صفحه اصلی پرسش و پاسخ پشتیبانی تماس با ما
صفحه نخست  » علوم انسانی  »  بررسی تفسیر آیات سوره بروج از تفاسیر مختلف

بررسی تفسیر آیات سوره بروج از تفاسیر مختلف

دانلود مقاله بررسی تفسیر آیات سوره بروج از تفاسیر مختلف

«کلیات تحقیق»
– چکیده ای در مورد سوره مبارکه برو
– اهمیت این سوره
– پیشینه تحقیق
– فرضیه تحقیق
– سؤالات تحقیق

«بسم الله الرحمن الرحیم »
وَالْسَّماءِ ذاتِ الْبُروُجِ   ( ۱ )  وَالْیَومِ الْمَوعُودِ ( ۲  )  وَشَاهِدٍ وَ مَشهُودٍ ( ۳  ) قُتِلَ اَصحابِ الأُخدودِ ( ۴ ) اَلّنَارِ ذَاتِ الوَقُودِ ( ۵ ) إِذْ هُمْ عَلَیها قُعودٌ ( ۶ ) وَهُم عَلی ما یَفْعَلونَ بِالمُومِنینَ شُهُودٌ ( ۷ ) وَ ما نَقَموا  مِنهُم اِلاّ اَن یُومِنوا بِاللهِ العَزیزِ الحَمید ( ۸ ) اَلَّذی لَه ملکُ السَّمواتِ وَالاَرضِ وَاللهُ عَلی کلِّ شَی ءٍ شَهیدٌ ( ۹ ) اِنَّ الَّـذینَ فَتَـنُوا المُـؤمِنـینَ وَالمُؤمِناتِ ثُمَّ یَتوبوا فَلَهُم عَذابُ جَهَنَّمَ وَ لَهُم عَذابُ الحَریقِ ( ۱۰ ) اِنَّ الَّذینَ ءامَنوا وَ عَمِلُوا الصّالِحاتِ لَهُم جَنّاتٌ تَجری مِن تَحتِهَا الاَنهارُ ذلِکَ الفَوزُ الکَبیرُ ( ۱۱ ) اِنَّ بَطشَ رَبِّکَّ‌ لَشدیدُ ( ۱۲ ) اِنَّهُ هُوَ یُبدِیُ وَیُعیدُ ( ۱۳ ) وَ هُوَ الغَفورُ الوَدودُ ( ۱۴ ) ذُوالعَرشِ المَجیدُ ( ۱۵ ) فَعّالٌ لِما یُریدُ (۱۶) هَل اَتیکَ حَدیثُ الجُنودِ ( ۱۷ ) فِرعونَ وَثَمودَ ( ۱۸ ) بَلِ الَّذینَ کَفَروا فی تَکذیبٍ ( ۱۹ ) وَاللهُ مِن وَرائِهِم مُحیطٌ ( ۲۰ ) بَل هُوَ قَرءانٌ مَجیدٌ ( ۲۱ ) فی لَوحٍ مَحفوظٍ ( ۲۲ )
«صَدَقَ اللهُ العَلِیُّ العَظیم»

به نام خدای بخشاینده مهربان
قسم به آسمانی که دارای برجها است و قسم به روز موعود و قسم به شاهد و شهادت دهنده، کشته و نابود گردیدند آن قومی که آتش افروختد . آتش که از هیزم ها افروخته شده، و خود آنان بر کنار آتش نشسته و آنها بر آنچه به مؤمنین آزار می رسانند گواهند . و کس بر عمل زشت آنها سرزنش نکرد مگر آنهائیکه ایمان آوردند به خدای غالب ستوده آن کسی که مرا و راست پادشاهی و سلطنت آسمانها و زمین و او بر هر چیزی گواهست.
آنها که به مکر و تدلیس به فتنه انداختند مردها و زنهای مؤمن را و از این عمل زشت ناروا توبه نکردند ، پس برای آنان است آتش دوزخ و عذاب آتش سوزان.
و انان که ایمان آورده و عمل صالح کردند، برای آنهاست بهشت هایی که زیر درختانش آبها جریان دارد و این حقیقتاً سعادت و فیروزی بزرگی است.
و محققاً انتقام کشیدن پروردگار تو بسیار امر سخت و بزرگی است زیرا که او می آفریند و خلق به سوی او بازگشت می نماید. و اوست آمرزنده و دوست و صاحب عرش و بااقتدار و عزّت است. و آنچه بخواهد (‌با کمال قدرت و اقتدار ) انجام می دهد، (ای پیامبر) آیا خبردار شدی از حکایت لشکرهای فرعون و ثمود. آری آنان کافر شدند و تکذیب (پیمبران ) نمودند و خداوند محیط بر آنان است ، بلکه ابن کتاب قرآن بزرگی است که در لوح محفوظ ثبت و محفوظ است .


تعداد صفحات : 48 | فرمت فایل : WORD

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]