تحقیق تاریخ اقتصادی ایران و نوین سازی صنایع کوچک در ایران
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی » اقتصاد  »  تحقیق تاریخ اقتصادی ایران و نوین سازی صنایع کوچک در ایران

تحقیق تاریخ اقتصادی ایران و نوین سازی صنایع کوچک در ایران

دانلود تحقیق و مقالات رشته اقتصاد و حسابداری با عنوان دانلود تحقیق تاریخ اقتصادی ایران و نوین سازی صنایع کوچک در ایران در قالب ورد و قابل ویرایش و در ۱۹ صفحه گرد آوری شده است. در زیر به مختصری از آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است.

تحقیق تاریخ اقتصادی ایران و نوین سازی صنایع کوچک در ایران

اقتصاد ایران در دوره ۱۳۰۰ – ۱۲۸۵
اوضاع اقتصادی ایران در آستانه جنگ جهانی اول
اقتصاد ایران در سراسر دوره انقلاب مشروطه و پس از آن، همواره با الگوی بسیار نامتعادل از توزیع ثروت و درآمد مواجه بوده است و تقریباً همیشه قشر عظیم جمیت کشور در فقر و محرومیت به سر برده و تنها طبقات محدودی در رفاه و آسایش مالی زیسته‌اند.
آن دوران، زمان چالش‌های نامنظم و گاه خصمانه ناشی از تنشهای داخلی و مداخلات خارجی به شمار می‌رفت که اوج آن منازعات گسترده در زمینه اصلاحات شوستر و اولتیماتوم ۱۲۹۰خ/ ۱۹۱۱م. روسیه تزاری به ایران بود.
در نتیجه ایران نه فقر فراگیرش نسبت به گذشته کاهش یافت و نه کارگزارانی کارکشته و دلسوز داشت تا برنامه و بودجه‌ای برای اصلاح ساختار بغرنج اجتماعی و اقتصادی کشور تنظیم کنند. به علاوه اینک بیش از هر زمان دیگر جایگاهش در روابط بین‌المللی متزلزل شده بود.
جمعیت کشور که به دلیل شیوع بیماریهای همه‌گیر، سوء تغذیه، فقدان امکانات بهداشتی و… به کندی افزایش می‌یافت، در این سالها به ۱۱ میلیون نفر رسیده بود، بی آنکه توزیع آن بر مبنای ۲۵% در شهرها، و ۲۵% عشایری و ۵۰% روستایی تغییر کند.
در سراسر این دوره پرداختها دچار کسری مزمن بود و پیوسته بر میزان بدهیهای خارجی افزوده می‌شد. در ساختار اقتصادی یا فنی صنعتی کشور تحول بارزی رخ نداده بود. نزدیک به ۹۰% نیروی کار در کشاورزی و صنایع دستی روستایی اشتغال داشتند و ۱۰% باقیمانده به تجارت، خدمات دولتی و صنایع شهری مشغول بودند.
عمده‌ترین کالاهای وارداتی ایران مصنوعات صنعتی و عمده‌ترین صادراتش مواد خام، محصولات کشاورزی، نفت و صنایع دستی نظیر فرش بود. نزدیک به ۸۰ تا ۹۰% مبادلات بازرگانی ایران با روس و انگلیس صورت می‌گرفت.

فهرست مطالب
۱ اقتصاد ایران در دوره ۱۳۰۰ – ۱۲۸۵
۱.۱ اوضاع اقتصادی ایران در آستانه جنگ جهانی اول
۲ اقتصاد ایران در دوره ۱۳۲۰ – ۱۳۰۰
۳ اقتصاد ایران در دوره ۱۳۴۰ – ۱۳۲۰
۴ اقتصاد ایران در دوره ۱۳۵۳ – ۱۳۴۰
۵ اقتصاد ایران در دوره ۱۳۸۳ – ۱۳۵۳
۵.۱ مقدمه
۵.۲ دوران کوتاه شکوفایی
۵.۳ وقوع انقلاب
۵.۴ جنگ هشت ساله
۵.۵ دولت بازسازی
۵.۶ دولت خاتمی
نوین سازی صنایع کوچک در ایران
چکیده
مفهوم نوین سازی صنایع کوچک
شاخصهای ارزیابی
بررسی وضعیت مدرن بودن صنایع کوچک
تفکیک واحدهای صنعتی کوچک به مدرن و غیرمدرن
موانع و مشکلات نوین سازی
نتیجه گیری
منابع و ماخذ:


قیمت فایل : 2000 تومان | تعداد صفحات : 19 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]