دانلود مقاله نظام اقتصادی ایالات متحده آمریکا
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » اقتصاد  »  دانلود مقاله نظام اقتصادی ایالات متحده آمریکا

دانلود مقاله نظام اقتصادی ایالات متحده آمریکا

دانلود تحقیق و مقالات رشته اقتصاد و حسابداری با عنوان دانلود مقاله نظام اقتصادی ایالات متحده آمریکا در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۳۸  صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود مقاله نظام اقتصادی ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا
« یالات متحدهٔ آمریکا (به انگلیسی: United States of America و به اختصار: USA) کشوری در آمریکای شمالی، و به پایتختی شهر واشنگتن دی‌سی است. آمریکا سومین کشور پرجمعیت و چهارمین کشور پهناور جهان است، و از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم، متنوع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود[۲]. آمریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۳٬۰۰۰ میلیارد دلار در سال و ۱۹٪ قدرت خرید جهان، بزرگترین اقتصاد در میان کشورهای جهان را دارا است.[۳]
نظام حکومتی آمریکا در چارچوب قانون اساسی، و بر اساس سیستم جمهوری فدرال بنیان نهاده شده‌است. این کشور در سال ۱۷۷۶ میلادی (۱۱۵۵ ه.خ.)، در پی اعلام استقلال و اتحاد ۱۳ مستعمرهٔ سابق بریتانیا شکل گرفت.
کشور آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس، در غرب با اقیانوس آرام، از شمال با کشور کانادا، و از جنوب با مکزیک همسایه‌است. این کشور از راه پایگاه دریایی گوانتانامو نیز مرز مشترک اندکی با کوبا دارد. آمریکا همچنین از طریق آلاسکا با روسیه مرز آبی دارد. به علاوه، مجموعه‌ای از جزیره‌ها، ناحیه‌ها، و مناطق متعلق به آمریکا در سراسر جهان پراکنده‌اند.
این کشور با نام‌های دیگری مانند ایالات متحدهٔ امریکا، امریکا، آمریکا، ایالات متحده، اتازونی (برگرفته از واژهٔ فرانسوی États-Unis، به معنای ایالت‌های متحد)[۴] و ینگه دنیا[۵] نیز خوانده می‌شود.
ایالات متحده آمریکا پس از حضور در جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم ، قدرت اثرگذاری خود در جهان را گسترش داد. به عضویت دائم شورای امنیت سازمان ملل در آمد، از بنیانگذاران پیمان نظامی ناتو شد[۶] و پس از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد به عنوان یک ابرقدرت منحصر به فرد درآمد.[۷] شهروند ایالات متحدهٔ آمریکا را معمولاً «آمریکایی» می‌نامند.»

جغرافیای طبیعی
عقاب سرسفید پرنده ملی آمریکا از سال ۱۷۸۲ میلادی
« ایالات متحدهٔ آمریکا در نیمکرهٔ غربی زمین، و در شمال قارهٔ آمریکا واقع است. این کشور از ۴۸ ایالت همجوار، و دو ایالت جدا از دیگران (شبه جزیره آلاسکا در شمال شرق قارهٔ آمریکا و مجمع‌الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام) تشکیل شده‌است. همچنین، در دو منطقهٔ حوزهٔ دریای کارائیب، و نیز بخش‌هایی از اقیانوس آرام، جزایر کوچک و پراکنده‌ای وجود دارند که قلمرو آمریکا محسوب می‌شوند، ولی به گونه‌ای خودگردان اداره می‌شوند (مانند پورتو ریکو).[۸]
آلاسکا بزرگترین[۹] و رودآیلند کوچکترین ایالت در آمریکا می‌باشند.[۱۰]
قسمتی از رشته کوههای راکی در غرب آمریکا قرار گفته‌است که بزرگترین قله آن در ایالت کلرادو قرار دارد. مرتفع ترین نقطه در امریکا قله کوه مک کینلی در آلاسکا می‌باشد. رودخانه میسیسیپی بزرگترین و مهمترین رودخانه آمریکای شمالی و چهارمین رودخانه طولانی جهان در آمریکا قرار دارد. این رودخانه که به رودخانه میسوری می‌پیوندد، نقش تجاری و اقتصادی مهمی برای آمریکادارد. قسمتی از آبشار نیاگارا در مرز بین آمریکا و کانادا قرار دارد و ازجاذبه‌های طبیعی توریستی در آمریکا به شمار می‌رود.

وسعت آمریکا
از نظر وسعت، آمریکا بعد از روسیه، کانادا و چین، چهارمین کشور پهناور جهان است. به طور تقریبی، کشور آمریکا، شش برابر بزرگ‌تر از ایران، ۲۵ درصد بزرگ‌تر از استرالیا، ۳۵ برابر بزرگ‌تر از انگلستان، ۱۴ برابر بزرگ‌تر از فرانسه، و نصف روسیه است.
همچنین این کشور، کمتر از یک سوم قارهٔ آفریقا، نصف آمریکای جنوبی، اندکی بزرگ‌تر از برزیل، ۳۰۰ برابر بزرگ‌تر از کشور هائیتی، و دو و نیم برابر بزرگ‌تر از مجموع کشورهای اروپای غربی است.

مختصات و موقعیت جغرافیایی آمریکا
ایالات متحدهٔ آمریکا از شمال با کشور کانادا، و در جنوب با کشور مکزیک مرز خاکی دارد. این کشور در شمال غرب قارهٔ آمریکا و سواحل آلاسکا نیز با روسیه مرزهای مشترک آبی دارد. ۴۸ ایالت به هم پیوسته که خاک اصلی آمریکا را تشکیل می‌دهند، از شرق و جنوب شرقی به اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک، و از غرب به اقیانوس آرام منتهی می‌شوند. ایالت آلاسکا نیز از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از غرب به تنگهٔ برینگ، و از جنوب غربی به اقیانوس آرام ختم می‌شود. مجمع‌الجزایر هاوایی هم در جنوب غرب خاک اصلی آمریکا و در اقیانوس آرام واقع شده‌اند.
مناطق جغرافیایی و فرهنگی ایالات متحدهٔ آمریکا عبارت‌اند از: نیوانگلند، ایالت‌های ساحلی اقیانوس اطلس، ایالت‌های جنوب، ایالت‌های غرب میانه (میدوست)، ایالت‌های جنوب غربی آمریکا و ایالت‌های غرب.
کشور ایالات متحدهٔ آمریکا در مجموع ۹٬۸۲۶٬۶۳۰ کیلومتر مربع وسعت دارد[۱۱] که البته ۴۷۰ هزار کیلومتر آنرا جزایر پراکنده و تحت قلمرو آمریکا در اقیانوس آرام و دریای کارائیب تشکیل می‌دهند.»

فهرست مطالب
جغرافیای طبیعی
وسعت آمریکا
مختصات و موقعیت جغرافیایی آمریکا
جغرافیای انسانی
زبان
تاریخ
نظام سیاسی
سیاست خارجی
ایالت‌ها
شهرهای آمریکا
آموزش و پژوهش
اقتصاد
حمل و نقل
دین
فرهنگ، هنر، ورزش
ورزش
قوای نظامی
رسانه‌ها
اقتصاد سرمایه دارای “ریسک پذیر” است
رکود تورمی
بحران اقتصادی ۱۹۲۹
بحران مالی وارد بازار کالاها می شود
اظهار نظرهایی کوتاه در خصوص بحران
راهکارهای رسانه¬ای
افزایش نرخ بیکاری در آمریکا به رغم بهبود اوضاع اقتصادی
روزنه‌های امید برای اقتصاد آمریکا
تداوم و تغــییر
اقتصاد آمریکا چگونه کار میکند؟
عناصر اساسی اقتصاد آمریکا
اقتصاد آمیخته : نقش بازار
نقش دولت در اقتصاد
فقر و عدم مساوات
رشد دولت
مستعمره سازی
اقتصاد کشور نوین
حرکت بسوی جنوب و غرب
رشد صنعتی
اختراعات ، توسعه و غولهای اقتصادی
دخالت دولت
اقتصاد پس از جنگ: ۱۹۶۰ – ۱۹۴۵
سالهای تغییر : دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰
اقتصاد در دهه ۱۹۸۰
دهه ۱۹۹۰ و ماورای آن
نقش دولت در اقتصاد
اقتصاد آزاد در برابر دخالت دولت
رشد دخالت دولت
کوشش های فدرال در جهت کنترل حق انحصارطلبی
حذف نظارت دولت بر حمل و نقل
ارتباطات
مورد ویژه بانکداری
حفاظت از محیط زیست
گام های بعدی چیست؟
سیاست پولی و مالی
سیاست مالی – – بودجه و مالیات
سیاست مالی و تثبیت اقتصادی
پول در اقتصاد آمریکا
سیاست پولی و تثبیت مالی
اقتصادی نوین؟
واژه نامه اصطلاحات اقتصادی
منابع و مآخذ


قیمت فایل : 10000 تومان | تعداد صفحات : 138 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]