاری وتزیینات از برجسته ترین هنرمندان نگارگر شهر دعوت به عمل آورد. و این هنرمندان داستان ها و روایات عاشقانه خمسه نظامی و هفت پیکر جامی را در جای جای طاق ها و رواق ها به تصویرکشیدند. ساخت این خانه حدود ۱۸ سال توسط ۲۵ نفر معمار و هنرمند به طول انجامید. و در زمان حکومت ناصرالدین شاه ۱۲۸۰-۱۲۹۲ساخته شد. و اکنون حدود ۱۳۰ سال از عمر این خانه سپری شده.


قیمت فایل : 2000 تومان | تعداد صفحات : 22 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]