دانلود پاورپوینت گل زنبق ۲۱ اسلاید
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » جدید  »  دانلود پاورپوینت گل زنبق ۲۱ اسلاید

دانلود پاورپوینت گل زنبق ۲۱ اسلاید

دانلود پاورپوینت گل زنبق 21 اسلاید

دانلود پاورپوینت گل زنبق ۲۱ اسلاید ppt
زنبق
زنبق در نیمکره شمالى از اروپا تا خاورمیانه انتشار دارد. اما بدون شک زیباترین زنبق‏هاى وحشى در خاورمیانه پیدا مى‏شود…

تاریخچه
قدمت این گل زیبا با تاریخ گره خورده است، تا به آنجا که یونانیان باستان، زنبق را در کنار مزار مردگان مى‏کاشتند و نقش‏هایى از آن را روى سنگ قبر تازه گذشتگان خود ترسیم مى‏کردند. پادشاهان یونانى با اشکالى از گل‏هاى زیباى زنبق تاج خود را زینت بخشیده و شاخه‏هاى بریده آن را به یکدیگر هدیه مى‏دادند. در اشعار شعراى پارسى صحبت از زنبق بسیار است و این نشان مى‏دهد که این گیاه در میان ایرانیان چه منزلتى داشته است. سالیان سال است که همزمان با فرا رسیدن بهار، زنبق‏هاى وحشى در دامنه‏هاى مناطق کوهستانى شکفته مى‏شوند و طبیعت ایران را به صفاى خود مى‏آرایند.

زنبق های ریش دار
ویژگی این زنبق ها این است که دارای خط برجسته ای بصورت کرک در وسط آویزها می باشند. این گونه به سرما و خشکی مقاوم است. برگ های آن بصورت خنجری شکل و در نقاط گرم بصورت همیشه سبز دیده می شوند.

مناطق انتشار
زنبق در نیمکره شمالى از اروپا تا خاورمیانه انتشار دارد. اما بدون شک زیباترین زنبق‏هاى وحشى در خاورمیانه پیدا مى‏شود. بعضى از آنها در صحراهاى لم‏یزرع و زمین‏هاى آهکى مى‏رویند. برخى از زنبق‏ها در کنار چشمه‏سارها و جویبارها سبز مى‏شوند و گونه‏هایى نیز خاص صخره‏ها و سنگلاخ‏ها هستند. در میان گیاهان این خانواده تعدادى به وادى فراموشى سپرده شده و جزو گیاهان کمیاب به حساب مى‏آیند.

زنبق های بی ریش
در این نوع زنبق ها سطح آویزها صاف و بدون کرک است . برگ ها نازک و باریک و شبیه برگ گندمیان است. ارتفاع از ۳۰ تا ۱۲۰ سانتی متر متغیر است.

فهرست مطالب:
زنبق
تاریخچه
زنبق های ریش دار
مناطق انتشار
زنبق های بی ریش
مشخصات گیاه‏شناسى
زنبق تاجدار
مشخصات گیاه‏شناسى
زنبق انگلیسی
خاک
زنبق اسپانیایی
کاشت باغچه‏ اى
زنبق های هلندی
ازدیاد زنبق
مراقبت های لازم
چیدن گل‏ها
خواص دارویی


قیمت فایل : 3000 تومان | تعداد صفحات : 21 | فرمت فایل : پاورپوینت

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]