دانلود پاورپوینت سازمان همكاریهای اقتصادی اكو
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » جدید  »  دانلود پاورپوینت سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو)

دانلود پاورپوینت سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو)

دانلود پاورپوینت سازمان همکاریهای اقتصادی اکو
دانلود پاورپوینت سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) در حجم ۳۸ اسلاید با قابلیت ویرایش همراه با تصاویر و نمودارهای بسیار زیبا و توضیحات کامل ویژه ارائه کلاسی درس بازرگانی بین الملل

مقدمه
سازمان همکاری‌های اقتصادی یک سازمان منطقه‌ای بین دولت‌هاست، سازمانهای منطقه‌ای، سازمانهایی هستند که در یک منطقه خاص از یک قاره بوجود می‌آیند و فقط کشورهای واقع در آن منطقه می‌توانند به عضویت آن درآیند.
هدف این سازمانها گسترش همکاری میان کشورهای همان منطقه می‌باشد. از این سازمانها که غالباً از نوع اقتصادی می‌باشند در تمام قاره‌ها بوجود آمده‌اند، مانند: سازمان بنلوکس در اروپا میان کشورهای بلژیک، هلند، لوکزامبورگ؛ سازمان آسه‌آن در جنوب شرق‌ آسیا، سازمان اکو در غرب آسیا، سازمان اکوواس در  غرب آفریقا و سازمان سادک در جنوب آفریقا.

تاریخچه
پس از تشکیل کنفرانس توسعه و تجارت وابسته به سازمان ملل متحد (انکتاد) در ۲۳ مارس ۱۹۶۴ و تعیین دهه ۱۹۶۰ به عنوان دهه توسعه و عمران کشورهای درحال رشد، روند این همکاری‌های شتاب بیشتری گرفت، و با در نظر داشت این امر، سازمان همکاری عمران منطقه‌ای (R.C.D.)  .Regional  Cooperation  for Development در ژوئیه ۱۹۶۴ /۱۳۴۳ با عضویت سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه تشکیل شد.
فهرست مطالب
مقدمه
تاریخچه
ارکان سازمان همکاری اقتصادی (اکو) بر اساس عهدنامه ازمیر
شورای وزیران
شورای قائم مقامان
شورای برنامه‌‌ریزی منطقه ای
کمیته‌های فنی
دبیرخانه
سازمان تخصصی
اقدامات مهم اکو در چند سال اخیر
برخی ویژه گی های اکو
اهداف و وظایف
نقاط ضعف اکو
نقاط قوت اکو
برخی آمارهای اکو
منابع


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 38 | فرمت فایل : پاورپوینت

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]