مقاله تأثیر محیط بر رفتار مشتری
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی  »  مقاله تأثیر محیط بر رفتار مشتری

مقاله تأثیر محیط بر رفتار مشتری

Environmental impact Paper of customer behavior

دانلود مقاله تأثیر محیط بر رفتار مشتری

تأثیرات محیطی بر رفتار مشتری
اهداف یادگیری: بعد از مطالعه این فصل شما باید به مطالب زیر پی ببرید:
۱- معنی فرهنگ و ویژگی مهم آن.
۲- ماهیت ارزش های فرهنگی به طور کلی مانند ارزش های اصلی، که توسط مشتریان آمریکایی حفظ می شوند.
۳- تأثیری که آن ارزش های فرهنگی بر رفتار مشتری می گذارد.
۴- وبعلت تغییرات فرهنگی، بازاریابان باید این تغییرات را کنترل کنند و از این تغییرات سود ببرند.
۵- اهمیت دانش فرهنگی بر رفتار مشتری در توسعه برنامه های بازاریابی مؤثر بین المللی.

برای توسعه یک رقابت تبلیغانی برای قهرمان آمریکایی، خط تولید جین های سنگ شورwrangler ، انجمن او تحقیقات روانشناسی را برای فهم ارتباط مشتریان با لباس های جین شروع کرد واینکه چگونه wrangler این ارتباط را بوجود می آورد . بعد ازانجام چندین مصاحبه ۴۵ دقیقه تا یک ساعتی آنها فهمیدند که چیزی را ازدست داده اند. آنها فهمیدند که مردم درمحیط فرهنگی مان چیزی را استفاده می کنند. ارزش های فرهنگی با نیازهای احساسی ما در تقابل می باشندتا بر رفتارما تأثیر بگذارند و ما را مجبور به انتخاب محصولات نمایند که خودمان انتخاب کرده ایم. بنابراین انجمن چندین مردم شناس فرهنگی را به کار گرفت تا تحقیقات عینی را در خانه ها، مغازه ها، خیابانها و مکان های فروش مانند بنگاه ماشین انجام دهند. Wrangler تولید کننده جین هایی بود که گاوچرانان آنها را می پوشیدند. انتروپولوژیست ها (مردم شناسان) به نمایشات گاوبازی، بارهای غربی، پیک نیک ها و سایر مکانهایی رفتند که در آن افراد از لباس های جین استفاده می کردند. ارزش پوشنده تولیدات Wrangler مانند مردم شهری از طبقه کاگر بود. چه شهری و چه روستایی آمریکایی های قشر کارگر به موارد زیر اهمیت می دهند.

۱) اجتماع، وفاداری گروهی، دوستان، خانواده و ارزش افراد در جامعه.
۲) سنت درارتباط مداوم با گذشته،ورزشها،ذات وماهیت کارها،فعالیت های بیرونی و سنتی مردان
۳) مسئولیت، اعتماد به نفس و صادق بودن در کار.

در اواخرسال ۱۹۷۰ و اوایل سال۱۹۸۰ این گروه ها با مشکلات زیادی رو برو بودند اما رئیس جمهور شدن ریگان و بازرگشت آنها به ارزش های قدیمی بر آنها احساس ارزشمند بودن می داد. لوی صاحب فروشگاه جین مردانه بود ولی با خریداران زن سرو کار داشت اما شرکت بین المللی Wrangler سابقه خوبی در غرب داردکه شامل شیکاگو، داکوتاو American Hero نمود. تبلیغات به کارگران کمک کرد و کارگران واقعی کارخانجات فولاد، آتش نشانان و تعمیرکاران کشتی را نشان داد.با توجه به وجود موسیقی ترکیبی سادگی تبلیغات مورد توجه آمریکایی ها قرار گرفت که هرگز به Wrangler فکر نکرده بودند. نقش Wrangler در میان خرده فروشان و مشتریان باعث افزایش فروش شده بود. ما تحقیق خود را در مورد عوامل محیطی مرتبط با مصرف کنندگان با اولین دید با عوامل محیطی توانست به بازاری برای فروش جین هایش دست یابد. در این فصل ما نقش و تأثیر فرهنگی را در رشدا ستراتژی های بازاریابی بررسی می کنیم. بعد از تعریف و تعیین فرهنگ، ارزشهای اساسی فرهنگی مصرف کننگان آمریکایی باید مشخص شود. همچنین در این فصل و فصل بعد می بینیم که تغییرات فرهنگی وجود دارند و این مسأله منجر به بررسی تغییر فرهنگی و تأثیر آن بررفتار مشتری می گردد. در نهایت رفتار مشتریان دارای دو فرهنگ در برابر بازاریابی بین المللی بحث می شود.

تعریف فرهنگ
بیان تنها یک تعریف از آن مشکل است و همینطور بیان ارتباط آن با درک و شناخت مشتریان نیز مشکل می باشد . با وجود این به دو معنی زیر توجه کنید:
مجموعه ا ی است پیچیده که شامل دانش، اعتقاد، هنر، اصول اخلاقی، سنت و سایر توانایی ها و عادات دیگری است که توسط بشر یا اعضای جامعه حاصل شده است.
راهی آشکار از زندگی گروهی از مردم و برنامه کامل آنها برای زندگی.
بنابراین فرهنگ چیزی است که از لحاظ اجتماعی آموخته شده و اعضای یک جامعه همگی در آن سهیم اند.
فرهنگ شامل اجزای مادی و غیر مادی است. فرهنگ غیر مادی شامل لغاتی است که مردم استفاده می کنند و نیز شامل عقاید و عادات و سنت هایی است که همگی آن را دارند و فرهنگ مادی شامل تمام مواد فیزیکی می گردد که تغییر کرده اند و توسط مردم به عنوان ابزار، ماشین، جاده و مزارع استفاده می شوند. در یک محیط بازاری و درمتن رفتار- مشتری، ساخته های فرهنگ مادی شامل تمام محصولات و خدماتی می شود که تولید و مصرف می شوند. مانند مؤسسات بازاریابی، سوپرمارکت ها و غیره. فرهنگ غیر مادی شامل روشی است که در آن مشتری در سوپرمارکت ها محصولات جدید تر و بهتر را می خرد. اهمیت فرهنگ در فهم رفتار بشری این است که فهم ما را در مورد این مسأله زیاد می کند که مردم چیزی بیشتر از شیمیدان، فیزیکدان و زیست شناس می باشند. واگرچه تمام مشتریان از لحاظ بیولوژیکی مشابه هستند، عقاید و جهان بین آنها ارزش های آن و عملکرد آن ها در محیط های فرهنگی شان متفاوت می باشد.

فهرست مطالب:
اهداف یادگیری
تعریف فرهنگ
ویژگی های فرهنگ
فردگرایی
تسلط بر محیط
انسان بودن
مفید بودن
ارزش نهایی
احترام شخصی
واقع گرایان
رسیدن به کمال و معتقدی
افراد موفق و تقلا کنندگان
تقلا کنندگان (سعی کنندگان)
تغییر فرهنگی و فرهنگ متقابل
کانال های توزیع
ترویج و توسعه
دنبال کردن تغییر فرهنگی
فهم فرهنگ متقابل رفتار مشتری
نیازبه شناخت فرهنگ متقابل
نکات مورد توجه در محصولات
نکات مربوط به توسعه کالا
خلاصه مطلب
موضوعات مورد بحث
زیر مجموعه های فرهنگی
زیر مجموعه های فرهنگی سیاه پوستان
ویژگی های روان شناختی
رفتار مشتری و استنباط بازار
الگوی رسانه ها
زیر مجموعه های فرهنگی آسیایی
رفتار مشتری و استنتاج های بازاریابی
رفتار مشتری و شناخت بازار
الگوهای خرید محصولات
رفتار و عملکرد خرید
گسترش و توسعه برای اسپانیایی ها
گسترش و توسعه برای اسپانیایی ها
رفتار مشتری واستنباط ها و نکات مهم مربوط به بازاریابی
الگوی خرید کالا
رفتار مشتری و شرایط اوضاع بازار
خلاصه مطلب


قیمت فایل : 10000 تومان | تعداد صفحات : 112 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]