دانلود تحقیق حجاب
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما

دانلود تحقیق حجاب

دانلود تحقیق و مقالات رشته معارف اسلامی با عنوان دانلود تحقیق حجاب (راهکارهای بی حجابی ) در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۲۰ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

دانلود تحقیق حجاب

پوشش اسلامی
(ضرورت‌ها، رویکرد‌ها و راه‌حل‌ها)
مقدمه:
مدتهاست موضوع بدحجابی و نحوه مبارزه با آن به یک چالش جدی بین دلسوزان دین و فرهنگ تبدیل شده‌است.
بین دیدگاه‌های مختلف در مورد اصل ضرورت مبارزه با بد‌حجابی اختلاف نظر نیست، آنچه موجب بحث و چالش شده‌است، نحوه مبارزه با این پدیده و روند رو به رشد آن است، چهار- رویکرد کلی را می‌توان در جمع دلسوزان دین، فرهنگ و انقلاب شناسایی نمود.
یک رویکرد، معتقد است، باید از نیرو‌های انتظامی برای برخورد با مظاهر و نمودهای بد‌حجابی استفاده نمود. ضمن آنکه به موازات این برخورد قانونی باید فعالیت‌های فرهنگی را نیز مدنظر قرار داد و این رویکرد اقدام قانونی را جزء لاینفک و ضروری مبارزه با بد‌حجابی می‌داند.
رویکرد دیگری اعتقاد دارد مداخله گسترده نیروی انتظامی در برخورد با بد‌حجابی مشکل‌آفرین است و این مداخله باید در حد برخورد با کشف و مبارزه با جریان‌های سازمان‌یافته‌ای که برای ایجاد بد‌حجابی اقدام می‌کنند محدود شود و تأکید را روی اقدامات فرهنگی می‌گذارند.
رویکرد سومی هم وجود دارد که معتقد است، اساساً نباید روی این موضوع حساسیت نشان داد و لازم است در یک برنامه جامع عملیاتی در همه عرصه‌ها، سطح عمومی اخلاق اجتماعی و عمق اعتقادات و باور‌های دینی مردم را ارتقاء بخشید و از بزرگنمائی بعضی از گناهان و فراموشی سایر کاستی‌های اخلاقی جامعه خودداری نمود تا بتدریج وضعیت پوشش جامعه بهبود یابد.
رویکرد چهارمی نیز معتقد است که پوشش زن و مرد یک امر شخصی است و باید اجازه داد افراد متناسب با ذوق و سلیقه خود انرا گزینش نمایند.
در این نوشتار تلاش می‌شود، ضمن بازشناسی ماهیت و آثار نامطلوب بدحجابی، و طبقه‌بندی عوامل اصلی مؤثر در ایجاد روند رو به رشد این پدیده، رویکرد مناسب را معرفی و راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و بلند‌مدت حل این مسئله را پیشنهاد و جایگاه بهره‌گیری از قانون و نیروی انتظامی را در این موضوع مورد بحث قرار دهیم

فهرست مطالب
مقدمه
تعریف و ماهیت پوشش اسلامی
اهمیت و ضرورت حفظ پوشش اسلامی
آسیب های بدحجابی
۱ـ آثار بد‌حجابی روی فرد بد‌حجاب و پی‌آمد‌های آن
۲ـ آثار بدحجابی و توسعه روابط نامطلوب در خانواده
ب: آسیب‌های گسترده و ناشناخته
ج: آسیب‌های پنهان
۳ـ آثار بد‌حجابی و توسعه روابط غلط در سازمان‌ها و نهاد‌های اجتماعی
اجمال اهداف یک سازمان دانشگاهی در جامعه اسلامی
منابع و مأخذ


قیمت فایل : 2500 تومان | تعداد صفحات : 20 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

هشتگ : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,