مقاله درباره آلوده کننده های فلزی
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم پایه » شیمی  »  مقاله درباره آلوده کننده های فلزی

مقاله درباره آلوده کننده های فلزی

مقاله درباره آلوده کننده های فلزی
فلزات سمی: Toxle Metals
الودگی های محیطی به اشگال مختلقی نظیر افت کش ها ، پاک کننده ها ، ذرات معلق و غیره هستند . اخیرا فلزات سمی به انوان یک آلودگی جدید و شاید خطر ناک تر از سایر الودگی های محیطی شناخته شده اند . در این فصل ما تمام مشکلات ایجاد شده توسط فلزات سمی در محیط برسی و سپسبه جزئیات مطره شده دو نمونه ویژه ، جیوه و سرب ، می پردازیم .
۱)فلزات و طبقه بندی آنها :
Metals snd their classification
۸۴ عنصور ۱۰۶ عنصور شناخته شده به عنوان فلز دسته بندی شده اند و از این جهت آلودگی فلزات متنوع می باشد . تمام فلزات عنوان شده برای محیط خطر افرین نمی باشند . تعداد غیر سمی ، و تعدادی از فلزات ، حتی اگر سمی باشند خیلی کم یاب بوده یا ترکیبات انها غیر قابل حل بوده است . نتیجتا فقت تعدادی کمی از فلزات جزء الوده کننده های محیطی در نظر گرفته شده اند .
درر مباحث الودگی های فلزات از عناوین فلزات سنگین و فلزات کمیاب استفاده می شود . فلزهای سنگین آنهایی که دانسته اید بین گرم بر سانتی متر مکعب دارند . ( ۵ برابر دانسیته آب ) . فلزات با دانسته کمتر از ۵ به عنوان فلزات سبک طبقه بندی شده اند . طبقه بندی در نشان داده است یک اشتباه متداول در بحث آلودگی فلزات این این است که تمام آلوده کننده های فلزی را بی توجه بدانسته آنها به عنوان فلزات سبک طبقه بندی می کنند . معمولا فلزات که در وسعتی برابر یا کمتر است ۱/۰ درصد ( هزار ) در پوسته زمین وجود دارند ، به فلزات کمیاب موسوم اند . اکسیژن در گستردگی معادل ۵۰۰ میلیون مرتبه بیشتر از تعدادی از فلزات کمیاب یافت می شود . سیلیوس و اکسیژن ، هر دو غیر فلز ، جمعا حدود ۳ ، ( ۳/۷۴ درصد ) از وزن کل پوسته زمین محسوب می شود . تنوع گسترده در فراوانی های عنصر کمیاب در جدول نشان داده می شود .
فراوانی باریوم برای مثال ، ۵۰۰۰ برابر جیوه و ۱۰۰۰ برابر طلا می باشد . فلزات کمیاب به دلیل تاثیر بر محیط زیست و موجودات زنده ، عمدتا بسیار مهم تر از فلزات دیگر هستند .
در حقیقت تعدادی از فلازا ت برای موجودات زنده ضروری می باشند .

۲)موجبات آلودگی فلزات : Causes of Metal Pollution
فلزات جزو مهمترین مواد و اولین عناصری که توسط انسان شناخته شده اند و مهمترین نقش را در توسعه تمدن ایجاد کردند . امروز یک فلز نظیر اورانیم ، راه حلی ، برای حمل مبرم ترین مشکل بشر یعنی کمبود انرژی ، شناخته شده است . در فرایند ایجاد فلزات مورد استفاده ، سنگ معدن فلزات را از ضخایر زیر زمینی استخراج کرده گداخته و تصفیه نموده تا فلز به دست آید . سپس این فلزات را به اجناس مصرفی تبدیل و بعد از استفاده آنها به دور ریخته .


قیمت فایل : 3000 تومان | تعداد صفحات : 25 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]