دانلود مقاله پوزولان به عنوان ماده ی جایگزین سیمان
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  دانلود مقاله پوزولان به عنوان ماده ی جایگزین سیمان

دانلود مقاله پوزولان به عنوان ماده ی جایگزین سیمان

پوزولان در بتن دانلود مقاله پوزولان به عنوان ماده ی جایگزین سیمان جایگزین سیمان در بتن پوزولان جایگزین سیمان مواد جایگزین سیمان مصالح جایگزین مقاله سیمان پوزولان مصنوعی پوزولان های طبیعی پوزولان متاکائولن پوزولان بتن پوزولان میکروسیلیس پوزولان چیست پوزولان ها پوزولان سیمان شرکت پوزولان بتن

Cement replacement

 

مقاله پوزولان به عنوان ماده ی جایگزین سیمان به همراه شکل و پاورپوینت و فهرست منابع و فایل ا نگلیسی

پوزولان به عنوان ماده ی جایگزین سیمان

چکیده:
پوزولان ها مواد سیلیسی و آلومینی هستند که در مجاورت آب در حرارت معمولی با آهک ترکیب شده و تشکیل مواد پایدار و نامحلول (ژل) داده و خاصیت سیمانی شدن دارند. اقدام جهت شناسایی خاصیت پوزولان ها در بتن و ملات سال هاست که به طور وسیعی در کشورهای مختلف آمریکایی، اروپایی و ایران صورت گرفته است به نحوی که به کارگیری این مواد به عنوان ماده جایگزین سیمن در بتن در آیین نامه ها آورده شده است. در این نوشتار به معرفی پوزولان ها از دیدگاه ASTM، حدود ترکیبات شیمیایی و طبقه بندی آن ها پرداخته شده است. همچنین معرفی مواد اصلی، چگونگی پیدایش و نیز بررسی مزایای استفاده از پوزولان ها صورت گرفته است. از جمله مزایای استفاده از پوزولانها، داشتن خصوصیات سیمانی و در نتیجه صرفه ی اقتصادی، بالابردن مقاومت در برابر حمله اسیدها و قلیایی سنگدانه ها و جلوگیری از ترک خوردن سطحی گسترده بتن، کاهش بتن ذیری، خاصیتی که در ارتباط با آب بند بودن سازه های نگهدارنده آب و همچنین در ارتباط با حملات شیمیایی مورد توجه می باشد. بررسی مکانیزم حمله سولفات ها و تاثیر پوزولان ها بر افزایش مقاومت بتن در برابر حمله سولفات ها، از طریق کاهش میزان C3A در سیمان که منجر به بالا بردن دوام بتن مورد تهاجم آب دریا می شود، صورت می گیرد.
مواد مکمل سیمان سازی

مقدمه
خاکستر پرندگان، تفاله های خرد شده کوره های بلند روی زمین، دود سیلیکا و پوزولان های طبیعی مانند متاکالین، سنگ رسی و خاک رسی سوزانده موادی هستند که – زمانی که با سیمان پُرتلند یا سیمان مخلوط استفاده می شدند – از طریق این مواد به عنوان مواد مکمل سیمان سازی (SCM’S) یا مواد مکمل سیمان سازی برای بهبود ویژگی های خاص مانند سیمان مانند کاهش فعل و انفعال زیان آور تراکم قلیایی استفاده می شوند.

از قدیم، خاکستر پرندگان، تفاله، دود سیلیکا و پوزولان  های طبیعی مانند خاک رس و سنگ رسی سوزانده در بتون استفاده می شدند. امروزه، به خاطر دسترسی ساده به این مواد، تولیدکنندگان بتون می توانند دو یا چند تا از این مواد را برای بهینه سازی ویژگی های بتون به کار برند. ترکیبات با استفاده از این سه مواد سیمان سازی – که ترکیبات سه تایی نامیده می شوند متداول تر می شوند.
زغالسنگ، روباره کوره بلند، خاکستر سبوس برنج یا دوده سیلیس. به همین منظور کارهای کمی در خصوص تولید، بهینه سازی و مهندسی کردن مصالح پوزولانی که به طور خاص در طرح های اختلاط سیمان های پرتلند استفاده می شوند، انجام شده است. متاکائولین یک پیشرو در میان نسل جدید چنین مصالحی می باشد.
استفاده از دوده سیلیس و دیگر افزودنی های شیمیایی برای بتن هایی با مقاومت های طراحی بیش از MP50 و یا مواردی که شرایط بهره برداری، شرایط جوی و یا ملاحظات هزینه های طول عمر سازه، استفاده از بتن های توانمند (HPC) را دیکته می کند، متداول می باشد.

فهرست مطالب
چکیده:
مواد مکمل سیمان سازی
مقدمه
سیمان پورتلند پوزولانی
سیمان تیپ یک
سیمان تیپ دو
سیمان پوزولانی
توصیه هایی در مورد کاربرد و نگهداری سیمان پوزولانی
مواد پوزولانی
مواد اولیه و مصالح مصرفی در آزمایش ها
تعریف مواد میکروسیلیسی:
جدول ۱: طرح اختلاط مورد استفاده در آزمایشگاه
جدول ۲: مشخصات شیمیایی میکروسیلیس کارخانه از نا مورد استفاده
مقادیر اجزای تشکیل دهنده نمونه ها
جدول ۱۰- مقادیر مخلوط های بتن سبک لیکا (متغیر میکروسیلیس) Kg/m3
جدول شماره ۱۱ – مقادیر مخلوط های بتن سبک پامیس (متغیر میکروسیلیس) Kg/m3
برنامه های آزمایشگاهی
نتایج آزمایشات
جدول شماره ۱۲ – نتایج آزمایشات بتن سبک ساخته شده با لیکا، متغیر میکروسیلیس
جدول شماره ۱۳ – نتایج آزمایشات بتن سبک ساخته شده با پامیس، متغیر میکروسیلیس
نتیجه گیری
سیمان پرتلند پوزولانی (انواع P, Lp وl (PM)  )
شکل (۲-۶) – افزایش مقاومت بتن ساخته شده از سیمان پرتلند معمولی (کنترل) و بتن با خاکستر نرم یا بادی (PFA)
خاکستر پرندگان
دود سیلیکا
تفاله
پوزولان های طبیعی
قوانین آب
رنگ پس دهی و جدا سازی
تنظیم زمان
کراکینگ انقباض پلاستیک
عمل آوردن بتن
قابلیت استفاده
تأثیرات روز بتون سفت شده
استحکام
خشک کردن انقباض و لغزیدن
نفوذ پذیری و جذب
عکس های مربوط به بخش خاکستر پرندگان:
منابع


قیمت فایل : 3000 تومان | تعداد صفحات : 23 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]