دانلود مقاله بررسی تاثیر زلزله بر سازه های زیرزمینی
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  دانلود مقاله بررسی تاثیر زلزله بر سازه های زیرزمینی

دانلود مقاله بررسی تاثیر زلزله بر سازه های زیرزمینی

The project examines the impact of earthquakes on underground structures

دانلود مقاله بررسی تاثیر زلزله بر سازه های زیرزمینی – با نگرشی ویژه بر تونلها و ایستگاههای زیرزمینی مترو

این مقاله در قالب فایل pdf بوده و ۷۲ صفحه می باشد.
این مقاله شامل دو بخش می باشد:
بخش اول – بررسی آسیب پذیری سازه های زیر زمینی در زلزله
بخش دوم – بررسی آسیب پذیری تونلها و ایستگاههای زیر زمینی مترو

چکیده
امروزه با پیشرفت فن آوری، سهولت نسبی در حفاری و ساخت سازه های زیرزمینی، محدودیتهای فضاهای سطحی برای اجرای طرحهای عمرانی و نیز به واسطه مسائل سیاسی و امنیتی، توجه بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به احداث سازه های زیر رمینی برای کاربریهای عمرانی، نظامی و معدنی معطوف شده است. راهها و بزرگراههای زیرزمینی، انواع تونلها، شبکه متروی شهری، نیروگاهها و سایر مغارهای زیر زمینی برای دفن زباله های هسته ای و یا به عنوان مخازن نفت، معادن، پناهگاهها و انبارها، تعدادی از ساز ههایی هستند که در کشورهای مختلف به سرعت در حال ساخت و اجرا می باشند.
با توجه به توسعه روز افزون ساز ههای زیر زمینی و هزین ههای فراوانی که برای ساخت هر یک از این سازه ها صرف می گردد و نیز اهمیت آنها در شبکه حمل و نقل بین شهری و داخل شهری و خطری که در صورت آسیب دیدگی آنها متوجه جان مردم میشود، لازم است که پایداری آنها در برابر خطرات ناشی از زلزله مورد مطالعه قرار گیرد. در این گزارش پس از نگرشی اجمالی به تاریخ صنعت سازه های زیر زمینی و آسیبهای گذشته این سازه ها در زلزله، به بررسی تعاریف مربوط به تونلها و نیز مشخصات کلی امواج زلزله و نحوه تاثیر آنها بر تونلها م یپردازیم و برآورد خطر پذیری این گونه
سازه ها را بیان می نماییم.
بخش دوم این گزارش، به تونلها و ایستگاههای زیر زمینی مترو اختصاص دارد که پس از بیان تفاوت عملکردی اینگونه تونلها نسبت به سایر تونلها، به مطالعه موردی تونل متروی دایکایی که در زلزله کوبه دچار آسیب شده بود و نیز بررسی خطرپذیری تونل متروی شهر قاهره خواهیم پرداخت. سپس معیارهای طراحی لرزه ای تونلها بیان میگردد.


قیمت فایل : 3000 تومان | تعداد صفحات : 72 | فرمت فایل : PDF

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]