دانلود گزارش کارآموزی پروژه ۱۰۲ واحدی
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود گزارش کارآموزی پروژه ۱۰۲ واحدی

دانلود گزارش کارآموزی پروژه ۱۰۲ واحدی

دانلود گزارش کارآموزی مقاله ۱۰۲ واحدی مقاله گزارش کارآموزی ۱۰۲ واحدی گزارش کارآموزی ساختمان بتنی گزارش کارآموزی ساختمان فولادی گزارش کارآموزی ساختمان اسکلت فلزی گزارش کارآموزی ساختمان بتنی word گزارش کارآموزی ساختمان فلزی گزارش کارآموزی ساختمان مسکونی گزارش کارآموزی ساختمان بنایی گزارش کارآموزی ساختمان بتنی ۴ طبقه

Internship Project 102 units

 

موضوع : گزارش کارآموزی مقاله ۱۰۲ واحدی

فهرست مطالب
فصل ۱
۱  مقدمه ۳
فصل ۲
۱-۲معرفی مقاله ۱۰
۲-۲ تجهیز کارگاه ۱۲
۳-۲شرح گزارش ۱۵
۴-۲کار انجام شده توسط کار آموز ۳۷
۵-۲ عکس هایی از مقاله ۴۰

فصل۱
۱_ مقـد مــه:
شامل چکیده و خلاصه گزارش
در بحث ساختمان محاسباتی چه اسکلت بتنی و چه اسکلت فلزی هر سازه شامل۶ قسمت میشود که به ترتیب عبارتند از:
۱: پی یا فونداسیون
۲: اسکلت (ستون – تیر)
۳: سفت کاری
۴: تاسیسات (مکانیکی- برقی)
۵ : نازک کاری
۶ : محوطه سازی
۱: مراحل اجرای پی یا فونداسیون
اولین کاری که قبل از قسمت پی انجام میدهیم شناسایی محل با استفاده از نقشه
که ما موقعیت محل اجرای مقاله را با استفاده از خیابانهای مجاور مشخص می‌کنیم و چهار گوش زمین را میخ کوبی میکنیم  و بعد با استفاده از دوربین نقشه برداری میزان خاکبرداری یا خاک ریزی را با تراکم مورد نظر مشخص مینمائیم.

• بتن مگر :
بتنی است که به ارتفاع ۱۰ سانتیمتر و ۱۰ سانتیمتر از هر طرف بتن فونداسیون یشتر می باشد اجرای بتن مگر یا همان بتن تمیز کننده که سطح خاک را از سطح بتن ریزی   جدا می کند:
• آرماتورگذاری در فونداسیون :
برای بالا بردن مقاومت کششی شناز چند ردیف آرماتور در بالا و پایین قرار
داده می شود این میلگردها را به وسیله میلگردهای عرضی که به آن خاموت می گویند وصل می کنند در ساختمانهای اسکلت فلزی نیرو از طبقه بالا که ناشی از بارهای پیش بینی شده و وزن سقف هر طبقه و نیروی حاصل از وزن دیوارهای خارجی و داخلی می باشد جمعاً بر ستون و پس از ستون به فونداسیون وارد می شود بدیهی است برای پیشگیری از شکست و خرد شدن فونداسیون باید آن را مسلح نمود . آرماتور گذاری در فونداسیون به شکلهای مختلف و بنا به محاسبات فنی انجام می گیرد . در کف بتن شبکه آرماتور مطابق شکل و کمی بالاتر از کف قرار می دهیم .
یک شبکه آرماتور هم در بالای بتن که نیروی فشاری و کششی حاصل را تحمل کند وبا استفاده ازنقشه سازه که نوع میله گرددر آن مشخص گردیده    آرماتور بندی وبعد از آن قالب گذاری که در این مقاله همه فونداسیون از نوع نواری وتیپ میباشند وهمچنین از میله گرد تقویتی هم استفاده گردید و مقاله مد نظر ما اسکلت فلزی میباشد.

 پی پیوسته یا نواری :
این نوع فنداسیون در واقع یک نوار پیوسته بوده و احتیاجی به شناژ ندارد در پی های نواری :
 شفته ریزی
 کرسی چینی
 شناز
 ملات ماسه سیمان
 قیرگونی
 ملات ماسه سیمان روی قیرگونی
 دیوارچینی
• بولت گذاری در فونداسیون :
اتصال ستون به فونداسین بوسیله صفحه و بولت انجام می گیرد بولت به اشکال مختلف ساخته می شود و فرم ( ال ) بیشتر معمول است جنس بلت از نوع فولاد سخت و معمولا از آرماتور آجدار انتخاب می گردد . قطر و طول بولت بنا به محاسبات فنی تعیین می شود ( و حداقل قطر بلت ۲۰ میلی متراست ) ارتفاع بلت تا کف فونداسیون نمی رسد و معمولا ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر از ارتفاع فونداسیون کمتر انتخاب می شود این بدان علت است که در موقع حرکت ستون در مقابل زلزله و موارد دیگر بولت به کف فونداسیون باعث اهرم کردن ستون نمی شود بولتها تک تک در محل خود در فونداسیون قرار داده می شوند .
• استقرار صفحات فلزی :   یا همان صفحه ستون
این صفحات که به عنوان صفحه تقسیم فشار در زیر ستون و روی فونداسیون قرار می گیرد عامل اصلی هستند و نیروی وارده از طبقات به ستون توسط این صفحات به فونداسیون منتقل و سپس به زمین اعمال می شود . برای اتصال ستون به فونداسیون از صفحه ستون استفاده مکنیم که این صفحه ستون با پایه بولت به آرماتورهای قرار گرفته در پی متصل مشود
• بتن فونداسیون :
اجرای مرحله بتن ریزی میباشد که خود ساخت بتن مرغوب یا همان اسلامپ مورد نظرخود نیز یکی ازبحث ها ی خیلی مهم در ساختمان سازی میباشد که۱- جنس مصالح ما چه باشد  ۲- مقدار سیمان  ۳ – مقدار آب به چه میزان باشد تا به اسلامپ مورد نظر دست پیدا کنیم نکته خیلی مهم اینکه اسلامپ بتن فونداسیون با سقف متفاوت میباشد که در اینجا مقدار بسنده مییکنیم و در قسمت های بعدی اشاره به این مطلب مینمائیمدر مرحله بعد از بتن ریزی بحث حفاظت و نگه داری از بتن میباشد
۲: مراحل اجرای اسکلت (ستون – تیر)
در اجرای اسکلت فلزی با استفاده از نقشه سازه نوع ستون  و با استفاده از نقشه معماری محل قرار گیری ستون را مشخص می کنیم
 چگونگی تعیین محل ستونها :
برای تعیین محل ستونها در ساختمانهای اسکلت فلزی با توجه به پلان معماری طبقات ساختمان و بر اساس بارهای وارده محل ستونها تعیین و در پلان معماری مشخص می شود برای تعیین محل ستونها لازم است نکات زیر در نظر گرفته شود .
 محل ستونها به صورتی تعیین شود که پلها با مقطع مناسب توسط حداقل تعداد ستون کل بارهای ساختمان به زمین انتقال داده شود .
 ستونها حدالامکان با فاصله مساوی از یکدیگر قرار بگیرد .
 جهت تیرریزی سقف و تیرهای باربر نیز مورد توجه قرار بگیرد .
 محل ستونها از زیبایی ساختمان و جنبه های طراحی فضاها و ارتباط بین آنها نکاهد .
 ستونها حدالامکان در درون دیوارها جرزها و شکافها ( کمدهای دیواری ) مخفی شود .
 در تعیین محل ستونها به محل قسمتهای اساسی ساختمان ( مثل دستگاه پله،آسانسور،نورگیر ) توجه شود .
ستون را با استفاده ازجر ثقیل علم کرده و آن را شاقول کرده و یک تک خال جوش میزنیم وبعد از اینکه همه ستونها را در سر جای خود قرار داده جوش کامل کرده وتیر ها را به صورت افق بر سر ستونها قرار داده و جوش کرده البته نوع جوش و بعد جوش در نقشه سازه میباشد که همه اینها باید به دقت انجام.
۳ :مرحله سفت کاری
که شامل اجرای سقف و دیوار چینی می باشد که نوع سقف و دیوار در نقشه سازه آمده است که نوع سقف تیرچه – پلاستفوم و نوع دیوار آجر سفال میباشد که در قسمت۳-۲ در این مورد به طور کامل توضیح خواهد داده شد و بعد از دیوار چینی  چارچوپ گذاری درب و پنجره و همچنین پر کردن چاله ها باشن و خاک و کرسی چینی در این قسمت انجام می گیرد.
 کرسی چینی :
معمولا در طبقه همکف سطح اطاق ها را چند سانتیمتر از کف حیات با کوچه بلندتر می سازند این اختلاف ارتفاع را کرسی چینی می گویند که به سه دلیل این کار انجام می شود :
۱) احساس امنیت بیشتر  ( رطوبت و حشرات و … )
۲) اختلاف ارتفاع طبقه همکف با سطح زمین مانع از ورود برف و باران و خاشاک و غیره شود .
۳) اغلب زمین ها کاملا مسطح نبوده و دارای شیب می باشند و برای اینکه اطاق ها و سالن ها در یک تراز باشند از کرسی چینی استفاده می شود.

۴ : مرحله تاسیسات ( مکانیکی – برقی )

که شامل مشخص کردن فضا های داکت یا همان لوله های آب سرد و گرم وکانال کولرو لوله های فاضلاب با استفاده از نقشه  قسمت برقی یعنی فراهم آوردن برق کل ساختمان نظیر آسانسور پارکینگ و…
۵ : مرحله نازک کاری
شامل گچ و خاک داخل ساختمان سنگ و موزائیک یا سرامیک کاری سفید کاری ویا همان بحث نمای داخل وخارج ساختمانو گذاشتن درب وپنجره وکمد ساختمان و …
۶ : محوطه سازی
بعد از اینکه کا ساختمان به اتمام رسید شروع به محوطه سازی مکنیم که شامل فضای سبز و چراغانی سنگ یا آسفالت و… برای رفاه حال بیشتر ساکنین که از مجتمع و محل سکونت خود راضی وخوشنود باشند


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 50 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]