دانلود گزارش کارآموزی برق، شرکت مخابرات
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » برق، الکترونیک، مخابرات  »  دانلود گزارش کارآموزی برق، شرکت مخابرات

دانلود گزارش کارآموزی برق، شرکت مخابرات

Power internship report, Telecom

دانلود گزارش کارآموزی برق، شرکت مخابرات

چکیده:‏
دستگاه سوئیچ دیجیتال به عنوان قلب و مرکز کلیه ‏ارتباطات تلفنی محسوب می شود. با توجه به اهمیتی که ‏ارتباطاتی نظیر تلفن، اینترنت، فاکس و … در زندگی ‏امروز به عهده دارند، سرویس و نگهداری و همچنین ارائه ‏خدمات به مشترکین از طریق سالنهای دستگاه در مراکز تلفن ‏اهمیت مضاعفی پیدا کرده است و وظیفه افرادی که در این ‏مراکز مسئولیت دارند از یک سو نگهداری و سرویس خود ‏دستگاه و از طرف دیگر ارائه خدمات به مشترکین می باشد. ‏خدماتی نظیر قطع و وصل و دایر کردن سرویسهای ویژه و ‏مزاحم یابی.‏
کارآموزی که طی مدت کوتاهی در این مرکز مشغول فعالیت ‏است می تواند با اکثر این وظایف بطور خلاصه آشنا شود در ‏گزارش حاضر سعی شده است که اطلاعات کسب شده تقریباً بطور ‏کامل در اختیار مطالعه کنندگان قرار گیرد.‏

فصل اول:
تاریخچه مخابرات
در دوم ژوئن سال ۱۸۷۵ میلادی مصادف با ۱۱ خرداد ۱۲۵۴ شمسی تلفن اختراع شد. در سال ۱۲۶۵ برای اولین بار در ایران یک رشته سیم بین تهران و شاهزاده عبدالعظیم به طول ۷/۸ کیلومتر توسط یک بلژیکی کشیده شد ولی در واقع مرحله دوم فن آوری مخابرات در تهران از سال ۱۲۶۸ شمسی با برقراری ارتباط تلفنی بین دو ایستگاه ماشین دودی تهران و شهر ری آغاز شد.
وزارت تلگراف در سال ۱۲۸۷ با وزارت پست ادغام و بنام وزارت پست و تلگراف نامگذاری شد.
در سال ۱۳۰۲ قراردادی برای احداث خطوط تلفنی زیرزمینی با شرکت زیمنس و هالسکه منعقد شد و ۳ سال بعد در آبان ۱۳۰۵ تلفن خودکار جدیدی برروی ۲۳۰۰ رشته کابل در مرکز اکباتان آماده بهره برداری شد.
در سال ۱۳۰۸ امور تلفن نیز تحت نظر وزارت پست و تلگراف و تلفن قرار گرفت و به نام وزارت پست و تلگراف و تلفن نامگذاری شد.
مرکز تلفن اکباتان در سال ۱۳۱۶ به ۶۰۰۰ شماره رسید و در سال ۱۳۳۷ به ۱۳ هزار شماره توسعه یافت.
خطوط تلفن جدید (کاریر) نیز پس از شهریور ۱۳۲۰ مورد بهره برداری قرار گرفت و ارتباط تلفنی بین تهران و سایر شهرها گسترش یافت و مراکز تلفن تهران شروع به تأسیس شد.
در پایان سال ۲۰۰۱ تعداد مشترکین تلفن ثابت کشور به ۲۹۳/۳۸۴/۱۰ شماره رسید که نسبت به سال قبل آن ۰۶/۱۳ درصد رشد داشت و در مقایسه با سایر کشورهای جهان ایران رتبه ۲۰ از لحاظ تعداد تلفن و رتبه ۵ از لحاظ درصد رشد تلفن را داشت.
شرکت سهامی مخابرات استان تهران در راستای سیاست تمرکز زدایی در تاریخ ۱۱/۱۱/۷۴ به مدت نامحدود تأسیس و آغاز به کار نمود.
اهداف و مأموریتهای کلان شرکت:
۱- تأسیس و توسعه شبکه و تأسیسات مخابراتی عمومی و خصوصی (به استثنای بخش صدا و سیما) در حوزه عملیاتی استان تهران.
۲- نگهداری و بهره برداری از شبکه و تأسیسات مخابراتی استان تهران در قالب تحقق اهداف و برنامه های وزارت پست و تلگراف و تلفن.
۳- اجرای تکالیف شرکت مخابرات ایران در مواردی که تفویض اختیار می شود.

تعریف مخابرات:
مقصود از مخابرات عبارت است از انتقال و ارسال علایم و نوشته ها و تصاویر و صداها و هرگونه اطلاعات دیگر بوسیله سیم یا بدون سیم و یا نور و یا هر رویه الکترومغناطیسی دیگر.


قیمت فایل : 6000 تومان | تعداد صفحات : 34 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

هشتگ : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,