دانلود مقاله در مورد نوار قلب
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم پزشکی » پزشکی  »  دانلود مقاله در مورد نوار قلب

دانلود مقاله در مورد نوار قلب

دانلود مقاله در مورد نوار قلب مقاله نوار قلب تحقیق در مورد نوار قلب تفسیر نوار قلب نحوه خواندن نوار قلب عکس نوار قلب آموزش خواندن نوار قلب طریقه گرفتن نوار قلب قیمت دستگاه نوار قلب تحلیل نوار قلب مقاله در مورد قلب مقاله درباره قلب مقاله در مورد قلب انسان مقاله ای در مورد قلب مقاله درباره ی قلب مقاله در مورد جراحی قلب مقاله درباره قلب انسان مقاله جراحی قلب تحقیق در مورد قلب

Electrocardiogram paper

 

مقدمه
امروزه تکنولوژی آنقدر سریع پیشرفت نموده که انسان تا به خود بجنبد می‌بیند که کیلومترها از آن عقب افتاده‌است بنابراین بهتر است این عصر را عصر زمان بنامیم. و در این عصر انسان آنقدر بمباران اطلاعاتی می‌شود تا بخواهد خودش را پیدا کند زمان از دست رفته‌است. بنابراین قرن بیستم، قرنی است که علم ناگهان پیشرفت زیادی نموده که فقط انسان می‌تواند گوشه‌ای از علم را فرا بگیرد و در آن تبحر خاصی پیدا کند. بنابراین برخود واجب دانسته‌ام که مطالب علمی روز را هرچند اندک در اختیار دانش‌آموختگان قرارگیرد. امید است که این اقدام شایسته مورد توجه و استفاده خوانندگان قرار بگیرد.
پیشگفتار
قسمت اعظم مرگهای ناگهانی که بطور طبیعی رخ می‌دهند ناشی از بیماریهای قلبی هستند بنابراین بیماریهای قلبی آنقدر اهمیت دارند که سالیانه بیش از ۳۰۰۰۰۰ مورد مرگ ناگهانی در ایالت متحده روی می‌دهد مربوط به مرگ‌های ناگهانی هستند و این ارقام در واقع حدود ۵۰ درصد از کل مرگ و میرها قلبی هستند مرگ قلبی ناگهانی نتیجه مستقیم ایست قلبی است که به علت مختلف از جمله به علت ناراحتی قلبی که خود شخص ممکن است از بیماری خود آگاه نباشد دچار ایست قلبی می‌شوند که اگر بموقع شناخته شوند او اگر فوراً به ایست قلبی پاسخ داده شود اغلب ایست قلبی‌ها برگشت‌پذیر هستند بنابراین برای برگشت ایست قلبی افراد باید از روش‌های احیای قلبی تنفس آگاهی کامل داشته باشد. از آنجا که روشهای احیای و سیستم‌های احیای اورژانسی برای نجات بیمارانی که در خارج از بیمارستان دچار ایست قلبی می‌شوند حیاتی می‌باشد زیرا در گذشته ایست قلبی بطور حتم کشنده بود ولی امروزه با افزایش دانش علم پزشکی و آشنایی افراد با مهارتهای پزشکی در مورد احیای قلبی تنفسی این موارد هرچند کاهش یافته ولی در کشورهای تازه توسعه یافته هنوز جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است. بنابراین تعریف کلی در مورد قبول که برای مرگ قلبی ناگهانی مطرح است این است که مرگ طبیعی با علل قلبی با از دست‌ رفتن ناگهانی هوشیاری ظرف یک ساعت از شروع علایم حاد در فردی که ممکن است بیماری شناخته شده زمینه‌ای قلبی داشته باشد اما برای آن فرد زمان و مکان و شکل مرگ غیر مترقبه هستند.

فهرست
فصل اول
۱-   عمل خروج و ورود خون به قلب
۲-   عمل انقباض قلب
۳-   مرگ ضربان‌ساز غالب قلب
۴-   چگونگی ایجاد موج‌های طیبعی برروی نوار قلب
۵-   سرعت ضربان قلب
۶-    محاسبه سرعت ضربان قلب برروی نوار قلب
۷-   محور قلب
۸-   ریتم طبیعی قلب
فصل دوم
بیماریهای قلب
۱-   فیبریلاسیون قلب
۲-   فیبریلاسیون دهلیزی
۳-   p.v.c
۴-   هیپوتروفی قلب
۵-   انفارکتوس قلبی M.I
۶-    اسکمی
۷-    آسیب قلبی
۸-   سندرم بروگادا
۹-   انفارکتوس تحت آندوکاردی


قیمت فایل : 6000 تومان | تعداد صفحات : 59 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]