صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » اقتصاد  »  دانلود مقاله درباره بانک جهانی

دانلود مقاله درباره بانک جهانی

دانلود تحقیق و مقالات رشته اقتصاد با عنوان دانلود مقاله درباره بانک جهانی در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۲۵ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود مقاله درباره بانک جهانی

تاریخچه
بانک جهانی پس از پایان جنگ جهانی دوم در جهت کمک به کشورهای جنگ زده و بازسازی ویرانی های پس از جنگ بوجود آمد و بعنوان یک سازمان بین المللی در جهت کمک به پیشرفت و بهبود وضعیت کشورهای در حال توسعه به فعالیت خود ادامه داد.
کشور ایران در سال ۱۳۲۳ به عضویت بانک جهانی درآمد و اولین وام به ایران در سال ۱۳۳۶ بمیران ۷۵ میلیون دلار در جهت تامین منابع لازم جهت اجراﺀ برنامه هفت ساله دوم توسعه ایران داده شده است و دومین وام در سال ۱۳۵۲ به مبلغ ۵/۱۲ میلیون دلار برای مقاله های شیلات به ایران داده شده است.
استفاده از منابع وامی بانک جهانی در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از خاتمه جنگ تحمیلی و براساس سیاست های اتخاذ شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اقتصادی و دارائی مورد توجه بیشتر قرار گرفت.
در این ارتباط ، با توجه به اقدامات و پیگیریهای انجام شده توسط نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارائی در بانک جهانی مقدمات اخذ وام در بخش بهداشت در سالهای ۱۳۷۰ انجام یافته و در نهایت اولین وام بانک جهانی در بخش بهداشت به مبلغ ۱۴۱٫۴۰۰٫۰۰۰ دلار به منظور اجرای طرح بهداشت و جمعیت در اختیار دولت ایران قرار گرفت. در راستای سیاست های دولت جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اقتصادی و دارائی مقدمات اخذ دومین وام در بخش بهداشت در سال ۱۳۷۷ انجام گرفته که پس از طی مراحل اولیه و ارائه طرحهای پیشنهادی وزارت بهداشت وامی به مبلغ ۸۷٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار جهت اجرای دومین طرح مشترک با بانک جهانی که طرح بهداشت و تغذیه خوانده می شود در اختیار دولت ایران قرار داده شد.
اجرای طرح بهداشت و تغذیه بعلل مختلف نظیر عدم تامین اعتبارات سهم دولت ایران در بودجه سال ۱۳۸۰ و علل دیگر از تاریخ تصویب آن در اسفند ۱۳۷۹ بیشتر از یکسال به تاخیر افتاد و در اواسط سال ۱۳۸۰ با توجه به گذشت بیش از ۲ سال از تهیه طرح بهداشت و تغذیه و بنابر پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب بانک جهانی طرح مذکور تجدید ساختار گردید و مقاله هائی در زمینه بهبود خدمات فوریت های پزشکی (خرید آمبولانس) و ظرفیت سازی در زمینه مدیریت، اصلاح بخش بهداشت، بهبود کیفیت واکسن مورد قبول بانک جهانی قرار گرفت و اعتبارات لازم برای اجرای طرح در سال ۱۳۸۱ در بودجه کشور ملحوظ گردید.
هم اکنون مقاله‌های مصوب و اعتبارات آن بشرح جدول پیوست می باشد. براساس برنامه اجرائی, طرح بهداشت و تغذیه بایستی ظرف مدت ۳ سال یعنی تا آخر دسامبر ۲۰۰۵ به اتمام برسد.

فهرست مطالب
تاریخچه
اجزای طرح بهداشت و تغذیه
امکانات‌ بانک‌ جهانی؛ فرصتهای‌ بنگاهها
اهداف‌ بانک‌ جهانی
موسسات‌ وابسته‌ به‌ بانک‌ جهانی‌
سرمایه گذاری بانک جهانی در بازارهای سرمایه
بانک جهانی: بیکاری و تورم فزاینده برای ایران در راه است
گسترش فقر با رشد بیکاری و تورم
ما و بانک جهانی
منابع و مآخذ


تعداد صفحات : 25 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]