تحقیق وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی  »  تحقیق وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ

تحقیق وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ

دانلود تحقیق وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ دانلود مقاله وبلاگ نویسی تحقیق در مورد وبلاگ نویسی وبلاگ تحقیق در عملیات مقاله در مورد وبلاگ مقاله درباره وبلاگ مقاله آموزش وبلاگ نویسی مقاله وبلاگ نویسی بزرگترین وبلاگ مقاله کشاورزی مقاله ساخت وبلاگ مقاله در مورد ساخت وبلاگ طریقه ساخت وبلاگ شخصی طریقه ساخت وبلاگ طریقه ساخت وبلاگ در بلاگفا مقاله در مورد ساخت وبلاگ

Blogging

موضوع : وبلاگ چیست و طریقه ساخت وبلاگ

مقدمه
یکی از پدیده های جدید و تاثیر گذار در حیطه اینترنت، وبلاگ می باشد. در سالهای اخیر این پدیده انقلابی در اینترنت و فرهنگ استفاده از آن به وجود آورده است. دلیل این امر قابلیت هائی است که در وبلاگ ها نهفته است. مهمترین قابلیت که تفاوت عمده وبلاگ و سایت نیز به حساب می آید این است که ایجاد یک وبلاگ احتیاج به تخصص و دانش خاصی ندارد و همین امر باعث شده است که افراد زیادی به وبلاگ نویسی روی بیاورند. در میان این افراد می توان طیف بسیار گسترده ای از افراد را مشاهده کرد. از پزشک و پرستار گرفته تا روزنامه نگار و دانشجو. تفاوت دیگر، رایگان بودن ایجاد و استفاده از وبلاگ هاست که این تفاوت نیز نقش بسیار مهمی در استقبال افراد و بخصوص جوانان از این پدیده دارد. همین استقبال گسترده باعث شده اطلاعات و مطالب بسیار مفیدی از این رهگذر به عرصه اینترنت افزوده شود. اطلاعاتی که ما تا پیش از این به علت نا آشنائی این اقشار با طراحی صفحات وب، از آنها محروم بوده ایم. این پدیده بخصوص در ایران با استقبال گسترده تری مواجه شده است. بطوری که مطالب فارسی که در سال ۱۳۸۱ به اینترنت افزوده شده از مجموع تمام مطالبی که تا قبل از آن به زبان فارسی در اینترنت موجود بوده بیشتر است . یک تفاوت دیگر بین وبلاگ و سایت های معمولی، پویا بودن وبلاگ ها است. اکثر سایت ها ماهیتی ایستا و ساکن دارند و معمولا به سرعت تغییر نمی کنند یا اگر تغییر کنند، بخش کوچکی از آنها تغییر می کند ( به استثنای سایتهای خبری و برخی سایتهای دیگر). ولی اگر پس از ده روز به یک وبلاگ فعال مراجعه کنید، ممکن است اثری از نوشته های قبلی نبینید زیرا وبلاگ ها ماهیتی پویا و روز آمد شونده دارند و به تبع همین ماهیت، بازدید کنندگان وبلاگ ها هم بسیار بیشتر و در فواصل زمانی کمتر به وبلاگ ها سر می زنند.


در هر حال رشد این پدیده بخصوص در ایران نشانه ای میمون از یک رویکرد مثبت به علم و دانش و به اشتراک گذاشتن آن با دیگران است . من این رشد را به فال نیک گرفته و می کوشم سهمی ( هرچند اندک و دیر هنگام) در اوج گیری این پدیده داشته باشم.من در این نوشته قصد دارم روش ایجاد، ارسال مطالب و همه کار هائی که دانستن آنها برای داشتن یک وبلاگ، لازم و مفید است را شرح دهم.


وبلاگ چیست؟
وبلاگ پدیده ای نوپا در عرصه اینتر نت است و بیش از چند سال از پیدایش آن نمی گذرد. وبلاگ (Weblog) – که به آن بلاگ( Blog )نیز اطلاق می شود- ترکیبی است از دو کلمه webبه معنای شبکه جهانی و log (به معنای گزارش روزانه یا روز نوشت) و به یاد داشتهائی گفته می شود که توسط یک یا چند نفر بصورت روزانه، هفتگی یا گاه به گاه نوشته شده و در عرصه اینترنت قرار می گیرد. چند معنی فارسی نیز برای آن ابداع شده است. مثل تار نگار یا تار نگاشت که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. هر فردی که به اینترنت دسترسی داشته باشد و مطلبی برای نوشتن داشته باشد می تواند بطور رایگان (یا در صورت تمایل با صرف هزینه)، صاحب یک وبلاگ شود. مطالبی که در وبلاگ نوشته می شوند ممکن است خاطرات شخصی ، خبر ، مقالات علمی و هرگونه مطلب قابل نگارشی باشند. علاوه برا ین نظرات خوانندگان وبلاگ ها نیز جزو مطالب وبلاگ محسوب می شود.

چگونه یک وبلاگ بسازیم:
روش های متعددی برای ساخت وبلاگ وجود دارد. ما میتوانیم برای ایجاد وبلاگ از خدمات مجانی سایت های سرویس دهنده وبلاگ استفاده کنیم و یا فضا و دامین برای خود خریداری کرده و این کار را روی سایت اختصاصی خود انجام دهیم.


ابتدا از سرویس های رایگان شروع می کنیم. معروفترین این سرویسها بلاگ( https://www.blogger.com ) و پرشین بلاگ(https://www.persianblog.com) می باشند. البته سرویسهای مجانی دیگری نیز در اینترنت وجوددارد, مثل: https://www.blogsky.com https://www.blogsky.com. https://www.persianlog.com . ولی دو سرویس فوق الذکر از بقیه آسان تر و پر طرفدار تر هستند. ابتدا سرویس سایت blogger را بررسی می کنیم. این سایت سرویس وبلاگ را به دو صورت در اختیار ما قرار می دهد. سرویس مجانی ( که در این حالت تبلیغات سایت در بالای وبلاگ ما نمایش داده می شود)، و سرویس پولی یا blogger pro که در این سرویس تبلیغی نمایش داده نمی شود و امکاناتی بیش از سرویس مجانی دارد.


فهرست مطالب:
مقدمه
۱_وبلاگ چیست
۲_چگونه یک وبلاگ بسازیم
۳_اضافه کردن زبان فارسی به ویندوزXp/2000
۴_اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز۹۸/۹۵ME/
۵_ثبت نام در Blogger.com
۱ _۵ ساختن یک وبلاگ خام
۲ _۵ فارسی کردن یک وبلاگ خام
۳ _۵ نوشتن مطلب فارسی
۶_ثبت نام در پرشین بلاگ
۱_۶نوشتن یادداشت در وبلاگ
۲_۶ ایجاد لینک
۳_۶ افزودن صورتک
۴_۶ انتخاب قالب
۵_۶ مشخصات شخصی
۶_۶ تنظیمات وبلاگ
۷_۶ ثبت در فهرست کاربران
۸_۶ افزودن عکس به یادداشت
۹_۶ ارسال عکس به اینترنت
۱۰_۶ افزودن موزیک به وبلاگ
۱۱_۶ ارسال فایل به اینترنت
۱۲_۶ قرار دادن تصویر در قالب
۱۳ _۶ ایجاد لینک در قالب
۱۴ _۶ لینک دادن به یک یادداشت خاص
۱۵_۶ ابزار آمار گیری
۱۶_۶ معرفی وبلاگ به موتورهای جستجو
۱۷_۶ ساخت لوگو برای وبلاگ


قیمت فایل : 3000 تومان | تعداد صفحات : 37 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

هشتگ : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,