تحقیق ساختمان های فلزی
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » عمران  »  تحقیق ساختمان های فلزی

تحقیق ساختمان های فلزی

دانلود تحقیق و مقالات رشته عمران و معماری با عنوان دانلود تحقیق ساختمان های فلزی در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۱ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.


تحقیق در مورد ساختمان‌های فلزی
ساختمان فلزی ساختمانی است که ستون‌ها و تیرهای اصلی از پروفیل‌های مختلف فلزی بوده و بار سقف‌ها و دیوارهای جدا کننده بوسیله تیرهای اصلی به ستون منتقل شده بوسیله ستون‌ها به زمین منتقل می‌گردد.
در ایران معمولا ستون‌ها را از تیرآهن‌های I دوبل و یا بال پهن‌های تکی استفاده می‌نمایند و همچنین برای اتصال از نبشی تسمه و برای زیرستون‌ها از صفحه فولادی استفاده می‌شود.

مزایا و معایب ساختمان‌ های فلزی
۱- اجرای این نوع ساختمان‌ها خیلی سریع انجام می‌گردد.
۲- ستون‌ها و قطعات بار بر ساختمان‌های فلزی فضای کمتری را اشغال می‌نماید و این خود باعث بوجود آمدن سطح مفید زیادتر در ساختمان‌های فلزی می‌گردد.
۳- ساختن ساختمان‌های فلزی کمتر تابع آب و هوا و عوامل جوی می‌باشند.
۴- امکان تقویت ساختمان بعد از اتمام کار و بالاخره نزدیک بودن فرضیات با عمل در ساختمان فلزی از مزایای آن می‌باشد.

در عوض این نوع ساختمان‌ها در مقابل آتش‌سوزی بسیار ضعیف بوده و با کوچکترین حریقی که در کنار ستون ایجاد شود گداخته می‌شوند و در مقابل بار وارده کمانش می‌نمایند.
همچنین ساختمان‌های فلزی در مقابل عوامل جوی و خورندگی بسیار ضعیف بوده و دارای عمر کمتری می‌باشد.

پی‌ سازی در ساختمان‌ های فلزی
در ساختمان‌های فلزی بیشتر از پی نقطه‌ای استفاده می‌شود در زمین‌های سست و ساختمان‌های سنگین از پی صفحه‌ای یا رادیه‌ژزال هم استفاده می‌کنند.
پی‌های نقطه‌ای: لایه‌های پی‌های تکی یا نقطه‌ای به شرح زیر می‌باشند:
۱-زمین مناسب ۲- بتن مگ ۳- میلگردهای کفسابی ۴- بتن اصلی ۵- صفحه زیر ستون با پلتها
در ایران متداول است سقف ساختمانهای فلزی با تیرچه بلوک یا طاق ضربی باشد که چنانچه برای سقف این نوع ساختمانها از تیرآهن بانمرات مختلف استفاده گردد . کلیه تیرآهنها از بالا روی هم باشند . و اختلاف سطح‌ها در قسمت پایین قرار گیرد . درست برعکس سقفهای مسطح که برای گچ کاری آهنها از پایین رد کرده و اختلاف سطحها را در بالا قرار می‌دهند .


قیمت فایل : 1000 تومان | تعداد صفحات : 11 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]