سخنرانی دکتر سروش در قالب تحقیق
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » تاریخ و ادبیات  »  سخنرانی دکتر سروش در قالب تحقیق

سخنرانی دکتر سروش در قالب تحقیق

سخنرانی دکتر سروش در قالب تحقیق

در این فایل سخنرانی دکتر سروش به صورت کامل مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است که به همراه چکیده، فهرست مطالب، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word و قابل ویرایش دراختیار شما قرار می گیرد

بخشی از متن اصلی :

در سخنانی که در پیش دارم توجه شما را به چالشهای فراروی دموکراسی خواهی مسلمانان جذب خواهم کرد . موضوع آن قدر وسیع است که البته در یک سخنرانی گنجانیده نمی شود . و مطمئنم اطلاعات شما هم آن قدر وسیع است که حاجت طرح همه ابعاد مساله نیست با این همه با همدیگر مرور می کنیم بر طولی از این مسئله مهم تا درک واحدی از مطلب پیدا کنیم . صورت مسأله بسیار ساده است . جواب مسذله شاید اسان نباشد . صورت مسئله این است : ما مسلمانیم اولاً و ثانیاً می خواهیم در زیر سایه عدل زمانه زندگی کنیم . آیا این تعبیرات نیاز به توضیح دارد و آیا مسلمان بودن مسلمانان با نستن در سایبان عدالت زمانه منافات دارد یا نه ؟

از طرح مسأله اگر آغاز کنیم شاید کار ما آسانتر باشد . می توان سخنان بسیار در باب دموکراسی و مکاتب و شیوه های مختلف حاکمیت گفت ( ما همچنانکه می دانید به منزله مثال عرض می کنم . با علم منطق شما آشنا هستید .

علم منطق از نقطه و از فصول آغازینش با تعاریف نسبتاً دشوار و دور از واقعیتی آغاز می شود خواه منطق کلاسیک شرقی خود ما و خواه منطق کلاسیک جدید . در پایانی ترین فصلهای علم منطق شما به بحث مطالعات می رسید . در آنجاست که با شما می گویند چگونه از مغالطه در استدلال و استنتاج باید پرهیز کرد و اگر کسی مغالطه می کند یا به غلط نتیجه ای را می خواهد به گردن شما بگذارد چگونه می توانید به شیوه های منطقی آن مغالطه را دفع کنید .

در حقیقت تمام علم منطق در استخدام دفع مغالطات است . اما این نقطه وقتی پیدا می شود آشکار می شود که شما به پایان این علم رسیده باشید . آنگاه است که می فهمید تمام آن ماشین عظیم منطقی با آن پیچ و مهره های فوق العاده پیچیده مفهومی برای این ساخته شده است که شما از افتادن در ورطه مغالطات گاه بسیار پیچیده مصون بدارد . دقت (و آنالیزهای عجیبی گاهی به کار می رود که انسان نمی فهمد حسن آنها و تاثیر آنها ثمره آنها چیست و کجاست و از کجا آغاز می شوندذ لذا اگر شما بخواهید علم منطق را آنچنان که تکوین تاریخی پیدا کرده است بخوانید باید آنرا یا وارونه بخوانید یعنی درست برعکس آنچه که در کتابهای این علم می بینید تا دریابید که چرا چنین علمی یا چنین محتوایی تکوین و تدوین شده است .

این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمتword  در اختیار شما قرار می‌گیرد


قیمت فایل : 2500 تومان | تعداد صفحات : 24 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]