دانلود پروژه کارآفرینی بررسی و تهیه طرح تولید مبلمان
صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » جدید  »  کارآفرینی بررسی و تهیه طرح تولید مبلمان

کارآفرینی بررسی و تهیه طرح تولید مبلمان

دانلود مقاله کارآفرینی بررسی و تهیه طرح تولید مبلمان – طرح توجیهی

پیشگفتار:
اکثر مردم کار آفرینی را مترادف با واژه اشتغال و کار یابی می دانند در حالی که کارآفرینی مدیریت و رهبری است که رشد، تغییرو تحول دارد.
بنا به تعریف واژه نامه دانشگاهی و بستر: کار آفرین کسی است که متعهد می شود مخاطره یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی، اداره و تقبل کند. ریچارد کانتیلون۲ به سه عنصر در خصوص فعالیت کار آفرینان اشاره نموده اول آنکه آنها در یک محیط همراه با عدم تقعیت فعالیت می کنند. دوم آنکه آنها در خصوص نداشتن توانایی زیاد برای فعالیت اقتصادی، با فساد و تباهی خاص مواجه می شوند و سوم اینکه آنها سرمایه اولیه را خودشان فراهم می آورند. جان استوارت میل کارکرد و عمل کارآفرینی را شامل هدایت، نظارت، کنترل و مخاطره پذیری معرفی کرده و بر طبق نظرشومپیتر کارآفرین نیروی محرک اصلی در توسعه اقتصادی است. وی مشخصه کار آفرین را نوآوری می داند و کار یک کارآفرین را تخریب خلاق تعریف می کند او اشاره می کند که تعادل پویا از طریق نوآوری و کارآفرینی ایجاد می گردد و این دو مشخصه اقتصاد سالم هستند. به نظر کرزند کارآفرینی یعنی آگاهی از فرصتهای سود آور و کشف نشده است. در مجموع با بررسی نظرات مختلف می توان تعاریف زیر را برای کارآفرینی ارائه نمود:
• کار آفرینان در واقع ارزشها را تغییر می دهند و ماهیت آنها را دچار تغییر می کنند.
• کارآفرینان یک ویژگی مشترک دارند و آن این است که مخاطره پذیرند البته مخاطره ای که لازمه هر فعالیت اقتصادی بودن آن است. کسانی که بتوانند به درستی تصمیم گیری نمایند، می توانند کارآفرین باشند و مانند کارآفرین رفتار کنند.
• کارآفرین تغییر را مقوله ای بهنجار و سالم می انگارد. ولی تغییر را مطرح نمی سازد بلکه همواره دنبال تغییر است و به آنها پاسخ می دهد و فرصتها را شناسایی می کند.
• کارآفرینی همانا به کاربردن مفاهیم و فنون مدیریتی، استاندارد سازی محصول، بکارگیری ابزارها و فرآیندهای طراحی و بنا نهادن کار بر پایه آموزش و تحلیل کار انجام شده است.
• کارآفرینی یک رفتار است و نه یک صفت خاص در شخصیت افراد
• کارآفرینی بر پایه نظریه اقتصاد در جامعه استوار است.
به عبارت دیگر کارآفرین ایده ها را یافته و آن را تبدیل به فرصتی اقتصادی می کند. در فضای کسب و کار فرصت جدیدی است که قابلیت تجاری شدن دارد. آگاهی از محیط بازار و نیازهای مشتری و نگرش کارآفرین او را در یافتن فرصت و پرداختن به آن یاری می دهد. پس کارآفرین یک طرح تجاری می نویسد که در آن مسائلی چون بازار محصول یا خدمت، مسائل حقوقی و قانونی شرکت، تآمین سرمایه و رشد و سازماندهی و مدیریت کسب و کار را بررسی می نماید.

مقدمه:
کیفیت هنری و استحکام مبلمان ایرانی از کالاهای خارجی بیشتر است.
مبلمان داخلی هرچندبا روش‌های سنتی‌تولید می‌شود، اما هنوز در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
زیبایی و استحکام را از ویژگی‌های منحصر بفرد مبلمان داخلی کشور ذکر کرده و گفته می شود که امروزه با دستیابی به بازارهای جهانی می‌توان خلاقیت و ذوق هنری تولید مبلمان در کنار استحکام آن به معرض نمایش گذاشت.
هر چند مبلمان خارجی با تکنولوژی روز دنیا تولید می‌شود اما تولیدات داخلی ایران از لحاظ هنری از رتبه بالایی در جهان برخوردار است.
تولیدات مبلمان داخلی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است.
حدود ‪ ۸۰‬درصد واحدهای تولیدی مبلمان از روش‌های سنتی در تولید استفاده می‌کنند.
مواد اولیه بی‌کیفیت و گران از جمله مشکلات واحدهای تولیدی مبلمان است.
هم‌اکنون ‪ ۵۱‬هزار واحد تولیدی مبلمان در ایران فعالیت دارد، افزود: مبلمان داخلی که با مواد اولیه گران، نیروی کار و روش سنتی تولید می‌شود، در کنار کالاهای خارجی قرار دارد که با ماشین‌آلات خارجی و با هزینه‌های تولید پایین‌تر تولید شده است.
امروزه ارزش تولیدات انواع مبلمان چوبی جهان در سال ‪ ۲۰۰۶‬به رقم ‪ ۲۰۰‬میلیارد دلار و ارزش تولیدات انواع مبلمان غیرچوبی در همین سال به رقم ‪ ۵۰‬میلیارد دلار رسیده است که جمع ارزش تولید جهانی انواع مبلمان در سال ‪ ۲۰۰۶‬رقم ‪۲۵۰‬ میلیارد دلار می‌باشد.
در این حال رشد ‪ ۳۶‬درصدی ارزش مبادلات تجاری مبلمان در جهان در تولید ‪۱۰‬ساله گذشته که حدود ده درصد بیشتر از میانگین رشد سالانه ارزش تجارت جهانی است، صنعت مبلمان را به جایگاه بزرگترین شاخه از صنایع سبک در دنیا ارتقا داده است.
این در حالی است که درآمد کشور ایران در ‪ ۱۰‬ماهه گذشته سال ‪ ۸۵‬از صادرات مبلمان تنها ‪ ۲۴‬میلیون و ‪ ۱۲۵‬هزار دلار بوده است.
بیش از ‪ ۷۵‬درصد ازدرآمد جهانی ‪ ۲۵۰‬میلیارد دلاری سالانه صنعت مبلمان متعلق به هفت کشور آمریکا،چین، ایتالیا، فرانسه،آلمان، ژاپن و کانادا است.
در این خصوص در عرصه جدید اقتصاد ایران، آینده از آن اصنافی است که قدرتمندترین تشکل‌ها و متناسب‌ترین پیوند را در میان تشکل‌های خود دارند.
کشورهای فرانسه، آلمان، بلژیک، ایتالیا، اسپانیا، تایوان، ژاپن، چین، انگلستان، ترکیه، مالزی، آمریکا و اتریش در زمینه تولید مبل فعال هستند.
یکی ازمشکلات عمده صنعت مبلمان کشور واردات رنگ و پارچه با قیمت گران از کشورهای ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه است زیرا کیفیت رنگ و پارچه‌های تولید داخلی چندان مرغوب نیست. متاسفانه تنها در زمینه تولید مبلمان مدرن ضعف داریم و بیشتر مبلمان وارداتی از این نوع است. واردات انواع مواد اولیه از جمله نئوپان، ورق‌های ‪ ،MDF‬پارچه‌های روکش، رنگ و یراق‌آلات سبب افزایش قیمت تمام شده مبل تولید داخلی می‌شود.
متاسفانه با توجه به تخصصی بودن صنعت مبلمان در همه زمینه‌های تولید، خرید و فروش بیشتر افراد شاغل در این بخش های تجربه و اطلاعات لازم در این زمینه را ندارند.
فصل اول:
کلیـات و سـوابـق
۱-۱- مشخصات متقاضیان طرح
۲-۱-معرفی اجمالی مقاله
۳-۱-معرفی محصول
۴-۱-سوابق تولید
۵-۱-کاربرد محصول
۶-۱-مصرف کنندگان
۷-۱- بازار خرید و فروش

۱-۱- مشخصات متقاضیان طرح:

جدول (۱-۱) مشخصات متقاضیان طرح

استان:یزدشهرستان: یزدبخش:مرکزیروستا:ــ

مشخصات متقاضیان:
الف:حقیقی

ردیفنام ونام خانوادگینام پدرشماره شناسنامهتحصیلاتتجربه
۱     
۲     

 

ب:حقوقی

نام شرکتنوع شرکتشماره ثبتمحل ثبتتاریخ ثبت
     

 

۲-۱- معرفی اجمالی مقاله:
این مقاله در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی یزد قابل اجرا می باشد. سرمایه کل این طرح ۲۷۱۹۶۵۰۰۰۰ ریال که از این میان سرمایه ثابت ۲۵۲۶۰۹۰۰۰۰ ریال و سرمایه در گردش ۱۹۳۵۶۰۰۰۰ ریال می باشد.

 

برخی از هزینه های این طرح عبارتند از:

۳۷۰۰۰۰۰۰۰ هزینه مواد اولیه وبسته بندی
۶۸۱۰۵۶۰۰۰ هزینه حقوق ودستمزد
۲۸۰۰۸۲۰۰۰ هزینه انرژی(آب- برق- سوخت)
۸۷۷۰۰۰۰۰ هزینه تعمیرونگهداری
۷۰۹۴۱۹۰۰ هزینه پیش بینی نشده تولید
۱۴۸۹۷۷۹۹ هزینه اداری وفروش
۵۰۵۲۱۸۰ هزینه بیمه واحد تولیدی
۱۳۸۵۰۰۰۰۰ هزینه استهلاک
۲۹۹۷۹۱۲۴ هزینه استهلاک قبل از بهره برداری

 

۳-۱-معرفی محصول :
تولید انواع مبل های خانگی، به کار برده شده در شرکت ها و غیره
۴-۱-سوابق تولید:
مبلمان کلاسیک در فرانسه به دوره های زیر تقسیم می شود:
۱-قرن ۱۴ و ۱۵
۲- قرن ۱۶ ( رنسانس)
۳-۱۶۱۰ تا ۱۶۴۳ لویی ۱۳
۴- ۱۶۴۳ تا ۱۷۱۵ لویی ۱۴
۵- ۱۷۱۵ تا ۱۷۴۴ لویی ۱۵
۶- ۱۷۴۴ تا ۱۷۹۳ لویی ۱۶
۷-۱۷۹۵ تا ۱۸۰۴
۸- ۱۸۰۴ تا ۱۸۱۵
یک تقسیم بندی کلی دیگر هم وجود دارد که شامل :
۱- گوتیک
۲-رنسانس ( لویی ۱۳ )
۳-باروک ( لویی ۱۴ )
۴-روکوکو ( لویی ۱۵ )
۵-دوره بازگشت ( لویی ۱۶ ) ( نئو کلاسیسم )
۶-مدرن ( شامل دوره های آرت نووا و آرت دکو می باشد )
۷-روستیک ( روستایی ) لویی سیزدهم
در این سبک که از ایتالیا آغاز و در فرانسه به اوج خود می رسد ، بیشتر از چوب بلوط و گردو استفاده می شود .
در این سبک از الگو های ساده هندسی و گاه برجسته استفاده می شود .
لویی چهاردهم :
در زمان لویی چهاردهم سبک باروک به اوج خود میرسد . این سبک باشکوه و سلطنتی است و تلاش میکند تا قدرت لویی چهاردهم را بیان کند . سه ویژگی خاص این دوره عبارت است از :
قرینگی استفاده از چوب های طلایی رنگ و همچنین پیروی از سبک روم باستان
لویی پانزدهم
فرزند لویی چهاردهم بود وی خیلی زود و در سن پنج سالگی به تخت سلطنت نشست . تغییرات در ساختار جامعه در این دوره بسیار به چشم می خورد . از این دوره به بعد افول در تجمل گرایی ( مختص پادشا هان فرانسه ) به چشم می خورد .
* نئو کلاسیسم به چندین دوره تقسیم میشود : ۱- لویی ۱۶ ۲- هپل وایت ۳- شراتون
 ۴- رجنسی ۵- سبک امپراطوری
قصر های با شکوه کم کم تجمل خود را از دست می دهد و جای خود را به قصر های کوچک تر می دهد و در واقع از همین دوره ها بود که مردم مطالبات آزادی و زندگی مانند نجبا و ثروتمندان را خواستار شدند . این بدان معنا بود که از تجملات کوچکتر شود در واقع این تجملات شکل خود را حفظ کردند اما در آنها بیشتر از تناسبات مردانه ( ظرافت کمتر ) استفاده می شد .
خصوصیت اصلی مبلمان دوره لویی پانزدهم در واقع استفاده از منحنی در کارها بود . این امر در واقع از زمان لویی چهردهم آغاز شده بود .استفاده از خطوط مورب و راست . نما و کناره های کابینت ها همگی دارای انحنا بودند و کار دستی زیادی برای ساحت آنها به کار برده می شد . در این دوره بیشتر منحنی در بالای کار ها دیده می شد. چوب هایی که بیشتر در این دوره استفاده می شد شامل :
شمشاد
ماهون
گردو
انجیر مصری
آبنوس و …
لویی شانزدهم
در این دوره یک بازگشت به سبک یونانی – رومی شکل می گیرد.
بسیاری از فرمها در این دوره مشمول تغییر شدند و بیشتر این تغییر هم بوسیله ماری آنتوانت ( ملکه اطریشی تبار ) ایجاد شد که فرمهای ساده تر و جدید و مجلل را می پسندید . همین امر سبب خلق سبک این دوره گردید . در مقایسه با سبک های انگلیسی هم دوره با سبک لویی ۱۶ باید گفت که این سبک همچنان پر تجمل بود اما کمی ساده تر .
مشخصه اصلی مبلمان در این دوره استفاده از نما های صاف و خطوط راست و همچنین تعریفی جدید از جزئیات تزیین بر روی مبلمان قالب های کوچک و همچنین حکاکی کمتر بر روی مبلمان در این دوره دیده می شود . الوار های به کار رفته در این دوره همان الوارهای دوره گذشته بودند.
در مجموع در آن دوره مبلمان یک صنعت اشرافی بود . به مجموع این دوره سبک فرانسوی می گویند.

 


قیمت فایل : 5000 تومان | تعداد صفحات : 111 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]