تحقیق نظام اقتصادی ترکیه
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » اقتصاد  »  تحقیق نظام اقتصادی ترکیه

تحقیق نظام اقتصادی ترکیه

دانلود تحقیق و مقالات رشته اقتصاد و حسابداری با عنوان دانلود تحقیق درباره اقتصاد کشور ترکیه در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۴۷ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود تحقیق درباره اقتصاد کشور ترکیه

عنوان مقاله: نظام اقتصادی ترکیه

ترکیه
« ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در جنوب باختر آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقه بالکان (منطقه‌ای در جنوب خاور اروپا) قرار دارد.
ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب خاوری با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگه راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.
پهناوری ترکیه ۷۸۳،۶۵۴ کیلومتر مربع (۳۷ام) است. ترکیه کشوری کوهستانی و پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حساس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی می‌باشد و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به حساب می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند.
ترکیه حدود ۷۲ میلیون تن (براورد ۱۳۸۷) جمعیت دارد، که حدوداً ۷۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. با اینکه حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم هنوز به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۵ درصد مردم ترک و ۲۰ درصد نیز کرد هستند که بیشتر در جنوب خاور کشور زندگی می‌کنند.
زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و از زمان تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۳۰۲ هجری خورشیدی (۱۹۲۳) با خط لاتین نوشته می‌شود. ترکیه در میانه دو فرهنگ شرقی و غربی می‌باشد. این کشور از نظر علمی و دانشگاهی در سطح بالایی قرار دارد.
ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سده گذشته، بخشهای بزرگی از خاورمیانه و جنوب خاوری اروپا را در دست داشت. تا اینکه پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، جمهوری ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال ۱۳۰۲ (۱۹۲۳) تاسیس شد. ترکیه اکنون روابط بسیار خوبی با ایران دارد و در چند سال گذشته سطح روابط اقتصادی و فرهنگی دو کشور چند برابر شده است.

فهرست مطالب
ترکیه
تاریخ
دوران باستان
امپراتوری بیزانس (روم شرقی)
امپراتوری عثمانی
جمهوری ترکیه
مردم و زبان
موقعیت جغرافیایی
مرزها
اقتصاد
استان‌ها
‎ تاریخچه پرچم
اقتصاد ترکیه
اقتصاد کلان
بخش کشاورزی
صنایع
پیمانکاری و ساخت و ساز
ارتباطات
توریسم
خدمات بانکی و مالی
تورم در اقتصاد ترکیه از آغاز تا امروز
پایان بی‌نظمی در سیاست‌گذاری
سیاست تثبیت پولی
انضباط مالی دولت
تسریع خصوصی‌سازی و فعال‌نمودن سرمایه‌گذاری دولتی
مدیریت نوین در اقتصاد ترکیه
وزارت انرژی و منابع طبیعی
سازمان طرح و برنامه
وزارت کار
قانونی که اقتصاد ترکیه را متحول کرد
سرمایه‌گذاری خارجی
تلاش ترکیه براى ثبات اقتصادى پویا
* اتحادیه گمرکى با اتحادیه اروپا
آسیب شناسی اقتصاد ترکیه
توریسم
نوع لباس واقتصاد
قیاسی بر توسعه ایران و ترکیه
منابع و مآخذ


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 47 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]