دانلود کارآموزی در شهرداری شهرستان شوش دانیال (ع)
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » گزارش کارآموزی  »  دانلود کارآموزی در شهرداری شهرستان شوش دانیال (ع)

دانلود کارآموزی در شهرداری شهرستان شوش دانیال (ع)

دانلود مقاله کارورزی با عنوان دانلود کارآموزی در شهرداری شهرستان شوش دانیال (ع) در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۲ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.


موضوع : گزارش کار آموزی
ارگان : شهرداری شوش دانیال «ع»

فهرست
« مرحله اول »
تاریخچه سازمان
نمودار سازمانی و تشکیلاتی
نوع محصولات تولیدی  یا خدماتی
شرح منحصری از فرآیند تولیدی خدماتی
« مرحله دوم
موقعیت رشته کارآموزی در واحد صنعتی با بررسی جزئیات رشته کار آموزدر واحد صنعتی با برسی جزئیات رشته کار آموز در واحد صنعتی
امور جاری در دست اقدام
برنامه های آینده
نکنیکهایی که توسط رشته مورد نظر در واحد صنعتی بکار می رود
« مرحله سوم »

مقدمه
رشته عمران یکی از مهمترین رشته ها در امر سازندگی و آبادانی هر منطقه به شمار می رود به طور که این رشته را می توان به عنوان مادر سازندگی یاد کرد . دانشجویان فارغ التحصیل از محل دانشگاه خود طی تحمل بیشتر با موارد تئوریک کار خود آشنایی پیدا می کنند و آشنایی با موارد عملی کار خود را به طور خیلی محدود آن هم در قالب بازدید ها و وسایل سمعی بصری می باشد .
در درس کار آموزی ۲ دانشجو به تحلیل و بررسی عمیقی در مورد مکان و موضوع کا آموزی می پردازد و پیشنهاداتی برای بهبود وضعیت ارائه دهد .
طی گذراندن این ۲ واحد درسی دانشجو با جزئیات عملی کار در محل کار خود آشنا می شود و دانسته های تئوری خود را با دیدن و عمل در کار استحکام و افزایش می دهد لذا این واحد یکی از مهمترین واحد های درسی دوره کارشناسی عمران می باشد .

تاریخچه سازمان
شهرداری شهرستان شوش دانیال (ع) در ابتدا به صورت یک تبصره از یک ماده بوده و به طور غیر مستقل و زیر نظر سازمانی دیگر به سعفبی از امورات شهررسیدگی می کرد .
از نظر تاریخ تاریخ پیدایش نام شهرداری ، این تاریخ به سال ۱۳۲۶ هجری شمسی بر می گردد که در این تاریخ هسته اوله شهرداری در بخشداری شوش شکل گرفت . به طوری که بخشداری همزمان با انجام وظایف خود وظایف شردار را نیز انجام می داد .
شهرداری از نظر استقرار مکان مکان مستقل در سال ۱۳۳۳ استقلال مکان یافت که در این تاریخ نیز چیزی به عنوان شهردار وجود نداشت و وظایف شهردار توسط بخش دار انجام می شد . تا اینکه در سال ۱۳۴۲ شهرداری خود را به عنوان یک سازمان مستقل با مسئولیت شخص شهردار خود را به جامعه معرفی کرد تا امر خدمت رسانی به شهر سهمی را مانند سایر ارگانها و نهاد ها داشته باشد .
مکان سابق شهرداری شوش در حال حاضر در اختیار شورای شهر قرار دارد .مکان فعلی ساختمان شهرداری به صورت مصور و با ذکر جزئیات در صفحه بعد نشان داده شده است .

نمودار سازمانی و  تشکیلاتی :
واحدهای تابعه شهرداری که در امر خدمات رسانی دخیلند عبارتند از :
مجموعه ستادی شهرداری که تشکیل گردیده از واحد های مالی یا اداری امور کارگزینی و راه روابط عمومی امور مالی دفتر فنی ،ساختمانی درآمد ،بایگانی ،دبیرخانه و حراست و معاونت اجرایی و حقوقی واحدهای اجرایی شهرداری عبارتند از:۱-آتش نشانی ۲-موتوری ۳-عمران شهری ۴-فضای سبز ۵- خدمات امور شهر
یکی از واحدهای که تولید آن در راستای خدمات رسانی به محیط زیست شهروندان است فضای سبز می باشد که سالانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ (صد هزار) اصله انواع نهال تولید می نماید و صرف امور سازی شهر می نماید.
همچنین شهرداری کارخانه تولید شن و ماسه دارد که مصارف آن نیز صرف صرفاً جهت عمران  شهر می باشند.
کارخانه آسفالت شهرداری نیز وظیفه تولید و تامین آسفالت خیابانهای شهر را به عهده دارد.

نوع محصولات تولیدی یا خدماتی:
شهرداری یک سازمان عمرانی محلی خودگردان است که بر اساس ضرورت خدمات رسانی به شهروندان شکل می گیرد . شهرداری شوش وظیفه اصلی خود را برابر انون شهرداریها صرف داریها صرفاً خدمات رسانی به شهروندان می داند.
خدماتی که شهرداری ارائه می نماید بیش از ۴۰۰ مورد در روز می باشد یعنی اینکه نوزاد ازبدو تولد تا سنین پیری و موت با شهرداری سرو کار  دارد و ازشهرداری خدمات می گیرد.
حاصل کار و نتایج برداشت در اختیار طراحان قرار داده می شود تا بر طبق اطلاعات بدست آمده از نقشه برداری محل طرح مناسب و اقتصادی ریخته شود .

۳-تهیه طرح مناسب و نقشه کشی آن :
پس از ارائه شدن اطلاعات نقشه برداری کارشناسان مربوط به طراحی با توافق همدیگر شما تیک کلی از طرح را ارائه می کنند تا از نظر اقتصادی بودن طرح و مناسب بودن از نظر امکان استفاده درمحل به تاییدمقامات بالاتر شهرداری ونسبت به کلیت طرح به تایید کارشناسان استانداری برسد. پس از تایید اولیه طراحان نقشه مقاله مورد نظر را ارائه می دهند تا برای اجرا آماده بشود .
توضیح اینکه نقشه مورد نظر شامل کلیه جزئیات کار از پی کنی گرفته تا آخرین مراحل کار مانند ایزولاسیون بام می باشد .

۴- پیاده نمودن نقشه در محیط های مورد نظر :
پس از تهیه نقشه کار ،جزئیات نقشه پی کنی در اختیار مجریان طرح قرار داده می شود تا پس از اجرای پلان کنی همراه با ارائه جزئیات دیگر کار به ترتیب مرحله کار به انجام می رسد .

۵-نظارت بر حسن انجام کار :
توضیح اینکه در کلیه موارد اجرای طرح ،کارشناسان حضور مستقیم داشته و از مراحل مختلف کار بازدید می کنند و هر جای از کار را که از نظر اجرای صحیح اشکال داشته باشد را تذکر داده و دستور به تخریب یا تقویت مورد می دهند .
بررسی شرح وظایف رشته کار آموز در واحد صنعتی :
وظایف کارآموز بنا به نیاز سازمان می تواند در مراحل زیر خلاصه شود.
۱-نوشتن صورت وضعیت متره ویا برآورد بعضی مقاله های در دست احداث و یا آتی .
نوشتن صورت وضعیت متره برآورد نیاز به قسمتهای زیر می باشد
۱-یک نقشه اجرایی کامل لازم  است بنحوی که بتوان از روی آن بسهولت مقدار مصالح مورد لزوم و همچنین تعداد کارگران لازم و کادر فنی با توجه به نوع تخصص شان را تعیین نمود.
۲- یک سری جداول تدوین شده که بتوان مقادیر قسمتهای مختلف را که از نقشه ها استخراج می شود در جداول مربوطه وارد نمود . این مقادیر بصورت وام در طول ،سطح ،حجم ،وزن و عدد می باشد .
۳- داشتن قیمتها که بتوان مقادیر بدست آمده را در جداول تبدیل برآورد قیمت نمود . برای این منظور می توان از فهرست بهائی که معمولاً برای مصالح از طرف شهرداری هر شهر برای کارگران و کادرفنی در اداره کار هر شهر تعیین می گردد استفاده نمود. در ایران فعلاً بدین ترتیب عمل می شود که فهرست بهایی از طرف سازمان برنامه و بودجه هر سال هزینه در اختیار دستگاهها و پیمان کاران قرار داده می شود و برای شهرهای مختلف ایران ضرائبی (بنام ضریب منطقه ای ،متناسب با وضع آن شهر در نظر گرفته می شود.)
۲- نظارت و بازدید از مقاله در دست اقدام :
در حین انجام کار مقاله کارآموز وظیفه دارد که به همراه کارشناسان مجرب محل کار خود به محل اجرای مقاله ها رفته و نکاتی را که کارشناس گوشزد می کند را به عنوان گزارش ثبت کرده و به تجربه عملی خود بیافزاید .
۳ – نوشتن گزارش کار بازدید از حل اجرای مقاله :
کاراموز در پایان هر بازدید باید گزارش کاملی از محل احداث مقاله و عنوان کار و نوع کار و هزینه در نظر گرفته شده برای کار مورد نظر را به همراه نکاتی اجرایی کار از ابتدا تا پایان کار تهیه بکند.
در این گزارش ها باید سعی شود که تکنیکهای رشته مورد نظر خود را در کارهای عمرانی پیدا و از نحوه اجرای آنها آگاه شود .
امور جاری در دست اقدام :
بخشی از فعالیتهای حال حاضر (مربوط به رشته عمران ) در شهرداری شهرستان شوش با توجه به نیاز کنونی و اعتبارات لحاظ شده عبارتند از :
۱-مقاله های احداث فضای سبز
۲-مقاله های احداث پارک
۳-مقاله تکمیل شهربازی
۴-مقاله های گسترش فضای سبز شهربازی
۵-مقاله های جدول بندی
۶-مقاله های زیرسازی و اسفالت
۷-مقاله های روکش و ترمیم اسفالت
۸-مقاله احداث ترمینال بزرگ شوش
۹-مقاله احداث کتابخانه بلوار جمهوری اسلامی
۱۰-مقاله سرپوش بتنی آبروهای فاضلاب
در مرحله سوم به ارائه گزارشاتی از بازدید و سایر کارهای انجام شده روی مقاله های فوق اشاره شده است .
برنامه های آینده:
۱-طرح ایجاد پارک شهر
۲-طرح استفاده آب خام بجای آب تصفیه برای فضای سبز در سطح شهر
۳-ایجاد میدان بزرگ در جاده ترانزیت شوش اندیمشک –شوش اهواز
تکنیکهایی که توسط رشته مورد نظر در واحد صنعتی بکار می رود :
این بخش شامل سه مورد اصلی است که عبارتند از  :
۱-تکنیک هایی که از بخش بتن در سازها اجرا می شوند.
۲-تکنیکهایی که از بخش فولاد در سازها اجرا می شوند.
۳-تکنیکهایی که از بخش محوطه سازی در بخش های مختلف شهر اجرا می شوند .
مورد اول : تکنیکهایی که از بخش بتن در سازها اجرا می شوند  :این تکنیکها در مراحل مختلف اجرای سازه باید اجرا بشوند :
در مرحله پی ریزی :۱-اجرای بتن مگر ۲-قالب بندی  ۳-آرماتوربندی  ۴-نصب ربشه های شناژ قائم (و از این قبیل)                    مانند{ نصب صفحات پای ستون –نصب ریشه های ستون های بتنی }۵-بتن ریزی پی (شناژ)
نکات که حین اجرا به آن برخورد می شود : پایین بردن شناژ از سطح فنداسیون به دلیل عبور کانال تاسیسات . در این حالت بهتر است که ابتدا بتون شناژ به صورت سرتاسری ریخته شود و سپس با بتن قالب روی شناژ ادامه بتون فنداسیون ریخته شود.
نکاتی در مورد اجرای آرماتورگذاری شناژ: ۱- میلگردهای شناژ باید به صورت یکسره از داخل فنداسیون رد شود (ضابطه کلی )۲-خاموت بندی باید در داخل شناژ انجام شود (فاصله اولین خاموت از بر فنداسیون باید کوچکتر یا مساویcm 5 باشد )۳-برای وصله کردن میلگردهای طولی شناژ باید فاصله حداقل cm 60 از برفنداسیون باشد .
محل قطع بتن : محدوده مجاز که میل گردهای ستون و میلگردهای شناژ با هم تداخل می کنند به علت تراکم میلگرد ما یکی از دو عنصر فرعی و دیگری اصلی میگیریم در این حالت چون اهمیت ستون بیشتر است آرماتورگذاری ستون را ادامه میدهیم و در محل برخورد شناژ را تا حد مقدور آرماتور گذاری می کنیم .
مورد دوم :تکنیکهایی که از بخش فولاد در سازه ا اجرا می شود :
۱-    اتصال بلت به صفحه ستون : در جایی که بلت ماده باشد و امکانات تراشکاری محدود باشد استفاده می شود . نوع آجدار به علت
عوض شدن جنس در اثر جوشکاری نباید استفاده شود . در این سیستم محل عبور لتیما در صفحه سوراخ شده و پس از تنظیم ارتفاع بلت ،بلت به صفحه از بالا و پایین جوش می شود . در نوع دیگر سر بیرونی بلت روزه می شود . به دلیل عدم تعادل بلیتها حین تبن ریزی از چند روش استفاده می شود که یک روش برای حفظ تعادل جوش کردن بتنی از پایین به بلتها می باشد.
به دلیل زیاد سوراخ نشدن صفحه که ایجاد ضعف درآن می کند بلت درمحل سوراخ تغییر قطرمی دهد (تراش می خورد)واز بال ارزوه
می شود .
در روش دیگر از یک مهره دیگر در زیر صفحه بیس استفاده می شود که با این روش می توان بعد از بتن ریزی صفحه را باز کرده و با آچار بکس صفحه را تنظیم کرد که هرگاه چند صفحه داشته باشیم باید تنظیم صفحه ها را با بالاترین صفحه انجام شود .
در دوباره جاگذاری صفحه باید از گروت استفاده شود . استفاده از گروت (ملات منبسط شونده) بهتر از استفاده از ملات ماسه سیمان است چون ملات ماسه سیمان کاهش حجم دارد و ترک بر می دارد .
از نظر کیفیت جوش : جوش با دستگاه جوش با دینام دارای کیفیت بالاتری نسبت به جوش با برق شهری است . در برق شهری جهت جریان در هر ثانیه ۵۰ دفعه عوض می شود ولی دینام دارای جهت یکنواختی است . دستگاههای سه فاز جوش بالاتری را از نظر کیفیت نسبت

توضیح اینکه ساختمان تا مرحله اجرای سقف ادامه پیدا کرده و عملیات آن به دلایل خاصی ناتمام مانده است .
شرح بازدید از چگونگی نصب پایه های ساختمان :
تاریخ :۸/۲/۸۲
گزارش کار: ستون های ساختمان که از هر یک از آنها از ۲Inpig تشکیل شده بودند و محل اتصال شاه تیرها روی آنها پیش بینی شده بود (نصب نبش ) توسط جرثقیل بلند شده و در محل صفحه ستونها قرار داده می شود و سپس دو نفر جوشکار مجرب بعد از تنظیم ستونها توسط دوربین از نظر قائم  بودن ستونها را با ورق و نبشی به صفحات وصل می کردند این کار برای هر ۲۰ ستون ساختمان ملی     ۲ روز کاری انجام شد .
معایب کار : ۱- تنظیم نبودن صفحات پای ستون که اشکالاتی را در کار ایجاد می نمود . ۲- تاب برداشتن بعضی از پروفیل های ستون که در اثر رعایت نکردن از فاصله ورق های اتصال دو پروفیل ایجاد شده بود .
پیشنهاد :جهت جلوگیری از این معایب باید در این مرحله یک نفر متخصص و با توجه بر چگونگی انجام کار و نظارت داشته باشد .چ
شرح بازدید اجرای : اتصال تیر به ستون
تاریخ بازدید :۲۰/۲/۸۲
اتصال تیر به ستون عمدتاً با کمک نبشی صورت می گیرد . در روش کار به اختصار به این ترتیب است که محل اتصال تیر به ستون را بر روی ستون دقیقاً مشخص و آماده می کنند .
مثلاً اگر قرار است در محل اتصال صفحاتی اتصال داده شوند قبلاً اینکار را انجام می دهند و سپس در ترازی که باید تیر به ستون وصل شود نبشی مورد نظر ،نبشی زیر سری ،که ابعاد آن مشخص و بر روی نقشه ها نشان داده شده است را به ستون وصل کردند انگاه تیرها را که قبلاً به اندازه لازم و بریده و آماده کرده اند را به محل حمل کرده و با کمک جرثقیل بر روی نبش های زیر ستون قرار می دهند و با کمک خال جوش اتصال موقتی را بوجود اوردند پس از استقرار موقت نبشی های جانبی و بالای تیر را در محل خود قرار داده و اتصال را کامل می کنند .
مقاله کتابخانه مرکزی شهرداری شوش
اعتبار :۶۰۰۰۰۰۰۰۰ (ریال)
مجری :شهرداری شوش
ناظر :استانداری
تاریخ شروع به ساخت :سال ۸۰
تاریخ اتمام : خرداد سال ۸۲
توضیحاتی مقدماتی راجع به تیرچه ها :
تیرچه های پیش ساخته ممکن است بصورت تمام فولادی،تمام بتن مسلح(پیش تنیده و یا ساده ) ویا قالب های سفالی ساخته می شود .
تیرچه های تمام فولادی از قطعات نبشی ،سپری ،تسمه و یا ورق خم شده تهیه می شوند .
تیرچه های فنری را که معمولاً از ورق خم شده تهیه می کنند از دو قسمت فوقانی و تحتانی تشکیل می گردد . اتصال دو قسنت فوقانی و تحتانی با تسمه ویا از خم کردن ورق اصلی و با کمک جوش صورت می گیرد .
تیرچه های تمام بتن مسلح را ممکن است ساده و یا بصورت پیش فشرده تهیه کنند . تیرچه های تمام بتن مسطح ساده از بتن و میل گرد می سازند . این تیرچه ها از میل گرد خرپایی شکل ،و یا در پاره ای موارد از ورق فلزی که در بالا و قسمت تحتانی محکم شده است ساخته می شوند .
تیرچه های با قالبهای سفالی ،که معمولترین نوع از انواع تیرچه های پیش ساخته در ایران است را از بتن و میل گردهای که معمولاً آجدارند و با استفاده از قالبهای سفالی می سازند .
گزارش نصب  تیرچه ها در محل کار :
برای نصب تیرچه ها (قبلاً قالب بندی انجام گرفته بود ) تیرچه ها را توسط بالا بر میکانیکی بر روی کار حمل کردند و در محل خود قرار دادند . سپس فاصله تیرچه ها را بوسیله بلوک تنظیم کردند . سپس از استقرار تیرچه ها با توجه به جهت تیر ریزی که در این ساختمان از سیم شطرنجی استفاده شده بود بلوکها را با دقت در بین تیرچه ها قرار دادند.
پس از نصب بلوکها میلگردهای حرارتی را عمود بر تیرچه ها قرار دادند (به فاصله ۳۰ cm )که منظور اصلی از نصب میلگردهای حرارتی تقسیم فشار و جلوگیری از ترک خوردن سطح بتن سقف در اثر تغییر حجم ناشی از تغییر در به حرارت و یکپارچه کردن سقف می باشد .
مرحله بتن ریزی سقف :
بتن با عیار ۲۵۰ را که از ترکیب شن نخودی و ماسه و سیمان تیپ I بدست آمده بود را توسط بالا بر میکانیکی بر روی سقف آماده عملیات بتن ریزی ریختند و پس از اتمام کار روی کار را با ماله صاف کردند .
عنوان مقاله : جدول بندی ۷۵ دستگاه جنوب پارک فتح المبین واقع در ورودی روستاهای چعب
مجری : شهرداری شوش
اعتبار :۱۱۰۰۰۰۰۰۰۰ (ریال)
ناظر :استانداری
تاریخ شروع :۱۳۸۱
تاریخ پایان :۱۳۸۲
تاریخ بازدید ۲۴/۲/۸۲
گزارش از نحوه اجرای جدول پیش ساخته :
جدول پیش ساخته معمولاً برای جدا نمودن فضا ها در پارکها و میادین مورد استفاده قرار می گیرد . روش و نحوه اجرای آن به شرح زیر می باشد .
معمولاً قطعات بتنی ۶۰×۳۰ به صورت عروسکی یا دمبلی و … می باشد که توسط کارخانجات تولید کننده قطعات فوق در شهرستات اهواز و شوش تولید می شود که پس از خریداری در محل کار بصورت دپو انباشته می شود . برای اجرا ابتدا با خاکبرداری (خاک نباتی ) را انجام می دهند و سپس کف محل خاکبرداری رگلاژو کوبیده می شود و آنگاه شن ریزی محل به ضخامت ۵ الی ۷   سانتیمتر پخش می گردد . هدف از شن ریزی جلوگیری از اختلاط خاک و بتن مگر کف می باشد که پس از شن ریزی بتن مگر به ضخامت ۵الی ۱۰ (سانتیمتر ) ریخته و تراز می گردد معمولاً عیار بتن باید ۱۰۰ الی ۱۵۰ کیلوگرم سیمان در متر مکعب باشد که در بیشتر موارد از عیار فوق کمتر استفاده می شود . بعد از بتن مگر در صورت نیاز بستگی به کد ارتفاعی با سنگ قلوه و ملات ماسه سیمان زیر سازی صورت می گیرد . در اغلب موارد ارتفاع ۱۰الی ۲۰ سانتیمتر دارد . بعد از اجرای زیر سازی در ابتدا و انتهای کار با توجه به کد و خط مقاله که توسط نقشه بردار به استادکار می شود دو قطعه سنگ با ملات  زیر آن کعه حدوداً ۲الی ۵ سانتیمتر می باشد کار گذاشته می شود و آنگاه از ابتدا شروع به ملات ریختن زیر جداول و کار گذاشتن جداول می نمایند . فاصله بین جداول حدوداً ۱٫۵CM الی ۲CM می باشد . پس از کار گذاشتن جداول بتن ماهیچه ریخته می شود که در قسمت جلو معمولاً قائده و ارتفاع حدوداً ۱۰ سانتیمتر می باشد ولی در قسمت عقب جدول یا پشت کار ارتفاع ماهیچه حدوداً ۱۵ سانتیمتر و قائده معمولاً ۱۰ سانتیکتر می باشد . پس از اجرای بتن ماهیچه بستگی به مل کار در جلو جد اول بتن کانیو که معمولاً جهت هدایت آبهای سطحی استفاده می شود به عرض حدود ۲۰ الی ۳۰ سانتیمتر استفاده می شود . پس از آن نوبت به بندکشی و نهایتاً رنگ آمیزی در دو لایه می رسد که معمولاً ابتدا رنگ روشن به کل جداول زده می شود و آنگاه رنگ دوم بستگی به نوع کار رنگ رده می شود .

عنوان مقاله :ساحل سازی در اطراف رودخانه شاوور
اعتبار لحاظ شده :۵۰۰۰۰۰۰۰۰ (ریال)
تاریخ شروع :شهریور ۸۱
تاریخ پایان :در حال اجرا
تاریخ بازدید :۲۸/۲/۸۲
گزارش بازدید : شهرداری شوش به علت وجود رودخانه شاوور در قلب شهر و عبور آن از مرکز اصلی شهر و وجود مقبره حضرت دانیال در کنار آن و با توجه به بازدید زائرین و جهان گردان خارجی از شهرستان شوش مبادرت به ساحل سازی نموده اند .
ساحل سازی معمولاً قسمتی از کادر دفتر فنی می باشد . اینجانب نیز از مقاله ساحل سازی بازدید روزانه داشته که گزارش زیر حاصله آن می باشد . بمنظور ساحل سازی ابتدا نقشه آن را بستگی به مسیر رودخانه تهیه می نمایند و بعد معمولاً خاکبرداری صورت می گیرد که پس از خاکبرداری در کنارهای رودخانه و رسیدن به کف مورد نظر در مواردی که در معرض مستقیم حرکت آب رودخانه است که سبب فرسایش زیر سازی ساحل سازی می شود از توری و قلوه سنگ (گابیون) استفاده می شود و در غیر اینصورت از سنگ لاشه بصورت سنگ چینی خشک استفاده می شود . پس از رسیدن سطح آب با سنگ چینی ،سن نقلی بر روی سنگ چینی ریخته می شود که باعث پر نمودن خلل و فرج موجود بین سنگها می گردد. سپس با بتن مگر سطح تراز می گردد . ارتفاع بتن مگر حدوداً ۱۰ سانتی متر می باشد توضیح اینکه لبه کناری ساحل سازی حدوداً ۴۰CM و به عرض ۳۰CM جهت اجرای شناژ افقی خالی گذاشته می شود که پس از اجرای بتن مگر به عرض ۲ متر جهت اجرای شناژ افقی از آرماتور طبق شکل پیوستی آرماتور بندی می گردد و بتن ریزی می شود . آنگاه قسمت پشت شناژ تا رسیدن به سطوح کوپال ریزی می شود که در این مرحله قسمت کوپال ریزی شده با بتن مگر همسطح شناژ می گردد. آنگاه با قطعات سیمانی رنگی کف مانند موزائیک کاری مفروش می گردد. آنگاه بین قطعات بند کشی می گردد. توضیح اینکه جهت مخفی نمودن شناژ بتنی مبادرت به سنگ کاری با سنگ رودخانه ای و ملات ماسه سیمان می نمایند که نهایتاً بین سنگ قلوه رودخانه ای را بند کشی می نمایند . این عملیات مربوط به قسمت کنار رودخانه بوده که در معرض آب قرار دارد و عرض آن حدود ۶ متر می باشد که جهت پیاده رو عبور عابرین و در صورت نیاز به لایه روبی ،به عنوان جایگاهی برای استقرار وسایل حفاری مورد استفاده قرار می گیرد و ارتفاع آن حدود ۳۰ الی ۴۰ سانیتمتر از سطح آب بالاتر می باشد و حدود   ۲٫۵ الی ۵ متر از سطح تر از مجاورت پایین تر می باشد که معمولاً بصورت فضای سبز شیب دار با پوشش چمن و گل های فصلی و درختچه ای موُرد و درخت های گوناگون مانند ابریشم ،کُنار و اوکالیپتوس و … و یا بصورت پلکان و یا رامپ جهت دسترسی به ساحل می باشد .
قسمت بالای ساحل سازی معمولاً خیابان می شود یا پارکینگ و در قسمت فضای سبز پایه های بلند روشنایی وجود دارد که بعداً نحوه اجرای آنها شرح داده می شود . فاصله پایه های بلند ۲۵ متر می باشد ارتفاع آنها ۹ متر و دارای ۴ الی ۶ پروژکتور جیوه ای که در شب جلوه خاصی به محوطه می دهند می باشد . ساحل سازی درد و طرف رودخانه در حال امتداد می باشد .
عنوان کار :اجرای کفپوش سیمانی پیاده روهای پارک ساحلی شوش
مجری : شهرداری شوش
ناظر :شهرداری شوش
اعتبار :داخلی
تاریخ بازدید:۵/۳/۸۲

گزارش بازدید :
کفپوش ها به منظور پوشش کف پیاده روها و اماکن که در معرض رفت و آمد زیاد می باشند مورد استفاده قرار می گیرند . جنس کفپوش ها اغلب سیمانی می باشد و بعضی از موارد از سنگ قلوه طبیعی و قطعات کُنده درختان استفاده می شود . بمنظور اجرای کفپوش سیمانی ابتدا بستگی به محل استفاده ،خاکبرداری وخاکریزی می شود که پس از رسیدن به تراز مورد نظر با شیب مناسب کوبیده و سپس رگلاژ می شود آنگاه ماسه به ارتفاع حدود ۳ الی ۵ سانتیمتر در محل پخش شده و آنگاه ماسه ها صاف و هموار می گردد. سپس قطعات کفپوش که معمولاً به اشکال هندسی گوناگون هستند بصورت پهنتر از بکار برده می شود . پس از آنکه سطح صاف و یکنواختی بوجود آمد ماسه بادی بر روی سطح پاشیده شده و مازاد آن با تی و یا وسایل مشابه بر روی پیاده رو کشیده می شود تا کل ماسه بادی درزهای کفپوش فرو بروند . از مزایای کفپوش به روش فوق جلوگیری از شکست کفپوش ها بعلت نشست محل می باشد و دیگر آنکه تعمیر و نگهداری آنها با هزینه بسیار کمی امکان دارد …


قیمت فایل : 2000 تومان | تعداد صفحات : 12 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]