مقاله حسابداری محیط زیست
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » حسابداری  »  مقاله حسابداری محیط زیست

مقاله حسابداری محیط زیست

دانلود مقاله حسابداری محیط زیست تحقیق دانلود مقالات حسابداری محیط زیست دانلود رایگان مقاله حسابداری محیط زیست دانلود مقاله در مورد حسابداری محیط زیست مقاله حسابداری محیط زیست مقاله در مورد حسابداری محیط زیست مقاله حسابداری محیط زیست ppt مقاله لاتین حسابداری محیط زیست مقاله انگلیسی حسابداری محیط زیست مقاله ای در مورد حسابداری محیط زیست

Environmental accounting Paper

 

مقدمه
در عصر حاضر با توجه به وجود برخی از محدودیت های زیست محیطی به ویژه در تجارت جهانی و تنگ شدن عرصه رقابت همگان بر این موضوع توافق دارند که مدیران واحد های تجاری تحت فشار فزاینده ای هستند که نه تنها باید هزینه های عملیاتی را کاهش دهند بلکه باید تاثیرات زیست محیطی حاصل از فعالیت های عملیاتی خود را نیز به حداقل برسانند . این اعمال فشار از طرف گروهایی نظیر سهامداران  دولت  رسانه های گروهی  مصرف کنندگان  سرمایه گذاران و دیگر سازمان ها اعمال می شود .


شرکت ها برای کاهش تاثیرات زیست محیطی فعالیت های عملیاتی خود چاره ای به جز این ندارند که اطلاعات مربوط به هزینه های زیست محیطی را نیز در بر حساب ها و تصمیمات خود وارد کنند .

مطالعات اخیر نشان می دهد که با وجود اندازه و اهمیت خیلی زیاد هزینه های زیست محیطی این هزینه ها توسط مدیران نادیده گرفته شده اند زیرا اطلاعات ارائه شده توسط سیستم حسابداری سنتی در این زمینه عموما ناقص غیر قابل فهم و نا مربوط بوده است .

حسابداری زیست محیطی سازمان را به ابزاری مجهز می کند که در سیستم حسابداری سنتی تجدید نظر کرده و آن را به گونه ای اصلاح نماید که بتواند اطلاعات مربوط به هزینه های زیست محیطی را پرادزش و به گونه ای مناسب گزارش و در اختیار مدیران قرار دهد . سیستم حسابداری زیست محیطی مبتنی بر اندیشه تحول حسابداری کلاسیک و تکمیل آن است . در این راستا باید هزینه های ناشی از آلودگی و رفع آن به عنوان تابعی از تولید یا خدمات نیز در کنار سود و هزینه حاصل از خود کالاها و خدمات محاسبه شود . حسابداری زیست محیطی می تواند حلقه ارتباطی بین مدیران زیست محیطی و حسابداران ایجاد و هر دو گروه را تشویق کند که با کار در کنار یکدیگر به سویی حرکت کنند که در آینده هم عملکرد مالی و هم عملکرد زیست محیطی شرکت بهتر شود.

فهرست
مقدمه
تعریف محیط زیست
تعریف حسابداری محیط زیست
تاریخچه محیط زیست
تئوری قرارداداجتماعی و تعریف تئوری مشروعیت
اهداف و دلایل سودمندی حسابداری محیط زیست
مزایای حسابداری محیط زیست
ماهیت حسابداری محیط زیست
معانی متفاوت حسابداری زیست محیطی
خدمات حسابداری مدیریت زیست محیطی
هزینه های زیست محیطی
چهارچوب مناسب برای حسابداری زیست محیطی
فرایند تسهیم هزینه در حسابداری زیست محیطی
نحوه برخورد با هزینه های محیط زیست
پیاده سازی حسابدرای زیست محیطی
کاربردهای حسابداری محیط زیست
گزارشگری زیست محیطی
واحدهای اندازه گیری در حسابداری محیط زیست
نتیجه گیری
منابع و مآخذ


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 43 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

هشتگ : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,