صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کار کارگاه آهنی

دانلود گزارش کار کارگاه آهنی

دانلود گزارش کار کارگاه آهنی کارورزی دانلود و خرید گزارش کار در کارگاه آهن کارگاه آهنگری کارگاه آهنگری اصفهان کارگاه ذوب آهن کارگاه صنعتی آهنگر کارآموزی ذوب آهن کارآموزی ذوب آهن اصفهان کارآموزی حسابداری آهن آلات کارآموزی در ذوب آهن اصفهان کارآموزی در ذوب آهن کارورزی آهن

KARAMOZI-AHAN

 

موضوع : گزارش کار کارگاه آهنی
فهرست مطالب
مقدمه ۳
مواد قالبگیری و افزودنی ها ۴
کوره ها و ذوب فلزات۱۵
سیستم را گاهی ، تغذیه و مبرد۳۰
گزارش ۱ ( مذاب ریزی وزنه )۴۶
گزارش۲ ( مذاب ریزی مدل صفحه ای)۵۰
گزارش ۳ ( مذاب ریز ی بوش )۵۳
گزارش ۴ ( مذاب ریز ی قطعه صنعتی )۵۷
برسی عیوب ناشی از ماسه داغی۶۰
بررسی کامل حفره های گازی و انقباضی ۶۱
دانلود گزارش کار کارگاه آهنی
گزارش کار کارگاه آهنی
مختصری از کارآموزی:
چدن ها و فولادها از روی درصد کربن مشخص می شوند. بیشتر از ۱/۲ درصد کربن چدن نام دارد و کمتر از ۱/۲ درصد کربن فولاد نام دارد.
هر چه درصد کربن در چدنها بیشتر باشد پایدار کردن آن نیز بیشتر می شود. انواع چدن هایی که استفاده می شود عبارتند از : خاکستری ، نشکن ، مالی بل و سفید . ویژگیهای چدن نسبت به فولاد را می توان به این شکل بیان کرد: نقطه ذوب پایین نسبت به فولاد، خواص مکانیکی  مختلف ، سیالیت خوب به دلیل وجود گرافیت آزاد در چدن ها و عدم نیاز به تغذیه درمواردی که انقباض به دلیل انبساط گرافیت چدن کم است. چدن ها دارای اجزا یوتکتیک کمتر و گرافیت کمترو نتیجتا مقاومت بالا به دلیل اینکه در چدنهای هیپو یو تکتیک گرافیت ها درشتر به وجود می آید که چدن را نرم و ضعیف می کند. همان طور که می دانید آلیاژ های آهنی را می توان در یک سیستم آلیاژی دو تایی برای فولاد ها و نیز با اضافه شدن سیلیسیم بیشتر یک سیستم سه تایی برای چدن ها تعریف کرد.
(( مواد قالب و افزودنی ها ))
مواد قالبگیری را می توان به دو گروه زیر تقسیم بندی کرد :
۱- مواد قالبگیری موقت یا مصرفی
۲- مواد قالبگیری دائمی
ما در این گزارش به بررسی مواد قالبگیری موقت می پردازیم .
موارد مورد بحث در باره این مواد می توانند از نظر ترکیب شیمیایی
خواص فیزیکی و خواص فیزیکی – مکانیکی این مواد باشد.
ماسه
یکی از مهمترین مواد مورد مصرف  در قالبگیری موقت قطعات ماسه است. ما می توانیم با استفاده از ماسه قالبهایی با ظرفیت کمتر از یک کیلو تا چند تن را با نوجه به روش قالبگیری تولید کنیم. نصبت ماسه با فلز متفاوت است مانند: ۱۰به ۱ می تواند با توجه به قطعه و ر.ش قالبگیری مورد استفاده قرار گیرد . در نقاط مختاف دنیا محل هایی وجود دارد که ماسه با انواع مختلف  در آنجا تجمع پیدا کرده است که این محلها را معادن طبیعی ماسه گفته می شود که در نقاط مختلف ماسه با اشکال و اندازه های مختلف یافت می شود.ماسه می تواند به اشکالی مانند گرد، گوشه دار و مخلوطی از هر دو یافت شود.
اندازه یا مش ماسه نیز می تواند متفاوت باشد در ریخته گری آهنی اگر مش ماسه باید کم باشد به دلیل اینکه هرچه مش پایین تر باشد استحکام قالب نیز بالا می رود.
اشکال ماسه نیز اثرات متفاوتی بر روی قالب دارد. اگر ماسه گرد باشد استحکام کم  می شود و نفوز گاز  افزایش می یابد اما اگر ماسه گوشه دار وتیز باشد استحکام قالب بالا می رود اما نفوذ گاز کم می شود و موجب ایجاد مک در قطعه می شود.
ماسه های ریخته گری عمدتأ از اکسید سیلیسیم و میکاوفلداسپار تشکیل شده اند. ماسه با کیفیت بالا برای ماهیچه ها و قالب های با دقت بالا قرار دارند و در جایی که خواص بی نظیر اینگونه مواد مورد نیاز است
به کار می روند. ماسه های ویژه عبارتند از :
)ZrSiO21- زیرکن (
)FeCr2O42- کرومیت (
)Mg – Fe) 2SiO23- اولین
)FeAl5Si2O12.OH4- استائورولیت (
سیلیس بعد از اکسیژن فراوانترین عنصر در طبیعت است. سیلیس به دو  صورت   ) که سیلیس می نامند و تبلور بنیان اولیه سیلیکاتها SiO2 اکسید (
)  در تشکیل کانیها شرکت دارد

تعداد صفحات : 68 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]