تجربیات مدون ارتقای شغلی دبیر تاریخ
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » جدید  »  تجربیات مدون ارتقای شغلی دبیر تاریخ

تجربیات مدون ارتقای شغلی دبیر تاریخ

Experiences documented history teacher promotion

تجربیات مدون ارتقای شغلی دبیر تاریخ

تجربیات مدون برای ارتقای شغلی دبیر تاریخ مقطع راهنمایی، تجربیات مدون به همراه بیان چالش ها و مشکلات و ارائه راهکارها و پیشنهادات برای ارتقای شغلی فرهنگیان بر طبق بخشنامه صادره از سوی ادارات کل آموزش و پرورش استان های ایران که در سه فصل تدوین شده است.

توضیحات:
تجربیات مدون به همراه بیان چالش ها و مشکلات و ارائه راهکارها و پیشنهادات برای ارتقای شغلی فرهنگیان بر طبق بخشنامه صادره از سوی ادارات کل آموزش و پرورش استان های ایران که در سه فصل تدوین شده است.

مقدمه:
در مجالی که برایم باقی است باز همراه شما مدرسه ای می سازم، که در آن همواره اول صبح به زبانی ساده مهر تدریس کنند و بگویند خدا خالق زیبایی و سراینده عشق، آفریننده ماست.
در مجالی که برایم باقی است، باز همراه شما مدرسه ای می سازم، که خرد را باعشق، علم را با احساس، دین را با عرفان، همه را با تشویق تدریس کنند. و نگویند کسی را کودن، معلم هر روز، روح را حاضر و غایب بکند و…     
در طول سال های خدمت در حرفه معلمی دریافته ام که معمولا تعداد دانش آموزان ضعیف در پایه ی متوسطه که این روزها به دو دوره ی اول و دوم تقسیم شده زیاد است و معمولا افت تحصیلی هم در این پایه نسبت به پایه های دیگر بیشتر است. محققان علل زیادی را در این امر دخیل می دانندکه کنترل آن ها خارج از اختیارات و توان یک معلم است،ولی به نظر من مهم ترین و موثرترین عامل معلم و اولیای مدرسه می باشند. و آن ها هستند که می توانند از دانش آموزان افرادی خلاق و مبتکر بسازند یا آن هار ابه افرادی تبدیل کنند که جز حفظ مطالب برای اخذ نمره کاری انجام ندهند. معلم می تواند با به کارگیر  شیوه های مختلف محیط کلاس راتغییر دهد،تا جایی که دانش آموزان درکلاس احساس آرامش و آسودگی خاطر نمایند و با عشق و علاقه به یادگیری مطالب بپردازند. می گویند  مطالب کتاب ها مشکل است وبرای دانش آموزان غیر قابل فهم اگر قرار بود دانش آموز با خواندن، مطلب را متوجه شود، دیگر لزوم تشکیل کلاس چه بود؟ این معلم است که با درک کامل مطالب وتشریح آن ها به دانش آموزان با زبانی ساده موجب آسان شدن مباحث وافزایش یارگیری دانش آموزان می گردد . یا می گویند دانش آموزان علاقه ای به درس خواندن ندارند، علاقه رانیز من و شما باید در دانش آموزان ایجاد کنیم، ما اگر مدام به دانش آموزان سرکوفت بزنیم یا تهدید شان کنیم از درس و مدرسه بیزار می شوند. بنابر این ما می توانیم با استفاده از روش های مختلف بسیاری از مشکلات آموزشی را حل نموده یا به حداقل برسانیم.
بنده با بکارگیری روش های مختلف سعی نموده ام با مشکل ضعف تحصیلی دانش آموزان مقابله نموده آن را به حداقل برسانم.

فهرست مطالب:
مقدمه     
فصل اول: بیان چالش ها و مشکلات
مشکل بی علاقگی دانش آموزان به یادگیری درس تاریخ     
مشکلات ناشی از تلفن همراه     
مشکلات اخلاقی و انضباطی دانش آموزان کلاسم     
مشکل شلوغ بودن کلاس ها، پوشیدن لباس نا مناسب برخی از دانش آموزان     
مشکلات مربوط به رفتارهای نامطلوب دانش آموزان     
فصل دوم: بیان راهکارها و پیشنهادات
راهکارهای پیشنهادی برای تدریس درس تاریخ     
راهکارهای پیشگیری استفاده از تلفن همراه در مدارس     
راهکارهای مدیریت کلاس های شلوغ     
راهکارهای حل مشکل رفتار نامطلوب دانش آموزان     
فصل سوم: ره آورد
راهکارهای ایجاد علاقه و انگیزه در دانش آموزان نسبت به درس تاریخ
تجزیه و تحلیل اطلاعات
اجرای راه حل
نتیجه گیری و توصیف وضع مطلوب 
گرد آوری اطلاعات 
تجزیه و تحلیل داده ها
اجرای راه حل ها و نظارت بر آنها
گردآوری اطلاعات و نتیجه گیری
پیشنهادات برخاسته از نتایج تحقیق


قیمت فایل : 10000 تومان | تعداد صفحات : 31 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]

هشتگ : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,