صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » جدید  »  تحقیق مبارزه با مواد مخدر

تحقیق مبارزه با مواد مخدر

دانلود تحقیق مبارزه با مواد مخدر مقاله تحقیق در مورد مبارزه با مواد مخدر مقاله درباره مبارزه با مواد مخدر مقاله در مورد مبارزه با مواد مخدر مقاله در خصوص مبارزه با مواد مخدر ستاد مبارزه با مواد مخدر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر


تحقیق مبارزه با مواد مخدر

دانلود تحقیق مبارزه با مواد مخدر

بخشی از متن:
اعتیاد یک «بیماری اجتماعی»است که عوارض جسمی و روانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش «بیمار» توجه نشود درمان جسمی و روانی فقط برای مدتی نتیجه بخش خواهد بود و  فرد معتاد دوباره گرفتار « مواد اعتیادآور» میگردد. 
اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی است که  عوارض ناشی را آن تهدیدی جدی برای جامعه بشری محسوب شده و موجب رکود اجتماعی در زمینه های مختلف می گرددمچنین ویرانگری های حاصل از آن زمینه ساز سقوط بسیاری از ارزشهای و هنجارهای فرهنگی اختلای شده و بدین ترتیب سلامت جامعه را بطور جدی به مخاطره می اندزد.
پدیده دوم  قاچاق مواد مخدر بیش از آنکه فعالیتی سوداگرانه، تجاری و اقتصادی در عرصه مافیای اقتصادبین المللی باشد، بازاری کارآمد، موثر و راهبردی در گسترش نظام سلطه صاحبان قدرت جهان بر کشورهای توسعه نیافته است. 
تحلیلگران مسائل سیاسی و اجتماعی بر این باورند که در تهاجم و نفوذ فر هنگی، پدیده  مواد مخدر مهمترین عامل به تباهی کشیدن و انحطاط اخلاقی جوامع  به شمار می رود. متاسفانه گسترش دامنه مصرف مواد مخدر در جامعه امروزی به حدی است که حتی قشر متفکر و تحصیل کرده را نیز به سمت خود کشانده است. مبارزه با اعتیاد نیز قطعاً بیش از آنکه  ماموریتی در راستای وظایف مصرحه نیروی انتظامی باشد، اقدامی است استراتژیک در مقابله با ابزار نظام سلطه جهانی در انحطاط اخلاقی جوامع با اهداف خاص سیاسی.
اعتیاد بعنوان یک آسیب اجتماعی ،هیچ گاه بطور کامل  ریشه کن نخواهد شد، اما با تدبیر، اندیشه و تلاشی مخلصانه حداقل می توان آن را به کنترل در اورد .در راستای تلاش براین است تا با ارتقاء سطح  آگاهی اقشار مختلف جامعه پیشگیری از اعتیاد را بر درمان معتادین و مقدم بداریم. به امید روزی که جامعه ای داشته باشیم که اگر هم در آن فرد معتادی وجود دارد، درصد نجات خویشتن باشد. 

فهرست مطالب:
۱٫ اعتیاد    
آنچه  در مورد اعتیاد  باید بدانیم
مراحل اعتیاد
۲٫ مواد مخدر     
مواد سستی زا
مواد توهم زا
مواد توان افزا
۳٫ اعتیاد وخانواده     
توصیه پیشگیرانه به والدین
توصیه پیشگیرانه به جوانان ونوجوانان
۴٫ عوامل گرایش به مواد مخدر     
عوامل فردی
عوامل خانوادگی
عوامل اجتماعی
۵٫ علائم  استعمال مواد مخدر    
۶٫ آثار و عوارض اعتیاد     
عوارض جسمی
عوارض روانی
عوارض خانوادگی
عوارض اجتماعی
عوارض اقتصادی


تعداد صفحات : 57 | فرمت فایل : doc

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]