دانلود مقاله در مورد فن کویل
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  دانلود مقاله در مورد فن کویل

دانلود مقاله در مورد فن کویل

Article fan coils

دانلود مقاله در مورد فن کویل و یونیت

سیستمهای تمام آبی
مقدمه
سیستمهای تمام آبی به سیستمهایی اطلاق می شود که درآن آب پس از سردیاگرم شدن درموتورخانه مرکزی به اتاق موردنظر انتقال می یابد. دراتاق آب گرم یا سرد پس از عبورازکریل ترمینال باعث انتقال حرارت به اتاق ویاجذب حرارت از اتاق می شود.
انتقال حرارت اساسا از طریق کنوکسیون صورت می گیرد. ازسیستمهای تمام آبی می توان هم برای سرمایش وهم برای گرمایش استفاده کرد.
سیستمهای تمام آبی شامل سیستمهای زیراست:
ـ سیستم رادیاتورها وکنوکتورها
ـ پانل های دیواری، سقفی و مستقر درکف
ـ یونیت ونتیلاتور
ـ واحدهای والانس
ـ فن کویل
دراینجا به دوسیستم فن کویل و یونیت می پردازیم. خواننده می تواند به فصل ۶همان کتاب رجوع کند.

سیستم یونیت ونتیلاتور
این سیستم مانند سیستم فن کویل است که به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت، تنها تفاوت دراین است که به جای واحدهای فن کویل دراین سیستم از واحدهای ونتیلاتور استفاده می شود. یونیت ونتیلاتور دستگاه هایی هستند مانند فن کویل ولی درآنها میزان هوای تازه می تواند بیشتر باشد. درضمن دمپرهای اتوماتیک نیز وضعیت چرخه با صرفه تمام هوایی دراوقاتی که دمای هوای بیرون مناسب است استفاده کرد. از یونیت ونتیلاتورها بویژه برای کلاسهای درس وجاهایی که نیاز به میزان هوای تازه قابل ملاحظه دارند استفاده می شود.

فن کویل
مهم ترین ومتعارف ترین سیستم تمام آبی، سیستم فن کویل است. فن کویل ترمینالی است که ازیک فیلتر باراندمان کم، ویک یاچند فن سانتریفوژهمراه باکویل سرد و گرم تشکیل شده است.(برخی از فن کویل ها، درسیستم چهارلوله ای دارای یک کویل سرد و یک کویل گرم هستند.) هوای ورودی به فن کویل نخست ازروی فیلتر می گذردوسپس از قسمت فن وبعد از آن از قسمت کویل عبورمی کند و وارد اتاق می شود. فن کویل ها برای جلوگیری از نشت آب تقطیر شده درآنها دارای تشتک و لوله تخلیه هستند.
کویل گرمایش فن کویل می تواند به وسیله آب گرم ویا بخار کارکند. درفن کویل بجای کویل گرمایش می توان از المان الکتریکی نیز استفاده کرد.
فن کویل ها انواع مختلفی دارند که عبارتنداز:
۱) فن کویل ایستاده:ازفن کویل زیاد استفاده می شود. به صورت ایستاده است و می تواند زیرپنجره ویا هرجای مناسب دیگری دراتاق استقراریابد. چنانچه فاصله کف اتاق تازیرپنجره کم باشد می توان ازنوع کوتاه آن استفاده کرد. ارتفاع این نوع کم است ولی پهنای آن زیادتر ازفن کویل های ایستاده معمولی است. دریچه هوای خروجی از فن کویل های ایستاده می تواند دربالاو یا درقسمت جلوی فن کویل تعبیه شود. بدین ترتیب هوادهی یا به طرف بالاو یا به طرف جلو خواهد بود. ظاهر فن کویل ها مناسب است، ازاین رواستقرارآنها دراتاق اغلب باطرح عمومی اتاق سازگار است. فن کویل های ایستاده به ویژه برای فضاهای اداری ویاآپارتمان ها مناسب اند. صدای فن کویل های ایستاده به این سبب که دراتاق قراردارند می تواند برای فضاهایی که نیاز به سکوت وآرامش دارند(آپارتمان ها) بیش ازمیزان مورد نظر باشد. ولی این امر برای ادارات و اماکنی که رفت و آمد درآنجا زیاد است مشکل تلقی نمی شود.
۲) فن کویل های سقفی کابینتی: این فن کویل ها مانند فن کویل های ایستاده هستند با این تفاوت که درزیر سقف و به صورت افقی استقرارمی یابند. هوادهی دراین فن کویل ها از دریچه جلوی آنها و جهت آن افقی است. این نوع فن کویل به صورت روکار نصب می شودوبرای فضاهایی که به دلایلی نتوان درآنها ازفن کویل ایستاده استفاده کرد مناسب اند.

فهرست مطالب
سیستمهای تمام آبی
مقدمه
سیستم یونیت ونتیلاتور
فن کویل
فن کویل ایستاده:
فن کویل های سقفی کابینتی:
فن کویل های سقفی:
فن کویل افقی کانالی:
فن کویل های ایستاده ستونی
سیستم سه لوله ای
الف) سیستم دولوله ای
کنترل
سیستم دولوله ای همراه با المان برقی اضافی
سیستم دولوله ای با المان برقی برای تامین کامل گرمایش
ب .سیستم سه لوله ای
سیستم چهارلوله ای
هوای مورد نیاز تهویه
مزایا ومعایب سیستم فن کویل
معایب
مواردکاربرد
چگونگی طراحی
تعیین نقطه تبدیل سیستم
متوازن کردن شبکه لوله کشی
فرآیند کارروی منحنی سایکرومتریک
منبع


قیمت فایل : 4000 تومان | تعداد صفحات : 40 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

هشتگ : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,