صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی  »  دانلود تحقیق پیرامون ضرب المثل

دانلود تحقیق پیرامون ضرب المثل

دانلود تحقیق و مقالات ضرب المثل با عنوان دانلود تحقیق پیرامون ضرب المثل در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۱ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود تحقیق پیرامون ضرب المثل

بخشی از متن اصلی :
مسئله تعریف ضرب المثل به نظر می رسد که به قدمت علاقه انسان به آنها باشد . مردمی که آگاهانه از آنها استفاده می کردند یا شروع به جمع آوری آنها در دوران باستان می کردند واضح است که نیاز داشتند که بین ضرب المثل ها وسایر صنایع مرموز کلامی مانند شعارها، عبارات و کلمات قصار و…….. تفاوت قائل شوند.

نه تنهاچنان مغزها ی متفکربزرگی مانند ارستیل ۲ و پلاتو۳ بلکه دانشمندان یونان نیز با این سئوال که در ضرب المثل از چی تشکیل شده است ؟ کلنجار می رفتند .

جان فردریک۴ بعضی از این تعریفهای اخیر را در مقاله جذابش تحت عنوان « مفهوم یونانی ضرب المثل ها» را بررسی کرد.

بعد از فردریک بارتل ۵ جرویتینگ نیز هزاران تعریف از ضرب المثل را که از دوران باستان تاعصر جدید گردآوری کرده بود ،در مقاله ای قابل توجه به نام « ماهیّت ضرب المثلها» گردآوری کرد.

در پنجاه سال اخیر از زمان مطالعات دقیق و ویتینگ مقاله های علمی برجسته ، رساله ها وحتی کتابهایی که همه سعی می کردند که به اصطلاحاتی باتعریف کلی ضرب المثل برسند، تأیید شدند .

دانشمندان درسراسر جهان به جستجوی تعاریف کاربردی از ضرب المثلها ادامه می دهند . از آن جمله بعضی از تازه ترین نمونه ها به زبان انگلیسی توسط : شرئی آرورا ۶، نیگل بارلی ۷، اتو سیتل ۸ و…..انجام شد .

اما بر خلاف تعریف های مهم وعالمانه ای که بر اساس دیدگاههای زبان شناسی بود ، همه تا حدودی با عقاید دانشمند قدیمی ضرب المثل ( آرچر تایلر۹) موافق بودند که معتقد بود « یک ویژگی غیر قابل توصیف به ما می گوید که یک جمله ضرب المثل هست و دیگری نیست .

تعریفهای جدید تر ممکن است در حقیقت متناسب باشند با جمله هایی که ما تا کنون آنها را ضرب المثل می دانستیم اما دوباره در سخنان تایلر خردمند: «در هیچ تعریفی نمی تواند برای ، بطور قطعی مشخص کند که یک جمله ضرب المثل است » یک تعریف نمی تواند نکات رایج ومرسومی برای تشخیص صحیح ضرب المثل داشته باشد.

اما بگذارید دنیای بحث ها ی فلسفی وجدی را رها کنیم وبه شعار تایلر درباره ویژگی غیر قابل توصیفی که به طور فرضی به ما می گویدکه ضرب المثل چیست توجه کنیم.

۱٫ WOIFGANG MIEDER 2. Anstol 3. Plato 4 jan fredri 5. Brtlett jenwhitlay
۶Shirley Arora 7. Mgel Barley 8. Otto Blehr 9. Archer Taylcr

نظریه های غیر تخصصی در مورد ضرب المثل چه می گویند؟
افراد غیر کارشناس چگونه یک جمله را به عنوان ضرب المثل می شناسند.؟
امروزه دیدگاه عمومی در موردضرب المثل چه می گوید؟

برای جواب دادن به این سؤالات بگذارید به ۵۵ نمونه تعریف ضرب المثل که من از دانش آموزان ،؟دوستان و آشنایان در حدود سال گذشته جمع آوری کرده ام ،نگاه کنیم .

از نظر من هیچ کس نمی تواند نظرمن را در مورد پذیرفتن این تحقیق عوض کند و حتی با وجود این که این نمونه تحقیق برای من مثال بسیار کوچکی است ، می تواندنظریه خوبی در ارائه دیدگاه عمومی مردم در مورد ضرب المثل باشد .

برای این منظور من بررسی را از تعدادی مقاله های مشهور را در مورد ضرب المثل در روزنامه ها ومجلات که متخصصین ضرب المثل به آنها توجه نکرده اند ،اضافه خواهم کرد .

این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار می‌گیرد.


تعداد صفحات : 11 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]