تحقیق در مورد اینترنت اشیا iot
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » فنی و مهندسی » کامپیوتر و IT  »  تحقیق در مورد اینترنت اشیا iot

تحقیق در مورد اینترنت اشیا iot

دانلود تحقیق و مقالات رشته کامپیوتر با عنوان دانلود تحقیق در مورد اینترنت اشیا iot در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۳۰ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تحقیق در مورد اینترنت اشیا iot

مقدمه
اینترنت شبکه‌ی جهانی است که ارتباط تمامی کاربران را با هم برقرار می‌کند، اما ساختار این شبکه در حال تغییر است. همه‌ی ما از لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند جهت برقراری ارتباط بین دوستان خود استفاده می‌کنیم. اغلب اطلاعات بین ما و دوستان از طریق سرورهایی که وظیفه‌ی اجرای سایت را برعهده دارند و نرم‌افزارهای ایمیل رد و بدل می‌شود. درنهایت می‌توان گفت اینترنت از کاربران، دستگاه‌های سمت کلاینت و سرورها تشکیل شده است؛ اما عضو جدیدی در حال اضافه شدن به این مجموعه‌ است. این عضو جدید کاربر نیست و از آن به عنوان «Things» یا اشیا یاد می‌شود، این کلمه از عبارت «the Internet of Things» برگرفته شده است. یک «شی» ممکن است به هر دستگاهی که دارای سنسوری جهت تبادل اطلاعات است خطاب شود. مثال‌هایی از این سنسورها شامل سنسور دما، سنسورهای ترافیک و سنسورهای اندازه گیری انرژی است. مثلا سنسور دما می‌تواند در یک ترموستات، سنسور اندازه گیری میزان برق مصرفی در منازل و سنسور ترافیک در سیگنال‌های ترافیکی جای گیرند. تمامی این سنسورها اطلاعاتی را به دستگاه مقصد می‌فرستند تا این دستگاه‌ها بر اساس این اطلاعات تصمیم‌هایی را اتخاذ کنند. این اتفاق هنوز نیفتاده یا حتی ممکن است رخ داده باشد اما در آینده‌ای نزدیک بسیاری از کارها و اطلاعات ما از طریق اینترنت و بین افراد مختلف توسط دستگاه‌های هوشمند رد و بدل خواهند شد. دستگاه‌های هوشمندی مانند گوشی‌های هوشمند، اینترنت، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی باعث شده‌اند تا امورات شخصی و کارهای ما به نحوی متفاوت انجام پذیرند. به واضح می‌توان گفت که اینترنت اشیا تاثیر بسیاری را در زندگی همه‌ی کاربران خواهد داشت.
به اختصار اینترنت اشیا (IOT) به انگلیسی به طور کلی اشاره دارد به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون مان که به شبکه اینترنت متصل شده و بتوان توسط اپلیکیشن های موجود در تلفن های هوشمند و تبلت کنترل و مدیریت شوند.معماری آن در Auto-ID Center در مؤسسه فناوری ماساچوست(MIT) طراحی شد.

اینترنت اشیا به چه معناست
عبارت اینترنت اشیا، برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیا بی جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آن ها را سازماندهی و مدیریت کنند. اینترنت در حال حاضر همه مردم را به هم متصل می کند ولی با اینترنت اشیاء تمام اشیاء به هم متصل می شوند .
بر اساس تعریفی که ” گروه راه­ حل­ های کسب­ و کار اینترنتی سیسکو (IBSG) ” ارائه کرده است؛ “اینترنت اشیاء” به صورت ساده، به نقطه ­ای از زمان اطلاق می­ شود که در آن نسبت به انسان ­ها، تعداد اشیاء بیشتری به اینترنت متصل باشند. به این منظور که اکثر وسایلی که به طور روزمره از آن­ها استفاده می کنیم (از قبیل خودرو، منازل و تجهیزات درون آن و هرآنچه که به نحوی با آن سر و کار داریم) از بستر اینترنت استفاده کند.
در حالت کلی می‌توان گفت اینترنت اشیا شبکه‌ای از اشیاء فیزیکی تعبیه شده با قطعات الکترونیکی، نرم افزار، سنسورها و اتصالات است تا آن‌ها توسط تبادل اطلاعات با تولید کننده، اپراتور و یا دستگاه‌های دیگر قادر به ارائه ارزش و خدمات بیشتر باشند. هر کدام از اعضاء اینترنت اشیاء به تنهایی توسط سیستم تعبیه شده در آن، قادر به شناسایی است و همچنین می‌تواند با زیر ساخت اینترنتِ موجود نیز تعامل داشته باشد. اینترنت اشیا مفهومی محاسباتی است برای توصیف آینده‌ای که در آن اشیای فیزیکی یکی پس از دیگری به اینترنت وصل می‌شوند و با اشیای دیگر در ارتباط قرار می‌گیرند. در این تکنولوژی به هر چیز یک شناسه «ID» منحصر به فرد و همچنین یک IPتعلق می‌گیرد که بتواند داده‌ها را برای پایگاه داده مشخص شده ارسال کنند.

فهرست مطالب
مقدمه. ۱
اینترنت اشیا به چه معناست… ۲
اینترنت اشیا همه چیز را تغییر میدهد. ۳
اینترنت اشیا چه کاری را انجام می دهد. ۵
اینترنت اشیاء به عنوان یک شبکه برای شبکه ها ۷
چرا “اینترنت اشیاء” مهم است؟. ۹
اینترنت اشیاء: نخستین تحول اینترنت… ۹
برخی از کاربردها اینترنت اشیا : ۱۰
چالش‌هااینترنت اشیا: ۱۱
مسائل حقوقی اینترنت اشیاء. ۱۴
چه شرکت‌هایی بر روی این تکنولوژی کار می‌کنند؟. ۱۴
اینترنت اشیا در ایران.. ۱۵
مبناهای اینترنت اشیا ۱۵
اتحادیه اروپا از متولیان ارائه معماری اینترنت اشیا ۱۶
مقاله CUBIQ.. 17
معماری CUBIQ..
محصولات تجاری.. ۱۸
Zigbee. 18
Wireless HART. 18
Sun SPOT. 19
Representational State Transfer 19
پروتکل‌های ارتباطی.. ۲۰
پروتکل انتقال کنترل جریان SCTP. 20
پروتکل هویت میزبان HIP. 20
پروتکل IP. 21
NEMO، پروتکل توسعه یافته IP. 22
ناهماهنگی در مؤلفه‌های کلیدی معماری.. ۲۳
منابع.. ۲۶


قیمت فایل : 4000 تومان | تعداد صفحات : 30 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]